Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaką miejscowość googlowano najczęściej?

Wisła, Szczyrk czy może Ustroń? Która miejscowość Śląska Cieszyńskiego i okolicy jest najchętniej wyszukiwaną w Google przez internautów pod kątem noclegów i hoteli?

Wiemy już, gdzie mieszkańcy śląska Cieszyńskiego jeżdżą na wakacje (Pisaliśmy: Gdzie mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeżdżą na wakacje? ), a która z naszych miejscowości beskidzkich jest najpopularniejsza wśród szukających noclegów w Internecie? Sprawdziliśmy dla Was.

W sezonie wakacyjnym (od czerwca do września 2021) najwięcej wyszukiwań wśród założonych fraz miała fraza „hotel wisła”.  Średnio miesięcznie wpisano ją w wyszukiwarkę 6600  razy. Na drugim miejscu jest „hotel szczyrk”, a na trzecim „hotel ustroń”. W przypadku frazy „hotel wisła” to aż 23% wzrost wyszukań przez ostatnie 3 miesiące i w stosunku do ostatniego roku.

Największy przyrost wyszukiwań w stosunku do poprzedniego okresu wakacyjnego  – aż ok 80 procent notuje fraza „hotel Brenna” oraz „hotel Cieszyn”, co może wskazywać na wzrost atrakcyjności lub świadomości tych miejscowości dla potencjalnego urlopowicza.

 

Podobnie sprawa wygląda w przypadku frazy „nocleg” dla zapytań z miesięcy wakacyjnych. Tutaj znów najwięcej zapytań było o „nocleg Wisła”, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się Ustroń i Szczyrk.

Dane potwierdzają statystyki z ostatnich 12 miesięcy. I tutaj liderem (dla frazy „hotel”) jest Wisła (średnia wyświetleń miesięcznych z ostatnich 12 miesięcy 6600), potem Szczyrk (3600) i Ustroń (1600).

 Dla zapytań „nocleg” ex aequo królują Wisła i Szczyrk (po 5400), na drugim miejscu jest Ustroń (3600), a stawkę zamyka Żywiec (2400).

 

Jeśli przyjrzymy się zapytaniom na platformie Google Trends, która pozwala śledzić popularność danych zapytań w określonym przedziale czasowym i geograficznym, zobaczymy jeszcze niejedną ciekawostkę- warto przyjrzeć się wykresowi w skali roku i przeanalizować piki, czyli największy wzrost: grudzień to największy pik dla Szczyrku, ale nieźle wypada Wisła, potem pik na walentynki w Wiśle, Ustroniu, Szczyrku (wykres poniżej dla mniejszych miejscowości też reprezentuje dobrze te trendy - ogólnie możemy wnioskować, że góry traktowane są jako super miejsce na wypad weekendowy, święta, Sylwester, do tego dochodzą wypady na narty i kuligi w tym okresie, Walentynki, późne wakacje - raczej wrześniowe (osoby, którym nie udało się wziąć urlopu w okresie wakacyjnym lub nie zarezerwowali miejsca kiedy było wolne + ci, którym ciągle mało urlopu i jadą "gdzieś bliżej"). Ciekawe jest pochodzenie tych zapytań - o Wisłę, Ustroń i Szczyrk pyta prawie cała Polska; o Brenną, Cieszyn i Istebną – śląskie.

 

 

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: