Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak dojechać na skocznię?

Łatwiej pociągiem, trudniej samochodem. Choć organizatorzy Pucharu Świata w Wiśle przygotowali miejsca parkingowe, to wydaje się, że najszybciej i bez korków, do Wisły dostaniemy się jadąc na zawody pociągiem.
Koleje Śląskie przygotowały dla kibiców specjalny pociąg, który dowiezie ich do centrum Wisły. W tym dniu, oprócz pociągów rozkładowych, do Wisły i z powrotem do Gliwic przez Katowice pojedzie także pociąg specjalny. Podróżni, którzy w tym pociągu okażą ważne bilety na zawody Pucharu Świata, pojadą za darmo w obydwie strony. Darmowy przejazd obowiązuje tylko w tym specjalnym pociągu – mówi rzecznik prasowy KŚ Michał Wawrzaszek
 
Pociąg Kolei Śląskich wyjedzie z Gliwic o 12:17. Zatrzymywać się będzie na kilku stacjach pośrednich – Zabrze (12:26) Katowice (12:56), Tychy (13:15), Pszczyna (13:29), Skoczów (14:27), Ustroń Zdrój (14:47). W Wiśle kibice będą około godziny 15.00.
 
 
 
Ci, którzy przyjadą do Wiły pociągiem, mogą wprost spod dworca PKP jechać na skocznię autobusem. Będą tam podstawione autobusy firmy Wispol. Warto zwrócić uwagę, żeby miały one naklejkę – logo Pucharu Świata. One będą dowoziły kibiców do przystanku Wisła Nowa Osada. Stamtąd mamy już około trzystu metrów do skoczni. - informuje Katarzyna Koczwara z biura prasowego pucharu.
 
Identycznie będzie wyglądała droga powrotna, przystanek końcowy w drodze na skocznię, jest równocześnie przystankiem początkowym w drodze do centrum miasta. Za okazaniem biletu na Puchar Świata, za darmo, dojedziemy i wrócimy ze skoczni oznaczonymi autobusami – dodaje Koczwara. Warto więc pamiętać, by po wejściu na zawody, nie wyrzucać biletu.
 
Autobusem pod skocznię mogą podjechać również ci, którzy przyjadą do Wisły samochodem i uda im się zaparkować w centrum miasta. Autobusy będą kursowały już od godziny 14.00. z centrum Wisły (patrz aktualizacja poniżej) Odjeżdżać mają co dwadzieścia minut. Od godziny 15.30 odjazdy będą częstsze, w miarę zapełniania się autobusów.
 
 
Również w drogę powrotną na Śląsk można wybrać się specjalnym pociągiem Kolei Śląskich. Odjedzie on z Wisły o godzinie 21:20. Zatrzymywać się będzie na tych samych stacjach co jadąc w stronę Wisły.
 
Jeśli ktoś zamierza wybrać się na PŚ samochodem, na dole strony prezentujemy parkingi, na których można pozostawić samochód. Jak informuje podkom. Jarosław Puchałka, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji, na drodze przy skoczni priorytet będą mieli piesi idący na i wracający z zawodów. Dlatego też, przy obiekcie już od godziny 14.30 obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Spowoduje to zapewne wydłużenie czasu przejazdu.
 
Jak mówi Puchałka – w trakcie obowiązywania ruchu wahadłowego, jeżeli ktoś będzie stał samochodem za skocznią, nie będzie miał możliwości przejazdu w stronę centrum, chyba, że będzie czekał tak długo, dopóki policja nie puści ruchu w tamtym kierunku.
 
 
Ci, którzy będą parkowali pojazdami za skocznią, będą musieli dłużej poczekać zanim wyjadą w stronę centrum Wisły. Jeśli nie chcą czekać, alternatywą jest dla nich powrót przez Szczyrk, ale to dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów. Jak dodaje naczelnik cieszyńskiej drogówki, może się zdarzyć, że po zawodach, z powodu natłoku pieszych, droga będzie całkowicie zablokowana. Kiedy przejdą grupy pieszych, ruch będzie wracał do normy – dodaje podkom. Puchałka.
 
W czwartek o godzinie 9.00 na skoczni w Malince rozpocznie się trening skoczków. Na godzinę 11 zaplanowano kwalifikacje. Po południu o 16 rozpocznie się seria próbna. Zawody Pucharu Świata rozpoczną się o 17.30. Wejście na obiekt dla kibiców będzie możliwe od godziny 15.00
 
Aktualizacja 15 stycznia godzina 12:20
 
Jak informuje Katarzyna Koczwara z biura prasowego Pucharu Świata,- autobusy firmy Wispol odjeżdżać będą z centrum Wisły, ich przystanek znajdować się będzie przy cukierni 'Delicje', tuż przy placu Hoffa.
 
Natomiast spod dworca PKP, autobusy odjeżdzać będą w momencie, kiedy na stację przyjedzie pociąg specjalny Kolei Śląskich.
 
 
Parkingi dla uczestników imprezy:
 
- od strony centrum miasta:
1.Parking przy ul. Wyzwolenia („Jonidło”) - 300 samochodów osobowych
2.Parking przy ul. Wyzwolenia (poniżej DW ”Rymer”) – 50 samochodów osobowych
3.Parking przy ul. Wyzwolenia (rejon wyciągu narciarskiego „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych – częściowo może być zajęty przez narciarzy
4.Parkingi przy ul. Malinka w sąsiedztwie skoczni po obu stronach drogi – łącznie 250 samochodów osobowych
- od strony Szczyrku:
5.Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych – częściowo zajęty przez pojazdy organizatora
6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych
7.Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Klepki”) – 200 samochodów osobowych
8. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych – częściowo może być zajęty przez narciarzy
9.Parking na terenie SP nr 3 w Wiśle Malince – 80 samochodów osobowych
Parkingi na terenie Wisły Czarne dla autobusów:
10.Parking przy ul. Czarne w rejonie PTTK – 20 autobusów
11. Parking przy ul. Czarne – 10 autobusów
12.Parking przy ul. Czarna Wisełka – 15 autobusów
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: