Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak będzie wyglądał cieszyński BO 2020?

Mieszkańcy Cieszyna po raz kolejny mają szansę zabrać głos. Dziś (08.08.2019) Urząd Miejski w Cieszynie poinformował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych na temat części wydatków budżetu miasta Cieszyna na 2020, przeznaczonych na realizację zadań Budżetu Obywatelskiego. Podano również kwotę, która zostanie przeznaczona na realizację wybranych pomysłów mieszkańców – realizacja projektów w 2020 roku pochłonie 475 tysięcy złotych.

- Zarządzam przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat wydatków z budżetu miasta Cieszyn na 2020 rok, o których zadecydują w drodze głosowania mieszkańcy Cieszyna. Kwota z budżetu miasta Cieszyna, której dotyczy Budżet Obywatelski, wynosić będzie 2020 roku 500 000,00 zł – poinformował w zarządzeniu I Z-ca Burmistrza Miasta Krzysztof Kasztura.

Mimo że na Budżet Obywatelski przeznaczono pół miliona złotych, w rzeczywistości na realizację zadań wskazanych i wybranych przez mieszkańców, Miasto przeznaczy 475 tysięcy. Wszystko za sprawą kosztów związanych z promocją BO, przeprowadzeniem głosowania oraz promocją realizowanych projektów. Szacuje się, że te elementy to koszt około 25 tysięcy złotych.

Zgodnie z proponowanym harmonogramem, ogłoszenie naboru projektów ma nastąpić nie później niż 30 sierpnia 2019 roku. Składanie projektów ma trwać od 28 września do 14 października, a weryfikacja ma nastąpić najpóźniej 15 listopada. Ostateczna weryfikacja planowana jest najpóźniej do 25 listopada. O wybranych projektach (na które będzie można zagłosować) mieszkańcy dowiedzą się więcej około 6 grudnia, zaś głosowanie będzie przeprowadzane od 10 stycznia do 10 lutego 2020 roku. O tym, który projekt zostanie zrealizowany, mieszkańcy dowiedzą się 28 lutego 2020 roku.

Urząd Miejski w Cieszynie planuje również kampanię informacyjną, która będzie obejmowała publikację listy projektów i informacji o możliwości głosowania, czy składania projektów, w różnego rodzaju środkach masowego przekazu. Głosowanie, podobnie jak w roku 2019, odbywać się będzie wyłącznie drogą internetową. Więcej informacji na temat konsultacji społecznych oraz regulaminu kolejnej edycji cieszyńskiego BO dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: