Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak zbudować robota? - Drugi dzień V Festiwalu Nauki w Cieszynie

W Cieszynie trwa V Festiwal Nauki. W najciekawszym wykładzie drugiego dnia w Wyższej Szkole Biznesu mgr Grzegorz Gręda przedstawił słuchaczom podstawową wiedzę na temat programowania robotów. W ruch poszły komputery, a także wyobraźnia biorących udział w warsztatach.

Pierwsza część zajęć miała charakter typowo teoretyczny. Fanom robotyki przedstawiono historię klocków lego. Można było zobaczyć jak z biegiem lat zmieniały się znane wszystkim zabawki. Finalnym przedstawieniem dziejów lego było pokazanie najnowszego produkty firmy – robota z serii Mindstorm.

Po zapoznaniu się z właściwościami robota i jego genezą uczniowie krok po kroku analizowali części, z którego składa się twór techniki.  Następnym elementem wykładu było przedstawienie podstawowych zasad programowania. Grzegorz Grzęda skrupulatnie tłumaczył słuchaczom jak nie skomplikowana to sprawa. Przy pomocy dwóch swoich asystentów pokazał w praktyce pierwsze kroki w zaprogramowaniu swojego robota.

Zgromadzeni w sali podzielili się na dwie grupy. Robot za pomocą prostego kabla USB został zsynchronizowany z komputerem. W tym momencie każdy zamienił się choć na chwilę w naukowca, nadając życie swojemu robotowi.

Wcześniej o godzinie 10.00 Dr Piotr Kulas prowadził rozważania o teorii gier w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym. Można było dowiedzieć się w co grają ludzie i jaki ma to wpływ na naszą egzystencję. Godzinę później odbyły się warsztaty pod okiem Ewy Daczkowskiej - Klorczyk. "Marzenia to pierwszy krok do sukcesu". Podczas zajęć można było się dowiedzieć jak teoria zmiany może być siłą napędową rozwoju firm, organizjacji oraz osób.

Na twarzach uczniów było widać uśmiech i zaciekawienie. Dzień drugi V Festiwalu Nauki zakończył się niezwykle interesująco.

Dziś (21 marca) odbędzie się ostatni dzień Festiwalu, który zakończy się turniejem piłki nożnej. Oto program dnia:

09.00 – 10.30 - Aula WSB
Skąd wiemy o istnieniu nieświadomości?- skoro z definicji nie możemy być jej świadomi
mgr Damian Janus

10.45 – 11.45 - Aula WSB
Kim są terroryści? Czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Al-Kaidzie, ale baliście się zapytać
dr Paulina Polko

12.00 - 13.00 - Aula WSB
Udzielanie pierwszej pomocy – wypadki sportowe
mgr Grzegorz Słomczyński

 13.10 – 15.30
Miejsce: SALA ZST
Turniej piłki nożnej halowej

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: