Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaś to Szymon z Będzina?

Prokuratura w Bielsku-Białej wznowi śledztwo w sprawie kilkuletniego chłopca z Cieszyna, jeśli wyniki badań DNA będą stanowić dowód w sprawie. Od piątku prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia DNA.
Przypomnijmy, że w czwartek 21.06 media podały, CZYTAJ INFO PORTALU OX.PL że Jaś może być chłopcem, który urodził się w 2008 roku. Którego rodzinę od tygodnia poszukuje policja. Dziś wiemy, że wykonano badania DNA, które mają potwierdzić lub wykluczyć związek tej sprawy z losem cieszyńskiego "Jasia".
- Prokuratura Okręgowa w Bielsku- Białej informuje, że przekazane zostały materiały z Prokuratury Rejonowej w Będzinie dotyczące  czynności poszukiwawczych  m. in za chłopcem  urodzonym w kwietniu 2008r. Poszukiwania dotyczą również  jego  rodziców i rodzeństwa z którymi od tygodnia nie ma kontaktu.  Materiały te poddawane są  weryfikacji pod kątem ich przydatności dla potrzeb śledztwa  V Ds. 17/10.tut. Prokuratury, w  szczególności potwierdzenie ewentualnej tożsamości poszukiwanego dziecka z chłopcem znalezionym w Cieszynie.  Bezsporną podstawą ustalenia  może być badanie DNA. W przypadku potwierdzenia tożsamości dziecka śledztwo zostanie podjęte do dalszego prowadzenia. Kontynuowanie czynności poszukiwawczych za opisaną wyżej rodziną należy do Policji w Będzinie – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. 
 
Jak podaje Dziennik Zachodni, chłopiec którego szuka będzińska policja może nazywać się Szymon. Jego nieobecność na rutynowym szczepieniu zgłosił Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej ośrodek zdrowia. - W czerwcu 2010 roku wpłynęło do MOPS-u pismo z pytaniem, czy rodzina, której obecnie poszukuje policja, zmieniła adres zamieszkania, bowiem nie stawiono się na szczepienie z dzieckiem – mówi na łamach DZ Agnieszka Siemińska, rzeczniczka będzińskiego magistratu. 
 
Pracownicy MOPS-u zainteresowali się losem rodziny. Umówili się na wizytę w domu 14 czerwca. Ojciec dziecka poprosił jednak o jej przesunięcie na kolejny dzień. Rodzina zniknęła. Teraz szuka jej policja. Od babci chłopca z Będzina pobrano materiał genetyczny. To on posłuży do potwierdzenia lub wykluczenia związku tej sprawy ze zwłokami chłopca znalezionymi na cieszyńskich Głudowach. Jak pisze DZ naukowcy z Uniwesytetu Śląskiego porównanali zdjęcie chłopca z Będzina i cieszyńskiego Jasia, jak mówią podobieństwo jest uderzające. 
 
Dorota Kochman
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją