Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jasełka na 97 ról!

Ola Boga! Co się dzieje? Pełno ludzi w koło. 
Dzieciąteczko chociaż małe, zgromadziło całą salę…


Od 24 – 28 stycznia salę Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie zapełnili goście, którzy przybyli zobaczyć Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Skoczowie. W przedstawieniu wzięło udział 97 małych aktorów. 3-7 – latki, wcieliły się w role postaci znanych z tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki. Nie zabrakło aniołów, pasterzy, królów, zwierząt i ptaków, które wypełniły stajenkę.

W rolach głównych Maryi i Józefa wystąpiły 6 – latki – Martika i Jędrek. Publiczność z podziwem patrzyła na przebrane w piękne stroje przedszkolaki, które odgrywały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki, radośnie witając nowonarodzonego Jezusa. Całe przedstawienie trwało ponad godzinę i pozwoliło zgromadzonym gościom dostarczyć niezwykłych przeżyć i raz jeszcze przenieść myśli do betlejemskiej szopki.

W poniedziałek (24.01.2011r.) w pierwszy dzień występów - jasełka w wykonaniu przedszkolaków mogli zobaczyć wszyscy chętni. Na kolejne dni bożonarodzeniowych przeżyć przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków z poszczególnych grup, aby niezwykłym przedstawieniem ubogacić ich święto. Jasełka obejrzeli również rodzice i przybyli szczególni goście: Burmistrz Skoczowa Janina Żagan, ks.prał. Alojzy Zuber, pastor parafii ewangelicko – augsburskiej Adam Podżorski, siostra Zofia Połomska, katechetka Pani Helena Cypcer oraz radna miejska Pani Anna Kisiała. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami – ku radości małych aktorów.
Przygotowanie Jasełek było dla przedszkolaków szczególną lekcją – obowiązkowości związanej z uczeniem się odgrywanej roli, cierpliwości – w czasie prób i oswojenia się ze sceną i tremą która towarzyszyła występom. 

Jasełka Bożonarodzeniowe w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Skoczowie to kultywowana już kilkanaście lat tradycja. Zwykle w postacie z betlejemskiej szopki wcielały się dzieci z najstarszych grup. W tym roku po raz pierwszy, mimo trudu przygotowań w jasełkach wzięły udział wszystkie przedszkolaki.

Monika Janecka, Danuta Kochman

Zobacz fotorerpotaż>>> (fot Marcela Janecka)
Zobacz fotoporertaż>>> (fot: Piotr Iwacz)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: