Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaki budżet Dębowca?

Zaglądamy do gminnej kasy w Dębowcu i sprawdzamy na co i ile pieniędzy w tym roku w gminie będzie się wydawało.
Najważniejsze kwoty to po stronie dochodów ponad 17,5 miliona złotych oraz po stronie wydatków 16 milionów. Nadwyżkę w budżecie, uchwała budżetowa przewiduje przeznaczyć na spłatę kredytów i pożyczek.
 
Najpoważniejsze wpływy do gminnej kasy to min. dochody od osób prawnych, fizycznych – tutaj plan przewiduje niespełna 6,7 mln zł wpływów. Wpływy będą również z subwencji na oświatę – 5 milionów. 1,7 miliona zł po stronie wpływów zapisano w dziale Pomoc Społeczna – to m.in. dotacje celowe otrzymane z budżetu państwa.
 
Jakie najpoważniejsze wydatki i inwestycje czekają Dębowiec?
 
Jak wynika z uchwały budżetowej, najpoważniejsza pozycja jeśli chodzi o wydatki w 2013 roku w Dębowcu, to oświata. Na nią w tym roku zaplanowano wydać blisko 7,2 miliona zł. (rok temu 7,7 mln) Kolejne wydatki to funkcjonowanie administracji publicznej – nieco ponad 2,2 mln zł. (w 2012 było to 2,2 mln) I pomoc społeczna blisko 2,2 mln zł. ( w ub. roku 2,3 mln)
 
Uchwała budżetowa przewiduje w 2013 wydatkowanie funduszy na uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminie – na to zarezerwowano kwotę 1,2 mln.
Na modernizację dróg gminnych przeznaczono 100.000 zł. Przebudowa ul. Rzecznej w Dębowcu ma pochłonąć 300 tys. zł.
 
Na wydatki jednostek pomocniczych, czyli sołectw, w 2013 roku zaplanowano blisko 140 tysięcy złotych. Za te pieniądze wykonane mają być m.in. w Ogrodzonej – budowa chodnika dla pieszych wzdłuż drogi gminnej na odcinku od szkoły podstawowej do skrzyżowania z drogą powiatową do Kisielowa.
W Łączce ma zostać wyremontowany przystanek przy drodze Cieszyn – Skoczów. W Kostkowicach zaplanowano zakup i montaż placu zabaw. Ma zostać także rozbudowana strażnica w Dębowcu, w Simoradzu na boisku planuje się wyremontować piłkochwyt a w Gumnach teren pod wiatą ma zostać wybrukowany. Pieniądze mają być przeznaczone również na 'nazewnictwo ulic w sołectwie Iskrzyczyn'
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl/BIP
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: