Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak ozdabiać metodą decoupage?

We wtorek (27.07) w Domu Przyrodnika w Hażlachu, w ramach wakacyjnych spotkań z warsztatami, dzieci miały okazję poznać metodę zdobienia, jaką jest decoupage.

Decoupage to metoda zdobienia, polegająca na korzystaniu z gotowych wzorów, jakie znajdują się np. na serwetkach. Wzory takie należy dokładnie wyciąć i przykleić do drewna – wycinanie jest bardzo ważne, ponieważ wzór nie tylko musi nam się zmieścić na ozdabianym elemencie, ale powinniśmy również pozostawić jak najmniej tła, ponieważ to może źle wyglądać. Trójwarstwowe serwetki najpierw należy rozwarstwić, pracujemy tylko na warstwie, na której znajduje się nadruk. Jeżeli nie potrafimy dokładnie wyciąć wzoru, elementy, których chcemy się pozbyć, możemy delikatnie namoczyć, wtedy bardzo łatwo je oderwać – wyjaśniała Ania Piszczek-Goryczka z Domu Przyrodnika.

Wzory kleimy specjalnym klejem – najpierw przykładamy serwetkę w wybrane miejsce, a później za pomocą pędzla nanosimy klej, tak aby serwetka się nim nasączyła – wtedy będzie odpowiednio przylegać. Dzieci, które brały udział w warsztatach miały do dyspozycji również farby, którymi mogły uzupełnić wzory, zgodnie z własną fantazją. Po skończeniu zdobień i zaschnięciu kleju całość w celu zabezpieczenia należy pokryć bezbarwnym lakierem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: