Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna Zaolzie - wkrótce drugi etap robót

Istebna poinformowała o podpisaniu umowy na drugi etap robót związanych z remontem drogi wewnętrznej Zaolzie. Łączna wartość inwestycji to niespełna 8 milionów złotych. Jak zmieni się droga?

Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni, budowę kanału technologicznego, kanalizację deszczową i sanitarną, oświetlenie, ścieżkę rowerową i chodnik. Jest to kontynuacja robót, które zostały zrealizowane w ramach pierwszej części zadania.

Istebna Zaolzie to droga szczególnie ważna z punktu widzenia turystów, odwiedzających Trójwieś Beskidzką - jednym z miejsc, gdzie turystyka – szczególnie ta zimowa, ma ogromne znaczenie, jest dolina rzeki Olzy. Tutaj zlokalizowane są 2 koleje linowe, liczne obiekty noclegowe, ale to także znana droga i szlaki turystyczne w kierunku Stecówki i dalej Baraniej Góry – wyjaśnia istebniański magistrat.
Obecnie nie wiadomo, kiedy prace drogowe zostaną zakończone. Istebna na realizację zadania pozyskała dotację z Funduszu Dróg Samorządowych Urzędu Wojewódzkiego. Te środki pokryły 75% wszystkich kosztów.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: