Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Japonia w Wiśle

Wisła zaprasza na spotkanie z kulturą ''kraju kwitnącej wiśni''. 19 maja w galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy japońskiego rzemiosła artystycznego i malarstwa na zwojach.
To już drugie spotkanie z kulturą Japonii. Dwa lata temu przepiękne pasy obi i kimona można było oglądać na wystawie w wiślańskim budynku PTTK. (zobacz film Pasy Obi w Wiśle)
 
Teraz, w galeryjce wiślańskiego Centrum Kultury kolejna wystawa, połączona z warsztatami malarstwa tuszem – sumi, kaligrafii japońskiej i orgiami. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na sobotnie popołudnie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Andrzej Babski, który wraz z żoną prowadzi w Wiśle pensjonat – Willa Japonica. Wiślańscy kendocy pokażą swoje umiejętności a do tego będzie specjalna ceremonia parzenia herbaty – zachęca Babski.
 
 
Początek imprezy o godzinie 16.00. Wówczas na placu Hoffa zaprezentują się kendocy. Później otwarcie wystawy galeryjce WCK. Równolegle trwać będą warsztaty i zaprezentowana zostanie ceremonia parzenia herbaty. Dalsza część imprezy odbędzie się w Willi Japonica. Wstęp na imprezy jest wolny. Akcja jest organizowana wspólnie z Łódzkim Towarzystwem Polsko-Japońskim
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: