Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworzanie nagrodzeni- dbają o turystykę

Reprezentująca gminę Jaworze, zastępca wójta Anna Skotnicka-Nędzka, wręczyła wyróżnienia za „osobiste zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie” dwojgu jaworzanom – małżeństwu Ewie i Stanisławowi Hoczkom. Uroczystość odbyła się w bielskim Ratuszu.

Szczególną nagrodę wręczyła małżeństwu z Jaworza Anna Skotnicka-Nędzka, wicewójt gminy Jaworze w bielskim ratuszu podczas Światowego Dnia Turystyki.

Państwo Hoczkowie to przewodnicy beskidzcy od 1985 roku. Członkowie-założyciele sekcji przewodnickiej przy Oddziale Akademickim PTTK, która w 1993 roku rozszerzyła się w Akademickie Koło Przewodników Górskich, obecnie działające przy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wcześniej członkowie Akademickiego Klubu Turystycznego „PłateK”, w ramach którego współorganizowali przez szereg lat „Rajdy Świętojańskie” i Akademicki Rajd „Non-Stop” z punktem docelowym na Markowych Szczawinach. Współzałożyciele, działającego w latach 80. Akademickiego Klubu Straży Ochrony Przyrody. Ewa Hoczek pełniła funkcje w Zarządzie AKPG, obecnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej. Natomiast Stanisław Hoczek, jako instruktor przewodnictwa, przez szereg lat prowadził wyjazdy szkoleniowe dla członków i sympatyków AKPG oraz w ramach organizowanych kursów przewodnickich. W wolnym czasie Państwo Hoczkowie prowadzą również wycieczki w ramach wolontariatu, chętnie dzieląc się swoją wiedzą.

W trakcie obchodów wyróżnienia otrzymali także: Stanisław Biłka, Łukasz Kudelski, Alina Ogrodna, Łukasz Twardowski, Piotr Berezowski, Jakub Jonkisz, Artur Kuc, Sabina Bugaj i Janina Dyrda.

W drugiej części obchodów, rozstrzygnięto 21. Konkurs Fotograficzny „Beskidy w kadrze zatrzymane”.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: