Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak spisali się nasi w Kuusamo?

Biegacze narciarscy oraz kombinatorzy norwescy mają za sobą inaugurację Pucharu Świata. W Kuusamo nasz region reprezentowali bracia Bury oraz Adam Cieślar. Jak wypadli istebnianie?

Podsumowanie zacznijmy od biegania, bo podopieczni Lukasa Bauera przysporzyli nam o wiele więcej pozytywnych emocji. Mowa o Dominiku Burym, który w niedzielnym biegu pościgowym zanotował 19. czas netto, o czym pisaliśmy wczoraj.

- To dla mnie jest bardzo ważny wynik. Nie ukrywam, że po czymś takim mam w sobie dużo wiary. Uświadomiłem sobie, że stać mnie na bieganie na wysokim poziomie. Cieszę się przede wszystkim z tego, że ciężkie treningi w końcu zaczynają przynosić efekty – przyznał 23-latek w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego.

Biegacze rywalizowali również w poprzednich dwóch dniach, ale zarówno w sprincie techniką klasyczna, jak i w sobotnim biegu na 15 km klasykiem, zajęli odległe pozycje.

Rezultaty polskich biegaczy podczas zawodów Pucharu Świata w Kuusamo:

  • sprint tech. klasyczną: 54. Kamil Bury, 56. Maciej Staręga, 90. Dominik Bury
  • 15 km tech. klasyczną: 62. D. Bury, 66. M. Staręga, 73. K. Bury
  • 15 km stylem dowolnym: 46. D. Bury (19. czas netto), 65. K. Bury, 76. M. Staręga

Do Kuusamo udali się także dwuboiści. Podopieczni Tomasza Pochwały z pewnością inaczej wyobrażali sobie inaugurację Pucharu Świata. Podczas czwartkowych treningów upadek zaliczył Szczepan Kupczak, co miało spory wpływ na jego wyniki – punktował w piątek (28. miejsce) oraz w niedzielę (30.). Z kolei Adam Cieślar nie zdołał zakończyć ani jednego konkursu w czołowej „30”. Istebnianin podczas pierwszych zmagań uplasował się na 48. pozycji. W sobotę został zdyskwalifikowany podczas eliminacji. Najlepszy występ zanotował na zakończenie weekendu - po skoku zajmował 50. lokatę, ale na trasie uzyskał 32. czas, co pozwoliło mu zakończyć zmagania na 38. miejscu.

 

AP   

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: