Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

IX Wieczór Regionalny

- Dzisiaj sami państwo wiecie, czasy mamy inne, jakże się one zmieniły od tych poprzednich. Czasu jest coraz mniej, każdy się spieszy. Każde spotkanie musi być umówione. Panie nie myślą o szkubaczkach - są inne atrakcje. Nie musimy też skrzętnie robić zapasów na zimę, zakupy robimy z marketach - między innymi tymi słowami rozpoczęła kolejny już, IX Wieczór Regionalny w Zebrzydowicach dyrektor ZS w Zebrzydowicach Jolanta Wawrzyczek.

Przez niemal półtorej godziny na deskach zebrzydowickiej szkolnej auli królowała gwara i różnego rodzaju scenki rodzajowe. Wszystko okraszone humorem i świetnie brzmiącą gwarą, bo jak się okazuje, młodzież mimo znajomości "fejsa", insta i tweeta – równie dobrze znają mowę naszych dziadków doskonale.

W trakcie wieczoru nie zabrakło także śpiewu i ludowego tańca. Zgromadzeni zaproszeni goście nie zostawali "dłużni" młodym wykonawcom gromko ich oklaskując,  nie szczędzili również słów zachwytu, do których dołączył m.in. Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król - Gratuluję młodzieży talentów wokalnych, muzycznych i recytatorskich. Gratuluję nauczycielom tak wspaniałych uczniów, którym się chciało i jak się okazało, można tutaj być bez smartfona, bez sprawdzenia instagrama, faceboooka, snapchata ( gromkie oklaski - przyp. red.) mam dzieci w wieku szkolnym, więc się kształcę w tym kierunku…. W naszym pięknym regionie, na Śląsku Cieszyńskim, faktycznie mamy ten dorobek, mamy to dziedzictwo, mamy się czym chwalić i pokazywać.

Wójt Gminy Andrzej Kondziołka także dziękował wszystkim zaangażowanym w spektakl, a przede wszystkim młodym wykonawcom - Dziękuję Wam za możliwość tego przeżycia, takiej sentymentalnej, historycznej podróży w świat którego już nie ma, ale świata która dla naszej części (zgromadzonych gości – przyp. red.), był światem znanym. Jeszcze nie tak dawno był naszym światem. Za to Wam dziękujemy, i myślę, że również się ubogaciliście, bo mogliście, przygotowując się do tego występu, poznać historię, zwyczaje, tradycje, tak, jak to kiedyś było- i przez to stać się bogatszymi.

Spotkanie pokoleń zakończyło wspólne odśpiewanie Ojcowskiego domu.

Zobacz skrót wideo:

(red)


źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: