Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak mądrze dbać o zdrowie w wieku dojrzałym? Konferencja UTW

W czwartek (24.11) w sali konferencyjnej cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja, zorganizowana przez cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku „Jak mądrze dbać o zdrowie w wieku dojrzałym”.

Cieszyński UTW cyklicznie organizuje konferencje na temat zdrowia – jakość życia, zwłaszcza życia seniorów, jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak o siebie dbamy. Jeżeli odpowiednio się odżywiamy, jesteśmy aktywni fizycznie i nie zaniedbujemy swojego zdrowia, mamy o wiele więcej możliwości działania, czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej mobilni – można było usłyszeć.

Podczas wydarzenia kardiolog Paweł Jastrzębski wygłosił wykład zatytułowany „Jak mądrze dbać o zdrowie w wieku dojrzałym – okiem kardiologa”, geriatra i lekarz rodzinny Dominik Lewandowski opowiedział o lekach podczas wykładu „Leki są cudowne”, a animatorka społeczno-kulturalna Sławomira Godek wygłosiła wykład „Słaba silna wola”. Przy każdym bloku tematycznym nie zabrakło czasu również na dyskusję. Seniorzy mogli zadać nurtujące ich pytania, a także wygłosić własne zdanie, bądź też podzielić się swoim doświadczeniem.

Konferencję „Jak mądrze dbać o zdrowie w wieku dojrzałym” objęli patronatem: Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i Śląski Oddział Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Cieszyńska Rada Seniorów, a swoją obecnością konferencję wsparli seniorzy z organizacji senioralnych z Hażlacha, Wisły, Ustronia, Brennej, Chybia, Istebnej oraz Zebrzydowic.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: