Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak rozmawiać o koronawirusie z dziećmi?

Koronawirus to nie tylko pandemia i ograniczenia, ale przede wszystkim nowa rzeczywistość, w której nie każdy potrafi się odnaleźć. Z obecną sytuacją ciężko jest dorosłym, jak jednak odbierają ją dzieci? Jak mamy im wyjaśnić, że musimy dostosować się do pewnych rygorów? Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, jednak Biblioteka Miejska w Cieszynie odsyła do publikacji, która ma rodzicom ułatwić zadanie.

O koronawirusie zostało powiedziane już wiele. Rozumiemy mniej więcej, czym jest, jak się przenosi i dla kogo jest największym zagrożeniem. Nieco gorzej radzimy sobie z tematem izolacji i ograniczeń. Jak sytuację postrzegają dzieci? - Drodzy Czytelnicy, dorosłym bardzo trudno odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości. Jeszcze trudniej jest wytłumaczyć ją dzieciom. Z pomocą przychodzi niezwykła publikacja „Koronawirus. Książka dla dzieci" – informuje Biblioteka Miejska w Cieszynie, odsyłając do publikacji, przygotowanej właśnie dla osób, które starają się wytłumaczyć sytuację dzieciom.

Dziecko postrzega świat nieco inaczej niż osoba dorosła. Ma duże zdolności do adaptowania się w nowych sytuacjach, jednak nie rozumiejąc istoty problemu, czuje strach i dyskomfort - Książka tłumaczy, czym jest wirus i jak się przenosi, ale też jak radzić sobie podczas izolacji oraz jak wspierać starsze osoby w ciężkich chwilach. Co ważne w przekazie dla dzieci rzetelne informacje są podane z dużą dawką humoru – zachęcają przedstawiciele Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, odsyłając do darmowego tłumaczenia książki. Książka w polskiej wersji językowej dostępna jest tutaj.

Książka jest do pobrania w trzech formatach tekstowych oraz w formacie głosowym (MP3). W publikacji znajdziemy zarówno tekst, jak i różnego rodzaju ilustracje, które obrazują nową rzeczywistość. W treści można znaleźć przystępne tłumaczenie samego problemu, jak i wyjaśnienie, czym są zarazki, jak ich unikać i jak dbać o higienę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-15 18:36:16
krzysztof.nm: "Drogie dzieci, koronawirus to takie maluteńkie byle co, które kompletnie rozwaliło papierowe państwo PiS i przekłuło mega-balon PiS-owskiej propagandy. Nie wiecie co to PiS? - to największe nieszczęście jakie przytrafiło sie na waszej ojczyźnie od 1 września 1939 roku"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: