Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jarmark zainaugurował święto miasta

Jarmarkiem Skoczowskich Specjałów rozpoczęły się obchody 47. Dni Skoczowa. Choć stoisk na skoczowskim rynku wiele nie było, to jednak produkty które serwowały gospodynie były pierwszej klasy
Kanapki z pysznymi pastami, sery owcze, nalewki a do tego naturalne soki – tym kusiły gospodynie i gospodarze, którzy wystawili się na skoczowskim rynku. To może nie są cieszyńskie potrawy ale zdrowe – przekonywała Danuta Pinkas, która przygotowała rogaliki z daktylami. Sekret tkwi w tym, że ciasto jest bez cukru, całość osładzają właśnie daktyle. - mówi.
Na skoczowskim rynku nie mogło oczywiście zabraknąć pysznych i przepięknie udekorowanych pierników z cukierni 'U Dusia'.
 
Pieszka Irena zachęcała do spróbowania doskonałych past z migdałów, cieciorki czy marchwi. To jest zdrowe bo bez chemii. Świetnie zastąpić może wędlinę. - mówi.
 
 
Adam Kostka przyjechał na skoczowski rynek z miodami. Były też różne napitki na jego bazie. Kto słodkiego nie che, polecamy coś bardziej na ostro - owcze sery – mówi.
 
Tych smakołyków zapewne nie zabraknie przez najbliższe trzy dni. Dzisiaj po południu startują Dni Skoczowa. Uroczyste otwarcie święta miasta zaplanowano na godzinę17.00 Co będzie siedziało podczas tegorocznych Dni Skoczowa? Pełny program znajdziecie tutaj
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: