Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasełka na nowoczesną nutę w Pogwizdowie

Wielką atrakcję dla rodziców, dziadków i innych członków rodzin przygotowały dzieci ze szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. Zobaczyć swe pociechy na scenie podczas występów z okazji spotkania świateczno - noworocznego przyszedł tłum, który szczelnie wypełnił szkolna aulę. Nie zabrakło także znamienitych gości, jak ks. proboszcz Parafii Rzymsko - katolickiej po wezwaniem Jana Nepomucena dr. Karol Mozor, Przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Pieczonka, radny gminy Hażlach Jarosław Pieczonka.

Uczniowie klasy Ib zaprezentowali uwspółcześnioną wersję jasełek. W humorystyczny, a zarazem skłaniający do refleksji sposób pierwszaki szukały drogi do Betlejem wystawiając przedstawienie pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?” autorstwa wychowawczyni klasy mgr. Mirosławy Smelik. 

Przez scenę przewijały się barwne postacie życia współczesnego: gazeciarz, Maryja (z chustą kangurką skrywającą dzieciątko) i Józef udający się na emigrację. W przedstawieniu pojawili się piraci, dzieci, gwiazda rocka, baletnice-anioły i współcześni królowie: raper, biznesmen i szejk arabski. W tej drodze towarzyszył im nietypowy podkład muzyczny: Metaliki, zespołu Piersi z „Bałkanicą” czy muzyką z filmów „Piraci z Karaibów” i „Amelii”. Były one przeplatane pastorałkami Preisnera.  Zwieńczeniem spektaklu była konkluzja utworu „Bo to Betlejem jest w każdym z nas, kto dobre, czyste serduszko ma”. 

Spotkanie kolędowe uświetniły zespoły: szkolny zespół muzyczny „Toccata” prowadzony przez mgr Alicję Madecką przy szkole Podstawowej w Pogwizdowie. Zespół działa od 20 lat biorąc udział w licznych występach szkolnych, środowiskowych oraz przeglądach zespołów dziecięcych. W 2011 roku zajął I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych, Od 3 lat współpracuje z Fundacją „Mam marzenie” występując na koncertach charytatywnych dla chorych dzieci. Wspaniały występ dała także rodzinna kapela Sikorów z Cieszyna.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: