Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica: rondo i remonty

Umowy na budowę ronda, które ma usprawnić ruch na węźle drogi ekspresowej S52 (koło biblioteki), a także umowy na remonty dróg gminnych w Jasienicy już podpisane.

Na temat planowanych prac przy węźle drogi ekspresowej w Jasienicy pisaliśmy wielokrotnie: Rondo usprawni ruch przy zjeździe

Przypomnijmy, 10 kwietnia rozstrzygnięty został przetarg na budowę ronda koło biblioteki. Ma ono powstać w systemie „zaprojektuj i zbuduj” do jesieni przyszłego roku. Początkowo pozyskano dofinansowanie 1 231 694,95 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przy ówczesnej wartości kosztorysowej opiewającej na 4,60 mln zł. Po negocjacjach z firmami, które zgłosiły się do przetargu na wykonanie ronda, cena spadła do 3 875 238 zł.

Jak poinformował na ostatniej sesji (14.05.2024) Wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna zapadło rozstrzygnięcie przetargowe w sprawie rozbudowy układu drogowego w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S52 w Jasienicy – etap I (koło biblioteki), którą wykona firma Brukarstwo Jarco z Ciśca za kwotę 3 875 238 zł.

 Odbył się również przetarg na wykonanie tegorocznych remontów cząstkowych dróg gminnych. Prace na drogach w sołectwach Bielowicko, Biery, Grodziec, Iłownica, Jasienica, Łazy, Roztropice, Świętoszówka i Wieszczęta pochłoną kwotę 289 072 zł, z kolei remonty dróg w sołectwach Landek, Mazańcowice, Międzyrzecze Dolne, Międzyrzecze Górne oraz Rudzica – 181 001 zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: