Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasienica: Plac dla każdego sołectwa i inne inwestycje

Podczas sesji Rady Gminy Jasienica wójt Janusz Pierzyna zadeklarował, że do końca roku w każdym z sołectw gminy będzie przynajmniej jeden plac zabaw.

To nie wszystko,  wójt poinformował radnych, że jeszcze w grudniu, przed rekonstrukcją rządu, spotkał się z premier Beatą Szydło, aby porozmawiać o wsparciu dla Jasienickiego Kurortu Zamkowego, m.in. o budowie zjazdu z drogi ekspresowej w Grodźcu. Już po reorganizacji rozmawiał na ten temat również z ministrem rozwoju Jerzym Kwiecińskim. – Uzyskałem zapewnienia o wsparciu dla naszych działań – mówił wójt. Dodał również, że wkrótce odbędzie się licytacja szóstej działki w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, zakupem kolejnej zainteresowany jest też duży producent opakowań kartonowych.  Prawdopodobnie gminna strefa stanie się częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu inwestorzy w Jasienicy uzyskają dodatkowe przywileje, przede wszystkim podatkowe, co jeszcze korzystniej wpłynie na wysokość ceny gruntów.

Z kolei 450 tys. zł na remonty dróg przyznali radni  na wniosek wójta,  112 tys. zł na budowę chodnika w Iłownicy i 200 tys. na projekty kolejnych inwestycji drogowych, w tym parkingów. Wkrótce  w Zakładzie Komunalnym pojawi się trzeci samochód asenizacyjny, auto jest już zamówione, radni przyznali na jego zakup 250 tys. złotych. 

W każdym z sołectw będzie przynajmniej jeden plac zabaw, najczęściej z towarzyszącymi mu urządzeniami siłowni zewnętrznej. – W części sołectw już takie place są, w niektórych te istniejące zostaną uzupełnione o nowe urządzenia, a w niektórych miejscach będą całkiem nowe – mówił wójt.

Place zabaw powstaną lub zostaną uzupełnione m.in. w Landeku, Roztropicach, Bielowicku, Łazach, Świętoszówce, Mazańcowicach w rejonie szkoły (pierwszy jest przy filii GOK), w dolnej części Jasienicy w rejonie ul. Słonecznej i ulicy Bocianiej (łącznie w tym sołectwie będą więc cztery place zabaw), w Iłownicy (będą dwa – przy strażnicy i przy szkole), a także w Rudzicy na Laryszówce i Międzyrzeczu Górnym (jako drugi w tym sołectwie), jednak w tej chwili w obu tych ostatnich przypadkach gmina nie dysponuje odpowiednimi gruntami, trzeba je dopiero nabyć.  Pieniądze na inwestycje mają pochodzić z funduszy zewnętrznych, o które już rozpoczęto starania. 

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: