Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jajo musi być piękne!

Jajka trzeba gotować minimum półtorej godziny. wówczas mamy pewność, że się nie zepsują, a zawartość z czasem wyschnie. - mówi Leszek Młynarczyk, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Miejskiego Centrum Kultury i Portalu OX.,pl 'Popisz się pisanką'
Trzeci raz z rzędu Skoczowskie Miejskie Centrum Kultury ‘Integrator’ oraz Portal OX.,pl zaprosił mieszkańców Skoczowa oraz okolicznych gmin do wzięcia udziału w zabawie na najpiękniejszą wielkanocną pisankę. W piątek na skoczowskim rynku wiele osób przysiadło na ławeczce, by przyozdobić styropianowe jajka w barwne kształty. W ruch poszła fantazja, a każdy prześmigiwał się w dekorowaniu jajek.

Na jajku trudno sie maluje, mamy tutaj trzy wymiary, płaszczyzna nie jest płaska – stwierdza z uśmiechem wybitny grafik Karol Śliwka. Prawdziwe jajka, dzieciaki z domu dziecka z Międzyświecia, barwiły na różne kolory. Ale można było wybrać również te ze styropianu. Wówczas nie trzeba było ich drapać, wystarczyły kolorowe mazaki, farby, cekiny i inne ozdoby.

Zwycięzca ubiegłorocznego konkursu - Leszek Młynarczyk - na skoczowskim rynku prezentował narzędzia, którymi dekoruje jajka. Okazało się, że piękne wzory można wydrapywać można nawet.. wiertłem dentystycznym.

Janina Żagan, burmistrz Skoczowa wybrała łatwiejsze zadanie, bo kolorować zdecydowała się jajko ze styropianu. Jak mówiła, kiedy była dzieckiem, w jej domu wydmuszki i jajka przyozdabiano w Wielką Sobotę.

Również wczoraj minął termin przynoszenia do skoczowskiego ArtAdresu kolorowych pisanek. Wezmą one udział w internetowym głosowaniu na naszym portalu. Internauci wyłonią jednego zwycięzcę. Głosowanie potrwa od 7 – 15 kwietnia do godziny 17.00.  

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego reportażu z tego, co działo sie wczoraj na skoczowskim rynku.

POSŁUCHAJ

 

Jan Bacza


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: