Jak bezpiecznie przejść?

W lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo... to jak przechodzić przez jezdnię powinno wiedzieć każde dziecko. Dzieci z Mnicha poznały już zasady bezpieczeństwa na drodze, uczyli je policjanci.

Nie wolno wbiegać na ulicę, ani się na niej bawić, trzeba być ostrożnym i uważnym, dobrze mieć jakiś odblaskowy element - to tylko niektóre zasady, których nauczyły się dzieci w Mnichu podczas zajęć z policjantami: - Aspirant sztabowy Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki uczył dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, czyli jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Następnie pod czujnym okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię - informuje oficer prasowy KPP w Cieszynie, asp. Rafał Domagała.

Tematem spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Mnichu było bezpieczeństwo w ruchu drogowym: - Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie w ramach trwających działań „Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się wczoraj z uczniami klas I i II Szkoły Podstawowej w Mnichu. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym -  mówi funkcjonariusz.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją