Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak zostać policjantem? Funkcjonariusze zachęcali

W ubiegłym tygodniu cieszyńscy funkcjonariusze promowali pracę w Policji wśród uczniów. Opowiadali o pracy w mundurze i podpowiadali, jak zostać policjantem.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, zajmujący się profilaktyką społeczną, spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz młodzieżą uczestniczącą w Targach Edukacji i Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych w Cieszynie. Policjanci prezentowali zawód policjanta, opowiadali o pracy w służbie, zachęcali do rozważenia kariery w ponad 100-tysięcznej formacji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kraju. W ramach wizyty mundurowi podkreślali, że to zawód dla pasjonatów, wymagający, ale także satysfakcjonujący, oferujący wiele możliwości rozwoju. Młodzież z zainteresowaniem dowiadywała się o warunkach wstąpienia do służby, wyposażeniu policjanta, a także przebiegu procesu kwalifikacyjnego.

- Młodzież przyszła zobaczyć jak wygląda praca policjanta i z jakimi wyzwaniami mierzy się każdy, kto nosi mundur. Młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące zawodu, wyposażenia i sprzętu używanego przez mundurowych. Uczniowie pytali, jakie w przyszłości muszą spełnić warunki, aby zostać policjantami oraz jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Żadne z pytań nie pozostało bez wyczerpującej odpowiedzi – relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej Policji, podkomisarz Krzysztof Pawlik.

Jak zostać policjantem lub policjantką?


- Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie ul. Wojska Polskiego 2, tel. 47 85 732 18/53. Wszelkie informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych: Dołącz do nas -  Zostań policjantem – informuje Pawlik.

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi Policji musi spełnić następujące wymagania:
• posiadać polskie obywatelstwo,
• posiadać nieposzlakowaną opinię,
• nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
• korzystać z pełni praw publicznych,
• posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
• posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
• dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
• osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-30 03:34:16
Artur_z_bažin: ostatnie 8 lat udowodniło, że w polskiej policji jest miejsce wyłącznie dla BMW funkcjonariuszy, nieprzejmujących się przepisami prawa czy regulaminami za to bez dyskusji i bez wahania wykonującymi polecenia politycznych zwierzchników, nieważne czy zgodnych z prawem czy nie - mile widziane umiejętności dodatkowe jak wycinanie konfetti, noszenie parasola nad śmieciami, strzelanie z granatników p-panc, brak oporów przeciwko gazowaniu i pałowaniu kobiet podczas ich manifestacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: