Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

IV Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Znamy laureata z Powiatu Cieszyńskiego IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Wyniki etapu powiatowego ogłoszono w piątek (06.11) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Profesor Antonii Kępiński powiedział: „dla człowieka nie tylko świat otaczający jest zagadką, jest on nią sam dla siebie. I z obu tajemnic bardziej dręczącą wydaje się ta druga”. Jestem przekonana, że dzisiejsi laureaci zdobyli wiedzę która pozwoli odpowiedzieć im na wiele nurtujących ich pytań. I trochę tę zagadkę rozwiązać – mówiła podczas spotkania podsumowującego etap powiatowy IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia, organizator konkursu z ramienia Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym jest kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Cieszyńskiego. Jak podkreślają organizatorzy jej celem jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Olimpiada organizowana jest przez trzy powiaty: cieszyński, bielski i żywiecki oraz miasto Bielsko - Biała i ATH.

Olimpiada rozpoczęła się już w październiku ponieważ etap powiatowy był poprzedzony etapem szkolnym. W 13 szkołach uczniowie przystąpili do testu, który został przeprowadzony przez koordynatorów szkolnych. Każda szkoła miała za zadanie wyłonienie najlepszych uczniów i zgłoszenie ich wg regulaminu olimpiady. Pytania testowe wraz z odpowiedziami na każdym etapie olimpiady oraz do dogrywek przygotowali wykładowcy ATH z Bielska- Białej. Do etapu szkolnego przystąpiło ponad 150 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu – informuje Starostwo.

Do finału powiatowego przystąpiło 33 uczniów, w tym 8 chłopców i 25 dziewcząt  pisało test selekcyjny, składający się z 20 pytań. Odbyły się dwie pisemne dogrywki po 10 pytań, pierwsza dla 3 osób, druga dla dwóch. Za prawidłowy przebieg etapu powiatowego odpowiadała Barbara Kłosowska. Testy oceniało jury w składzie: Anna Suchanek- Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej – Radna Powiatu, Maria Grażyna Dzierżek - Lekarz psychiatra, były ordynator Oddziału Psychiatrycznego ZZOZ, Dalal Mustafa - Psycholog na Oddziale Psychiatrycznym ZZOZ w Cieszynie, Małgorzata Krótki - Wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie. Kolejny etap to finał regionalny.

Po obradach jury w piątek ogłoszono w starostwie werdykt końcowy. Nagrody i podziękowania dla opiekunów uczniów wręczył Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król oraz Wicestarosta Maria Cieślar. I tak w etapie powiatowym najlepsi okazali się:

Miejsce I - Henryk Barabosz - uczeń Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. MZC w Cieszynie, koordynator szkolny - pedagog Agnieszka Słama.
Miejsce II - Kinga Zorychta - uczennica LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, koordynator szkolny - pedagog Agnieszka Liberda.
Miejsce III - Klaudia Sicińska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie, koordynator szkolny - pedagog Izabela Żwak.

 

MSZ
 


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: