Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze z nowym kompleksem sportowym

Mieszkańcy Jaworza, a w szczególności młodzież, doczekali się nowego kompleksu sportowego. Wczoraj, tj. 31 maja br., przecięto wstęgę, oficjalnie oddając do użytku boisko do piłki nożnej, kort tenisowy i boisko do piłki siatkowej z trybunami.

 

Na boiska i kort czekała gmina prawie od roku. Budowa nowych obiektów sportowych ma przyczynić się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców poprzez zwiększenie aktywności fizycznej. To w gminie pierwsza tego typu inwestycja: - Jest to szczególnie istotne w naszej gminie, gdzie nie było dotąd w zasadzie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. Tym samym na terenie oddziaływania inwestycji z uwagi na brak w bliskim otoczeniu ogólnodostępnych obiektów infrastruktury sportowej i rekreacyjnej istniało niezwykle duże zapotrzebowanie lokalnej społeczności na realizację tego typu inwestycji - uzasadnia Radosław G. Ostałkiewicz, Zastępca Wójta Jaworza.

W uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, wójt Zdzisław Bylok oraz w imieniu marszałka województwa Adama Matusiewicza - kierownik placówki zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego - Rudolf Galocz. Obiekt położony jest w rejonie ulicy Koralowej, nieodpłatny dostęp będą mieli do niego wszyscy mieszkańcy. Pieniądze w 85% pochodziły ze środków unijnych a całkowity koszt budowy obiektu wyniósł prawie 1,5 mln zł. (1 324 693,39 zł).

Władze gminy mają nadzieję, że nowy obiekt sportowy przyczyni się nie tylko do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców, ale również - w rezultacie aktywności - do zwiększenia osiąganych przez mieszkańców sukcesów sportowych oraz wypracowania swoistej "mody na sport".
 

Zobacz filmik obrazujący etapy powstawania kompleksu:

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: