Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jasełka jeszcze raz. Pomóż dzieciom z Kenii i Tanzanii

Misyjna Jutrzenka ze Skoczowa po raz kolejny zaprasza na bożonarodzeniowe jasełka. W najbliższą sobotę i niedzielę 30 i 31 stycznia 2021r.


Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia Koło Misyjne „Misyjna Jutrzenka” ze Skoczowa bierze udział w akcji Kolędnicy Misyjni, aby wspierać rówieśników z dalekich krajów. Od 25 lat dzieci z „Misyjnej Jutrzenki” przygotowują w tym czasie przedstawienie jasełkowe z misyjnym przesłaniem. W stworzenie bożonarodzeniowego widowiska zaangażowane są całe rodziny, a zebrane podczas akcji środki przekazywane potrzebującym dzieciom.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu „Misyjnej Jutrzenki”. Co roku w okresie Narodzenia Pańskiego nasze koło misyjne wystawia na deskach teatru spektakl jasełkowy w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni” organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami powstał pomysł, aby spektakl przenieść na ekrany telewizorów. Jasełka oparte na zupełnie nowym scenariuszu zostały nagrane w przygotowanym przez nas studiu filmowym. W produkcji wzięło udział niemal 40 dzieci, w przygotowaniach pomagali nasi rodzice – mówi Paweł Moskała z Misyjnej j prowadzący grupę misyjną w Skoczowie.

Film opisujący historię przyjścia na Świat Bożego Syna w wykonaniu „Misyjnej Jutrzenki” można było obejrzeć na stronie internetowej skoczowskiej parafii pw. śś.Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Dodatkowe emisje zaplanowano na najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę o godz. 17.00 na kanale Misyjnej Jutrzenki. TUTAJ

- Podczas tegorocznej akcji „Kolędnicy Misyjni” pragniemy pomóc naszym rówieśnikom z Kenii i Tanzanii, którzy cierpią z powodu narastającej biedy. Dzieci te, należące do plemienia Masajów, przez większość czasu pomagają swoim rodzicom przy wypasie zwierząt, noszeniu wody, uprawie roli oraz w pracach domowych. Wiele rodzin nie ma środków na edukację swoich dzieci. Dlatego prosimy o wpłacanie dobrowolnych ofiar na rzecz potrzebujących na stronie zrzutka.pl – dodają animatorzy.
Już dziś można się dorzucić do tego celu. TUTAJ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-29 18:17:16
św. Patryk.: pokazywanie tych żałosnych jasełek w czasie kiedy biskupi ze złodziejami i oszustami z PiS szykują aborcyjne piekło milionom Polek i Polaków to już nawet nie czarny humor, to moralna katastrofa
2021-01-29 21:06:07
Antykler Forte: najlepsze jasełka to odstawiają biskupi z Rydzykiem
2021-01-31 09:10:45
FullWypas:-): Jasełka świetne, dzieciaki wpisały się na medal i ich opiekunowie oraz rodzice! Tak trzymać! Brawo DO św. Patryka: ...już wiem, kto w tych wspaniałych jasełkach grał diabła, który wołał: zabij, ukamienuj, musi umrzeć....ojoj..z jasełek na ulice. Nieładnie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: