Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak najlepiej podróżować po Izraelu?

W piątek (08.11.2019) w Kawiarni Literackiej Avion odbyła się prelekcja multimedialna Wiesława Legierskiego „Pieszo przez Izrael”. Wydarzenie było zorganizowane w ramach Dni Kultury Żydowskiej. Prelegent pokazał nagrania ze swoich podróży do Ziemi Świętej oraz opowiedział o wytyczaniu nowych szlaków i sposobie podróżowania.

Podczas prelekcji, wyjaśniano między innymi, jakie warunki panują w Izraelu. Podczas licznych podróży do Ziemi Świętej miał czas na lepsze poznanie miejscowej kultury oraz najlepszych sposobach podróżowania. Swoje wycieczki organizuje samodzielnie i poznaje Izrael od przysłowiowej podszewki. Na spotkaniu nie brakowało również porad, jak najlepiej przygotować się do wycieczki.

- Izrael to piękny i ciekawy kraj. To jest dla mnie rzecz podstawowa, czyli pokazanie tego Izraela od ciekawych, wspaniałych tematów, po rzeczy, które mogą się nie wszystkim spodobać (…) parę dni temu wróciłem z tygodniowej wyprawy do Izraela. Można tam wybrać się na różne sposoby, jednak najważniejsza w tym wszystkim jest inspiracja, czyli odpowiedź na pytanie, po co tam jechać. W lecie jest tam za ciepło, w Jerozolimie jest zmienna pogoda. Raz ciepło, raz zimno i do tego czasami pada deszcz. Zimą śniegu nie ma, ale jest pora deszczowa. Miejscami bywa brudno, hotele są drogie, a w tanich hostelach jest tanio, ale brudno. Jednak mają pyszną chałwę. Dobry powód zawsze się znajdzie – wyjaśniał humorystycznie prowadzący.

Po co więc pojechać do Izraela? Wśród zgromadzonych słuchaczy było sporo osób, które również odwiedziły ten kraj, w związku z czym pomysłów było sporo. Prowadzący wyjaśniał, jak najlepiej poradzić sobie z panującymi tam warunkami. Jak podkreślał, dla niego najlepszym rozwiązaniem jest namiot, który można kupić za mniej niż 100 złotych. Warto jednak pamiętać, że kamienistej ziemi śledzie, które mają na celu zamocować namiot, raczej się nie przydają, dlatego zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w sznurki, które przywiążemy do kamieni. Najlepiej poruszać się samochodem, gdyż infrastruktura drogowa jest bardzo dobra a na zakupy lepiej wybrać się na bazar, dzięki temu można sporo zaoszczędzić.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-10 01:06:00
inigo: Wstrząsające! Urzekła mnie jego historia....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: