Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jasienica wspiera tradycje Śląska Cieszyńskiego

W Jasienicy powstanie centrum wystawiennicze „Ogród tradycji”, którego wybudowanie finansowane będzie z funduszy transgranicznych. Wszystko odbędzie się w ramach programu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, który łączy Jasienicę, Goleszów, Nydek i Wędrynię.

To kolejna inwestycja na ternie naszej gminy, na którą uzyskujemy dofinansowanie z funduszy transgranicznych. Trzeba przyznać, że dzięki tej współpracy z naszymi partnerami z Republiki Czeskiej doszło do znacznego poszerzenie naszej znajomości pogranicza, a jednocześnie powstał szereg nowych miejsc i obiektów, służących umacnianiu tradycji i rozwojowi naszej społeczności - mówi Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy. 

W budynku centrum "Ogród tradycji" znajdzie się: sala wystawowa, biuro Informacji Turystycznej, a także stała ekspozycja na temat postaci Józefa Bożka, pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego wynalazcy.

Jak informuje portal jasienica.pl, koszt realizacji całego programu transgranicznego to blisko 900 tys. euro, aa jasienicki Ogród Tradycji kosztować będzie 314 tys. euro. Jego wybudowanie planowane jest na koniec 2021 roku.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją