Jak wyglądał Cieszyn w latach 60. i 70. XX wieku?
Przenieść się do Cieszyna sprzed pół wieku można przeglądając album fotografii Tadeusza Kopoczka, który zakupić można w kasie Muzeum. To jednak dopiero początek planowanego przez Muzeum wydawnictwa. Na 245 fotografiach zobaczyć można i ten stary Cieszyn – budowle najbardziej charakterystyczne, jak i te już nieistniejące, wówczas burzone, ale przede wszystkim nowe obiekty – osiedla mieszkaniowe i fabryki, dworzec autobusowy i budynek odpraw celnych i paszportowych przy moście granicznym, podwórka i zaułki, wnętrze baru mlecznego, „Trojaka” czy księgarni Piastowskiej. Czar tych dokumentalnych fotografii przypomni wielu Cieszyniakom aurę dzieciństwa czy czasy młodości, a młodym pozwoli zobaczyć, jak wyglądało miasto, po którym chodzili ich rodzice i dziadkowie.
Album ukazujący Nadolziański Gród okiem i obiektywem Tadeusza Kopoczka jest pierwszym albumem w planowanym cyklu, który ukazywać będzie bogate zbiory fotograficzne Muzeum.
(indi)
Autor fotografii: Tadeusz Kopoczek
Skanowanie, wybór i obróbka negatywów: Marian Dembiniok
Podpisy do fotografii (polskie+angielskie): Irena French, Marian Dembiniok
Kasa Muzeum Śląska Cieszyńskiego, ul. Regera 6 w Cieszynie – czynna codziennie (oprócz poniedziałków) od godz. 10.00 do 14.00.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.