Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak pozbyć się popiołu?

Popiół nie mieści się w śmietniku? Kosz na odpady został uszkodzony, gdyż popiół okazał się zbyt ciężki? W związku z problemami z jakimi borykają się właściciele domów ogrzewanych piecem na paliwa stałe, przedstawiciele Gminy Hażlach postanowili przypomnieć, jak właściwie należy pozbywać się popiołu.

Wiele osób wciąż decyduje się na wrzucanie popiołu do pojemników na odpady niesegregowane. Często jednak kosz jest przepełniony, a harmonogram odbioru odpadów wskazuje, że śmieciarka zbyt szybko nie pojedzie. Co więcej, nieprzystosowane pojemniki na odpady, mogą ulec zniszczeniu przy odbiorze śmieci. Istnieje jednak rozwiązanie, jak przypominają władze hażlacha, popiół można wsypywać do szarych worków na odpady segregowane.

- Popiołu nie należy sypać do pojemników plastikowych, gdyż jest on ciężki i podczas wyładunku może spowodować uszkodzenie pojemnika. Ponadto do pojemników, jak i worków nie należy sypać gorącego popiołu! Pojemniki z gorącym popiołem nie będą odbierane przez firmę odbierającą odpady komunalne, ponieważ taki popiół może spowodować zapalenie śmieciarki. Niedopuszczalne jest również zalanie gorącego popiołu w kuble zimną wodą, gdyż w związku z obniżającą się temperaturą powietrza na zewnątrz popiół ten będzie mógł ulec zamarznięciu, co będzie mogło spowodować uszkodzenie pojemnika i uniemożliwić jego odbiór przez śmieciarkę. Worki z popiołem winny być szczelnie związane, aby popiół nie chłonął wilgoci. W każdym przypadku należy przestrzegać maksymalnej ładowności pojemników, gdyż zbytnie ich przeciążanie powoduje uszkadzanie owych pojemników podczas wyładunku na śmieciarce – wyjaśnia haźlaski Referat Gospodarki Komunalnej.

Jednocześnie osoby odpowiedzialne za gospodarkę komunalną w Gminie Hażlach przypominają, że ilość oddawanych odpadów komunalnych (poza odpadami budowlanymi i rozbiórkowymi) nie jest limitowana. Można wystawić więcej niż jeden kubeł, czy worek z odpadami. Jeżeli zabrakło nam worków na odpady segregowane, zawsze można pobrać dodatkowe w odpowiednich punktach na terenie gminy (w każdej gminie znajduje się przynajmniej jeden punkt, w którym wydawane są worki na odpady segregowane), lub w siedzibie firmy, która zajmuje się odbiorem odpadów.

 

JŚ/WGH

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: