Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze: Bibliobudki w Parku Zdrojowym i nie tylko

Gmina Jaworze może poszczycić się miejscem, którego nie spotkamy w każdej Gminie czy mieście naszego powiatu. Miejscem tym jest Park Zdrojowy, który jest największą atrakcją zarówno dla mieszkańców Gminy jak i odwiedzających turystów oraz  gości.

Na terenie parku można podczas spacerów podziwiać 40 gatunków drzew i krzewów. Wiele tutejszych drzew to dorodne pomniki przyrody: kilka z nich przekracza nawet 5 m obwodu. W letnie dni ochłodę można znaleźć nad rozległym stawem z wysepką pośrodku. Dzieci mogą skorzystać z placu zabaw. Wielkim powodzeniem cieszy się fontanna solankowa – ładnie wygląda, a do tego służy zdrowiu. Na terenie parku warto odszukać liczne zabytki.

Atrakcją, której nie spotkamy wszędzie są bibliobudki czyli drewniane budki w których można pozostawić książkę, albo ją zabrać i przeczytać.

Z uwagi na to, że „Park zdrojowy oraz tężnia są jednymi z najbardziej obleganych miejsc w Jaworzu, wele osób  lubi tam wypoczywać, spotykać się ze znajomymi, spędzać wolny, Gmina wraz z Gminną Biblioteką Publiczną właśnie tam umieściły „bibliobudki”. „Małe, wolne biblioteki” to niewielkie budki, w których swobodnie zmieści się co najmniej kilkanaście książek. Jaworzańskie biblioteczki są z drewna.

 Little Free Library” (mała, wolna biblioteka) to projekt znany na całym świecie. Do takiego punktu można przynieść książkę, ale też ją bezkarnie zabrać ze sobą i dostarczyć zupełnie inną. Wydaje się, że pomysł przystąpienia do tego projektu przez Gminę Jaworze był trafiony i zarówno Gmina jak i biblioteka są zadowoleni z zaangażowania mieszkańców w taką formę odpoczynku na świeżym powietrzu z książką w ręce.

AK/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-23 19:29:57
czerwony.slepowron: Na cieszyńskim rynku mogłyby zostać zainstalowane podobne... Najwidoczniej tamtejsi decydenci stronią od dobrej literatury.
2022-06-23 19:35:59
czerwony.slepowron: Lektura pożytecznej książki jest cenniejsza od pobieżnego zapoznawania się z prasą, czy poprzestawania na przeglądaniu lokalnego portalu informacyjnego. Tabloidy zawsze podlizują się czytelnikom i podjudzają emocje motłochu. Ja zaś czynię na odwrót. Zmierzam do drażnienia czytelników, co czasami skłania ich do wartościowania samodzielnego, a nie stadnego. Stronię od wyrażania poglądów dominujących, więc aprobowanych, wystrzegam się śpiewania w chórze. Sądzę, że jeśli mój pogląd nie idzie na przekór większości, znaczy to, iż jest banalny, a skoro tak, to nie warto go podawać do publicznej wiadomości.
2022-06-23 21:55:49
Po Prostu: masz kolego przerośnięte ego, po prostu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: