Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: wsparcie rządowe za uchwałę anty-LGBT?

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na zwołanej dziś (18.08) konferencji prasowej zapowiedział wsparcie finansowe dla gmin, które nie otrzymają pieniędzy unijnych z powodu podjętych uchwał dyskryminujących prawa osób homoseksualnych. Jedną z nich jest Istebna.

Mowa o pieniądzach z programu Partnerstwo Miast, na który Unia Europejska rocznie przeznacza około 4 mln euro. Średnia wysokość grantu dla samorządów wynosi ok. 16 tys. euro (czyli 25 tys. zł), a miasta partnerskie mogą je wykorzystywać na wspólne przedsięwzięcia turystyczne czy sportowe.

Pod koniec lipca Helena Dalli (komisarz UE ds. równości) zapowiedziała, że polskie gminy, które podjęły dyskryminujące uchwały, nie mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach wspomnianego programu.

Do sprawy odniósł się dziś Zbigniew Ziobro, który mówił o przekazaniu 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości dla gminy Tuchów - jednego z samorządów "ze stref wolnych od LGBT". - Z całą pewnością będę starał się wspierać każdy kolejny samorząd, który mógłby być poddany ideologicznej zemście - przyznał minister.

Ziobro zapowiedział inne działania dotyczące gmin, które podjęły podobne uchwały. - Skieruję też wniosek do pana premiera Morawieckiego w sprawie stałego mechanizmu wsparcia dla tych gmin, które zgodnie z zapowiedziami pani komisarz Delli mają być szykanowane za to, że wspierają politykę prorodzinną, za to, że udzielają wsparcia dla tradycyjnie rozumianej rodziny jako związku między kobietą i mężczyzną - podkreślał.

Warto przypomnieć, że 14 lipca br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał nieprawomocny wyrok w sprawie istebniańskiej uchwały z 2019 roku w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT". Sąd uznał jej nieważność. Sprawa toczyła się na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara - pisaliśmy o tym tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

129
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-18 16:02:29
FoxTrot: Poza tym jest jeszcze jeden przemilczany fakt: "Tymczasem nie ma w Polsce gmin, które uchwaliły "strefy wolne od LGBT". Istnieją dwa rodzaje uchwał. Uchwały przeciwko ideologii LGBT, czyli np. przeciwko kwestionowaniu koncepcji płci, czy tzw. "standardom WHO", w których nie ma mowy o żadnych "strefach", oraz Samorządowe Karty Praw Rodzin, w których w ogóle nie pojawia się skrót "LGBT". "Strefy wolne od LGBT" to fake news, do którego rozpowszechnienia przyczynił się aktywista LGBT Bart Staszewski, który poprzykręcał tabliczki z takim napisem do znaków drogowych z nazwami miejscowości i rozpowszechnił zdjęcia. Nigdzie w Polsce nie uchwalono stref z zakazem wstępu dla osób homoseksualnych lub transseksualnych." źrodło :https://www.tysol.pl/a52264-Polsat-News-o-samorzadach-ktore-uchwalily-tzw-strefy-wolne-od-LGBT-Takich-samorzadow-w-Polsce-nie-ma
2020-08-18 16:29:04
: Vito, przypomnij może prawomocny wyrok polskiego sądu tę idiotyczną uchwałę unieważniający - ale proszę, bez kombinacji, bo tu istebniańskiego gluta zdrowo upiększyłeś
2020-08-18 16:32:34
GusGus: Stać nas! A co?! Zamiast kasy z Unii zapłacimy dopłaty do tych gmin, z naszych krajowych podatków.
2020-08-18 16:37:32
krzysztof.mm: że bolszewicka władza PiS opłaca swoich klakierów to żadna nowina - tyle, że póki co się tym nie chwaliła, a teraz widać Ziobro żre się już na dobre z Morawieckim i montuje ekipę hiper-oszołomów - hamulce puszczają, casus Łukaszenki im niewiele dał do zrozumienia
2020-08-18 16:49:23
panizpanem: ,,Średnia wysokość grantu dla samorządów wynosi ok. 16 tys. euro (czyli 25 tys. zł)". Dam za 16tyś. euro nawet 30 tyś.proszę tylko o kontakt.
2020-08-18 17:13:59
: no nie, kolego, machnąłeś kopiuj/poobcinaj/wklej - bądź więc tak uprzejmy i wklej cały tekst uchwały, na początek, a potem wyrok sądu stwierdzający jej nieważność, z uzasadnieniem rzecz jasna :D
2020-08-18 18:06:42
tom lem: ... uzasadnienia brak, gdyż sędziemu brakuje słów w języku polskim, tłumaczących ten dęty wyrok;-)
2020-08-18 18:25:18
: "Dokonując merytorycznej oceny skargi i postawionych w niej zarzutów, Sąd uznał, że zaskarżona uchwała narusza prawo administracyjne i przepisy Konstytucji, w tym zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. W uzasadnieniu ustnym wyroku WSA w Gliwicach stwierdził, że „Ideologia jest zawsze związana z ludźmi. Wg definicji słownikowej, to system poglądów jednostek lub grupy ludzi. Termin „strefa wolna od ideologii LGBT” de facto odnosi się również do ludzi, a tłumaczenie, że LGBT to ideologia a nie ludzie jest przymykaniem oczu na rzeczywistość”. Z tego względu Sąd uznał, że uchwała jest wymierzona w osoby LGBT i ma dla nich skutek dyskryminujący, poprzez wykluczenie ze wspólnoty samorządowej. Zwrócił też uwagę i uwzględnił społeczne skutki uchwały – podkreślił, że „krzywdzi osoby LGBT i wzmacnia ich poczucie zagrożenia”. Ponadto w ocenie WSA Rada Gminy Istebna sformułowała w uchwale dyrektywy kierunków działania dla wójta oraz dla podległych gminie jednostek organizacyjnych, zwłaszcza szkół i innych placówek oświatowych. Wykroczyła w ten sposób poza granice swoich kompetencji, ingerując też w sprawy zastrzeżone dla organów centralnych, np. próbując wpływać na kształt podstawy programowej. Takie postanowienia nie mogą być, w ocenie Sądu, postrzegane jako ogólne deklaracje ideowe, ponieważ stanowią zapowiedź „konkretnych, praktycznych działań”."
2020-08-18 19:08:23
jasper: Fragment Katechizmu Katolickiego z 1992 - KKK 2358 ustanowionego przez J P 2- obecnie SWIETEGO ; „ Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji „ - Rowniez papiez FRANCISZEK do homoseksualisty mowi ; „takim cię Bóg stworzył i takim cię kocha. Papież też cię kocha”! Polski katolik nie czyta katechizmu, slucha tylko mowe nienawisci z ambony, z paskow TVP rezimowej czy tych jedynych, najprawdziwych katolikow z rzadu PiS.
2020-08-18 19:21:57
tom lem: Patryku, cytuj zapisy WSA ( pisemne uzasadnienie wyroku) nie propagandowe brednie marnych redaktorów lub wypociny RPO ;-)
2020-08-18 19:34:14
: vito, ja nie wiem czy jesteś katol czy raciok, ale po ostatnim twoim wpisie wiem na sto procent że jesteś faryzeusz
2020-08-18 19:41:41
koszor: Wara od polskiej rodziny i polskich dzieci, brukselscy dewianci. Rodzina to świętość, za którą walczyli nasi przodkowie. Również my dzisiaj stajemy w obronie swoich rodzin. Tolerancję chcecie zastąpić promocją zboczeń i specjalnym traktowaniem.
2020-08-18 19:46:51
koszor: jasper i krzysztof - wasi kolorowi przyjaciele na zachodzie jawnie nawołują do pedofilii. To po prostu kolejny krok. Nie mogą wszystkiego wprowadzić od razu, bo spotkali by się ze sprzeciwem. Ale małymi krokami dojdą do celu. Tysiąc lat stoimy pod Chrystusowym krzyżem i chrześcijańskim obowiązkiem jest sprzeciw takim zapędom.
2020-08-18 20:05:40
czesiohill: Widzisz koszor - tak pięknie piszesz o chrześcijaństwie i chrystusowym krzyżu, a nie przychodzi Ci do głowy, że kolorowych, jak piszesz, osoby homoseksualne, upośledzonych fizycznie czy psychicznie, wysokich czy niskich stworzył Pan Bóg? On nie wybrzydzał tak jak Ty. Dla niego wszelkie stworzenie jest boskie. Wychowuj swoje dzieci jak chcesz. Możesz im wmówić, że niemowlęta znajduje się w kapuście, że ksiądz jak wkłada rękę do majtek, to chce ci pobłogosławić, że ten pan zapraszający cię do samochodu z propozycją podwiezienia do domu chce ci zrobić dobrze. Tak możesz swoje dzieci wychowywać. Ale pozwól, że moje dzieci będą wychowywane w prawdzie, że dowiedzą się W ODPOWIEDNI DLA ICH WIEKU SPOSÓB, skąd się biorą dzieci, że dowiedzą się, że jeśli ktoś ich dotyka w nieodpowiednie miejsca, a nie jest to na Wf-ie, gdzie pan asekuruje przy skoku przez konia, to powinni o tym ZAWSZE powiedzieć, żeby absolutnie nigdy, nawet w czasie deszczu nie zgadzać się na "podwiezienie do domu". Myślę, że moje dzieci na tym lepiej wyjdą i będzie to wychowanie w rodzinie lepsze niż w Twojej, zakłamanej, nieprawej, wystraszonej. Że Cię pouczam? Mogę, bo jestem ateistą i ogląd na świat mam trzeźwy, nie przez dym kadzidła.
2020-08-18 20:46:44
rainman: "Są dwa rodzaje faszystów – faszyści i antyfaszyści" - Oriana Fallaci.
2020-08-18 21:12:17
donekT: TORA tworzy PODSTAWĘ (Entropię) kilku kręgów kulturowych. Poszczególne nurty poglądowe (szeroko rozumiane np. SOCJALIZM, LIBERALIZM, CHADECJA), stanowią KONSTRUKT MYŚLOWY, odnoszący się do podstawy tej kultury. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że każdy nurt ideowy stanowi swoiste odniesienie względem Biblii, również SOCJALIZM został z tej księgi wywiedziony. Wbrew pozorom, od czasów antycznych pod pewnym względem, poza nominalizmem, niewiele się zmieniło. Jak mawiał św. Augustyn: Pan Bóg kocha grzesznika, ale nienawidzi grzechu.
2020-08-18 21:13:02
donekT: Nikolaici tworzyli antyczną chrześcijańską sektę, dopuszczali nieograniczoną swobodę obyczajową i na sposób gnostycki interpretowali Pismo Święte. Zdaniem gnostyków świat funkcjonował na zasadzie dualizmu słońce- księżyc, noc- dzień, dobro- zło, radość- smutek. Wedle ich wyobrażeń, ziemia stanowiła odwieczne pole bitwy pomiędzy dobrym bogiem wyrażającym się w duchu i bogiem złym wszechobecnym w materii. Każdy człowiek, zwłaszcza przekonany do gnostyckich twierdzeń, miał posiadać w sobie pierwiastki dobra, które powinien wykrzesać, aby zjednoczyć się z dobrym bogiem i wyzwolić ze zła. Czas zdaniem gnostyków stanowił proces, polegający na niemal niekończącym ścieraniu się przeciwieństw. W konsekwencji pierwotnie bezpłciowy człowiek podzielił się w swej istocie na przeciwstawne płcie. Natomiast w odniesieniu do Pisma Świętego, gnostycy w Starym Testamencie upatrywali wizję tego złego boga, z kolei dobry bóg ich zdaniem został przedstawiony w Nowym Testamencie. Gnostycy z całą pewnością nie byli chrześcijanami, stanowili sektę nawiązującą do wspólnot wyznawców Chrystusa. Wyrażali światopogląd skrajnie dualistyczny. Nikolaici stanowili jedną z form gnostycyzmu, chrześcijan gorszyła ich szeroko idąca swoboda obyczajowa (być może w ten sposób próbowali osiągnąć poznanie tego dobrego boga), spoufalanie się z wyznawcami religii tradycyjnych, oraz uczestnictwo w obrzędach obcych wyznań. W Biblii nikolaici pojawiają się np. w Objawieniu św. Jana, // Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i ja nienawidzę.// i // Tak i ty także masz takich, co się trzymają podobnie nauki nikolaitów.//. Zgodnie z tradycją, gnostycy mieli wywodzić się od Szymona Maga, w rzeczywistości stanowili herezję w ramach mozaizmu. Nikolaici z kolei, zgodnie z tradycją, wywodzili się od bliżej nieokreślonego Mikołaja, być może Mikołaja diakona, faktyczny założyciel tego nurtu pozostaje nieznany. W Piśmie Świętym nikolaici pośrednio są określani przez pryzmat Balaama syna Beora (symbol złego doradcy), Jezebel (zepsutej niewiasty dzielącej ludzi, symbol bałwochwalstwa) i jako wierzący w żywioły/wiedzę tajemną (ezoteryka).
2020-08-18 21:13:28
donekT: Wcześniej zostało już zasugerowane, że Biblia, a zwłaszcza TORA, stanowi wspólną podstawę aksjologiczną dla kilku różnych kręgów kulturowych. Przesłanie Księgi poszczególne cywilizacje interpretują wedle swojej tradycji i odczytują na swój sposób, który jest inny od pozostałych. Każda z kultur uznaje się za tę wybraną przez Boga. Kto nie zna Tory, nie orientuje się w esencji poszczególnych kręgów kulturowych. Zgodnie z przekazem biblijnym, człowiek został stworzony w akcie stworzenia jako byt, jako kobieta i mężczyzna. Zdaniem gnostyków, na początku istota ludzka była bezpłciowa i stanowiła wynik uprzednio zainicjowanego procesu, którego kontynuacja polegająca na ciągłym ścieraniu się przeciwieństw doprowadziła do podziału ludzi na różne płcie. Człowiek podlegający procesowi nie rodził się, ale dopiero w wyniku procesu stawał się mężczyzną, kobietą lub przedstawicielem innej płci. Gnostycy wierzyli, iż cykl bynajmniej nie zakończył się na chwili powstania człowieka i wyodrębnieniu się płci, ich zdaniem trwać miał nadal i znany im świat znajdował się na pewnym etapie rozwoju i postępu. Biblia, podstawa aksjologiczna/fundament kultury, dla gnostyków stanowiła sztuczne ograniczenie i zafałszowanie naturalnego porządku. Pismo Święte dla antycznych nikolaitów mogło uchodzić za jakieś źródło poznania dualistycznie ujętego boga, nie było traktowane jako jedyne, jak u chrześcijan, tylko jedno spośród wielu innych świadectw. Dla nikolaitów wyłączność korzystania z treści Biblii postrzegana byłaby jako ograniczająca i powstrzymująca wyzwolenie, rozwój i postęp.
2020-08-18 21:14:02
donekT: Przenosząc powyżej poczynione rozważania na współczesne realia, śmiało możemy stwierdzić, iż dla pewnych środowisk Biblia stanowi OGRANICZENIE, źródło NIENAWIŚCI, kulturową podstawę HOMOFOBII, FAŁSZYWE i ZAKŁAMANE UJĘCIE RZECZYWISTOŚCI. Przecież to właśnie w tej Księdze opisane zostało, co należy traktować jako dobre i złe, natomiast prawda została ujęta absolutnie, a nie uznaniowo i relatywnie, jak te pewne środowiska zakładają. Biblia i wyznania ukute na przekazie biblijnym, które wpłynęły na ukształtowanie się współczesnego charakteru Europy w wymiarze kulturowym, z samej swej istoty przez pewne środowiska są uznawane za nienawistne i nietolerancyjne a rzekomo opresyjna kultura, którą te wyznania stworzyły, wedle ich relacji skazana jest na zagładę i jej dalsze podtrzymywanie jest niecelowe. Zniszczenie kultury chrześcijańskiej Europy ich zdaniem jest warunkiem postępu, rozwoju, wyzwolenia i stanowi progresywną, nieuniknioną dziejową konieczność.
2020-08-18 21:14:37
donekT: Tym sposobem możemy dojść do śmiałego stwierdzenia, iż walka z PATRIARCHATEM w swej istocie dotyczy Tego, który stoi na czele tegoż systemu patriarchalnego, który określa, co jest dobre i złe – MOWA O BOGU! Zatem co zdaniem pewnych środowisk stanowi podstawę NIENAWIŚCI? Boże Przesłanie i Objawienie, jakim jest Pismo Święte! Stąd śmiało możemy stwierdzić, zachowując logikę i konsekwencję pewnych środowisk, iż kościelna homofobia bierze swój początek właśnie z Biblii. Tam jest napisane to, co napisane i nic na to nie poradzimy. Zastanawiające jest, czy pewne środowiska w swym rewolucyjnym i na swój sposób rozumianym postępowym zapale nie postanowią kiedyś ZLIKWIDOWAĆ ŹRÓDŁA TEJ NIENAWIŚCI, ich zdaniem. Nie tylko Biblii, również tego Kościoła, który wprost nawiązuje do Pisma Świętego i nie będzie chciał się odpowiednio zmodernizować i dostosować. W Biblii hebrajskiej seks mężczyzn jest obrzydliwością, za którą należy się kara śmierci. Dosłownie! W Nowym Testamencie Paweł skazuje na wieczne potępienie mężczyzn współżyjących ze sobą. Biblia to żywe, pulsujące źródło homofobii, ich zdaniem. Przecież te teksty są od wieków czytane w kościołach, one ich zdaniem współtworzyły i współtworzą kościelną nienawiść do homoseksualizmu. Zdaniem pewnych środowisk, walka z kościelną homofobią stanowi walkę z wiatrakami. Tak długo, jak swobodnie funkcjonuje Kościół. Co innego w sytuacji, kiedy te pewne środowiska doprowadzą do konsekwentnej i systemowej eksterminacji kościoła. Chrześcijaństwo ze względów kulturowych może tracić na znaczeniu. Już dużo straciło. Ale tam, gdzie jest żywotne, czy tam, gdzie będzie się odradzać, ludzie będą czytać Biblię i trafiać na Księgę Kapłańską i listy Pawła. Jaki z tego możemy wysnuć wniosek? Jakie działanie uniemożliwi potencjalne odrodzenie się homofobii i nienawiści w przyszłości? Może likwidacja Kościoła i Biblii? Może wystarczy odpowiednio zmodernizować i dostosować Kościół, a pozostałą resztę nienawistników poddać „resocjalizacji” i „reedukacji”. Marks w kwestii reakcji miał nieco inne, bardziej dosadnie wyrażone zdanie, a zawziętych przeciwników ideologicznych określał per "śmieci".
2020-08-18 21:15:07
donekT: Jeśli chodzi o stosunek do homoseksualności, Benedykt XVI w 2005 r., odmówił mężczyznom o tej orientacji dostępu do kapłaństwa. Tak jakby stwierdził, że w przeciwieństwie do heteryków nie są zdolni do zachowania celibatu. Benedykt tego nie wyjaśnił, tylko zakazał. Niestety, gdzieś w tle miało to się odnosić do walki z pedofilią. Papież ostatecznie podał się do dymisji, być może, gdy sobie uświadomił, że większość jego decyzji administracyjnych to była klęska, ale zdania w tej kwestii są podzielone, a sama abdykacja niewątpliwie nastąpiła z przyczyn osobistych. Jeśli się pisze jakiś dokument, który czegoś zakazuje, to trzeba wyjaśnić dlaczego. Osoby homoseksualne nie mogą mieć, jak pisze Benedykt, poprawnych relacji w stosunku do mężczyzn i kobiet. Jak to rozumieć? Czym są poprawne relacje? Tu wyjaśnienia brak. A przecież to może zostać przez gejów uznane za obraźliwe. Taki dokument może zdaniem pewnych środowisk jedynie podtrzymywać homofobię i budować negatywne skojarzenia z homoseksualnością.
2020-08-18 21:15:38
donekT: Wewnątrz świata kościelnego są poczciwi ludzie, sympatyczni, uczciwi. Ale to nie zmienia systemu. Można mieć dobrą wolę, starać się pewne rzeczy naprawić – zmienić język, atmosferę, mówić: „kim jestem, by osądzać”. Jednak per saldo strukturalna funkcja Franciszka polega na naprawie szkód wizerunkowych. Duża część jego aktywności to właśnie aktywność wizerunkowa. Katolicy, którzy chcieliby być w światłym/otwartym Kościele, są więc w siódmym niebie. Chwytają się tego, jak tonący brzytwy – nie musimy słuchać abp. Jędraszewskiego, przecież mamy papieża Franciszka. Tylko że on od 60 lat jest człowiekiem tego systemu. Zna go doskonale. Ma – w przeciwieństwie do Benedykta XVI – intuicję społeczną. Paweł Reszka jedną ze swych pozycji poświęcił przedstawieniu środowiska kleru. Osobiście uważam, iż dokonał tego dość obiektywnie, choć można dopatrzyć się w jego przekazie tendencyjności. Z jego reportaży bynajmniej nic nie wynika. Jeden z rozdziałów dotyczy współpracy księży z wiernymi, wspólnotami parafialnymi i aktywistami kościelnymi. Jaki po lekturze fragmentu reportażu Reszki możemy wysnuć wniosek? Zdarza się, że to księża próbują zainspirować dobre zmiany, niestety często trafiają na opór samych parafian. Mamy takich polityków, na jakich zasługujemy, to samo dotyczy księży, a głównymi winnymi są parafianie, którzy przysłowiowo przymykają oczy na zło i są oporni na dobre i konieczne zmiany. Zdaniem pewnych środowisk, Kościół wytwarza podwójny świat – Niby parafianie i mieszkańcy danej okolicy coś wiedzą, ale oficjalnie się o tym nie mówi, zgodnie ze starym prowincjonalnym założeniem, że brudy nie pierze się poza swoją zagrodą- kto się onieśmieli, zostaje wrogiem publicznym danej społeczności i naraża się na ostracyzm. Stosunki lojalnościowe są familijne, działa tu zasada wzajemnej protekcji. Zasadą naczelną jest wzajemna lojalność, zmowa milczenia, surowe karanie za nielojalność, zwłaszcza za publiczną krytykę. To zaślepia na cierpienia ofiar.
2020-08-18 21:16:00
donekT: Bardzo pouczający jest przykład pracownika pewnej firmy z branży meblowej, działającej na terytorium Polski. Pan Tomasz został zwolniony pod zarzutem „agresywnej homofobii”. Co należy rozumieć przez to określenie? Jak się okazuje, zdaniem niektórych wystarczy cytować Pismo Święte, aby zostać uznanym za propagatora nienawiści. Pan Tomasz, jako pracownik, opublikował wpis w wewnętrznej sieci, przeznaczonej do komunikacji z pracownikami, po tym, jak IKEA ogłosiła jeden z dni „dniem solidarności z osobami wykluczonymi”, a w firmowym intranecie ukazał się artykuł, w odniesieniu do którego wspomniany pracownik napisał komentarz, na który składały się dwa cytaty z Biblii. W konsekwencji został zwolniony, ale jak się okazało, było to zachowanie przedwczesne i nieuzasadnione, za co wobec odpowiedzialnych poczynione zostały kroki prawne.
2020-08-18 21:16:36
donekT: Jak można zauważyć, pewne środowiska traktują Pismo Święte jako dzieło będące z samej swej istoty podstawą NIENAWIŚCI. Co więcej, stanowiące fundament zastanej kultury, która została uznana ze swej natury za opresyjną. W związku z tym, wspólnoty nawiązujące do Biblii z oczywistych względów, naturalnie uznawane są za NIENAWISTNE, zachowując logikę i konsekwencję myśli tych pewnych środowisk. Jaka przyszłość czeka Kościoły i pozostałe chrześcijańskie wspólnoty wyznaniowe w przypadku, kiedy te pewne środowiska uzyskają realny wpływ na władzę w kraju? Przecież potencjalnie zawsze istnieje taka możliwość. Czy Pismo Święte, przez wzgląd na pewne rzekomo nienawistne treści, zdaniem tych pewnych środowisk, zasługuje na eliminację z powszechnego używania? Jeżeli zniszczony zostanie fundament kultury, cała cywilizacja legnie w gruzach. Co nastąpi później? Kolejny TOTALITARYZM, którego wstęp będzie stanowić EKSTERMINACJA CHRZEŚCIJAN i WYRUGOWANIE PISMA ŚWIĘTEGO? Zdaje się, że właśnie do tego dążą poniektóre środowiska, zgodnie z przesłaniem ich mistrza- NIETZSCHEGO.
2020-08-18 21:16:56
donekT: PS Jak te pewne środowiska wyobrażają sobie swój NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT?
2020-08-18 21:17:21
donekT: Aby nie pozostać gołosłownym, odsyłam do artykułu zamieszczonego w tygodniku POLITYKA, którego fragmenty zamieszczone są w wypowiedzi. // https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1958642,1,czy-homoseksualizm-ma-cos-wspolnego-z-pedofilia.read //
2020-08-18 21:23:44
donekT: .... A teraz, po zapoznaniu się z poglądami gnostyków proponuję przewertować twórczość Judith Butler, można odnieść wrażenie, iż poniektóre jej twierdzenia są zbieżne z tym, co propagowała gnoza... Nihil novi sub sole?
2020-08-18 21:33:18
donekT: czesiohill, w Antycznym Rzymie Chrześcijan również uważano za ATEISTÓW...
2020-08-18 21:39:48
donekT: krzy-siowi+ polecam zapoznać się z życiorysem #Petra Kelly, założycielki najbardziej postępowej partii w niemieckim parlamencie.... Zadziwiające jest, iż przez pryzmat skrajnie lewicowych ideałów upatrywała konieczność walki o prawo do życia dla nienarodzonych...
2020-08-18 21:46:03
jasper: Och, lata katechezy w szkolach, te wszystkie gorace kazania co niedziele (kochaj blizniego jak siebie samego itd.) i takie marne skutki? Zostalo tylko sianie nienawisci i pogardy wobec innych ludzi ! Wstyd !
2020-08-18 21:49:43
donekT: .... Przecież dobrze wiemy, iż w całej tej sprawie nie chodzi o żadne osoby, TYLKO EDUKACJĘ MŁODSZEGO POKOLENIA.... Skrajna Lewica (lewactwo) wychodzi z założenia, iż po co przekonać do siebie elektorat, skoro można go wychować i przez wychowanie i odpowiednią sytuację ekonomiczną zmusić do popierania odpowiednich ugrupowań... WSA nie bada intencji, a to, iż tekst uchwały jest/był spartaczony, pisało się od czasu, kiedy uchwalano dokument...
2020-08-18 21:51:59
donekT: jasper-Q, jak powiedział św. Augustyn, ten uważany za prekursora protestanckiej doktryny predestynacji: Pan Bóg kocha grzesznika, ale nienawidzi grzechu.
2020-08-18 21:58:08
donekT: jasper-Q w chrześcijaństwie za PIERWSZY UCZYNEK MIŁOŚCI WZGLĘDEM BLIŹNIEGO uznaje się UPOMNIENIE GRZESZNEGO. Pan Bóg stworzył człowieka w wyniku AKTU, a nie "PROCESU" jak próbuje sugerować pewna linia światopoglądowa. Człowiek został stworzony jako Mężczyzna i Kobieta, bynajmniej nie staje się mężczyzną, czy kobietą. Istota Najwyższa stworzyła człowieka i to człowieka należy miłować, ponieważ wszystko, co Istota Najwyższa stworzyła, jest DOBRE. Zło i grzech nie zostały stworzone przez Boga, ze złem i grzechem należy walczyć.
2020-08-18 22:00:57
donekT: Warty poznania jest podręcznik Mariana Pirożyńskiego, „Kształcenie charakteru”, pierwsze wydanie ukazało się w 1946 r. Jest to publikacja skierowana do młodzieży, napisana w duchu paradygmatu klasycznego, skierowana jest przeciw edukacji naturalistycznej. Główny zarzut edukacji Pirożyńskiego jest taki, iż na kartach swego tekstu przekazał treści dotyczące czegoś, co dziś nazwalibyśmy edukację seksualną, które znacznie odbiegają od współcześnie zakładanych standardów. Zdaniem niektórych przesłanie książki godzi w założenia współczesnej nauki, prowadzi do oddzielenia sfery seksualnej człowieka od jego codziennego funkcjonowania, co ich zdaniem, ma się przełożyć na późniejszą akceptację samego siebie jako człowieka i problemy z identyfikacją. Arkadiusz Brodziński, jego zdaniem przekaz oparty jest na manipulacji, kłamstwie i zabobonie, stosowane nakazy, zakazy i kary mają prowadzić do wyobcowania człowieka. Jego zdaniem Kościół miał formatować ludzi, alienować ich od człowieczeństwa i odbierać umiejętność racjonalnych zachowań. Cytaty z książki, mające ją zdeprawować, „Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo, nawet tak niewinny nałóg, jak palenie papierosów ma za sobą ofiary, pociąga za sobą choroby. A rozpusta? Natomiast wstrzemięźliwość jeszcze nikomu na złe nie wyszła”. Zgodnie z podejściem Humanitarnym, wstrzemięźliwość seksualną ma stanowić podstawę pod zaburzenia psychiczne. Wobec tego każda osoba żyjąca w celibacie jest potencjalnie psychicznie chora, ma skłonność do zaburzeń, patologii i przemocy. Jak możemy zauważyć, jest to kolejne założenie, DOGMAT, humanitaryzmu. Inny cytat, „Mordowanie dzieci, czy to po urodzeniu, czy przed urodzeniem, które jest samobójstwem narodów w najściślejszym znaczeniu słowa, zostało podyktowane przez nieograniczony pęd do rozkoszy za wszelką cenę. Jeżeli nie chcemy się poddać współczesnej cywilizacji, która postanowiła podążyć za niskimi instynktami, poddać się im na służbę, musimy płynąć przeciw prądowi. Człowiek kierujący się rozumem, nie skupia się na rozproszeniu swych sił, ale ich odpowiednim ukierunkowaniu Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią się obracać w atmosferze brudów erotycznych, mówić o nich i myśleć”, ”Największe wady narodowe Polaków mają pochodzić z degradacji rozumu, kosztem uczucia. Polacy nie lubią myśleć, wnikać w istotę rzeczy. Dla Polaka najmniej spotykaną z cnót jest cnota roztropności. Natura Polaka ma być impulsywna, rwie się do czynu, zanim przeanalizuje rzeczywistość i dostępne środki”.
2020-08-18 22:05:10
donekT: Za przedstawionymi tezami stoi liberalizm, który poprzez ograniczenie kształtowania człowieka i ukierunkowanie tego człowieka na popędy, chce zwiększyć dochody, rynek zbytu i uzależnić człowieka od produktów generujących krociowe zyski, które trafią do kieszeni spekulacji. Asceza i dyscyplina jest podstawą silnego charakteru, wiedzieli już o tym starożytni. Obecnie się twierdzi, iż jest to wiedza przestarzała, niezgodna z nowoczesną nauką. Tym sposobem, humanistyczna problematyka duszy przez humanitarystów została zastąpiona problemem ludzkości, która stała się celem samym w sobie. Celem Humanitaryzmu jest stworzenie świata bez wojny, przemocy, dyskryminacji, ideologicznych uprzedzeń, a nie poznanie istoty natury i realizowanie jej harmonii. Humanitaryzm jest sprzeczny z instytucją państwa narodowego. Jedną z esencji humanitaryzmu stanowi transhumanizm, wyrażający się w ulepszeniu samego gatunku ludzkiego. Celem Humanitaryzmu jest odpowiednie przekształcenie świata, ukierunkowanego na ludzką wygodę, przy założeniu panteistycznym. Efektem jest stworzenie internacjonalistycznego, globalnego społeczeństwa ułożonego hierarchicznie, na kształt piramidy i wedle zamkniętych warn, na wzór tradycyjnego społeczeństwa indyjskiego.
2020-08-18 22:23:54
donekT: krzy-sio+ doskonale wiemy, iż DIALEKTYKA, podstawa tworzenia ideologii i doktryny pewnej linii światopoglądowej już w antycznym świcie ogniskowała na przyjęciu pewnych uznanych za niepodważalne AKSJOLOGICZNYCH ZAŁOŻEŃ (coś na kształt DOGMATÓW), które w przeciwieństwie do chrześcijaństwa nie stanowiły wyniku OBJAWIENIA ISTOTY NAJWYŻSZEJ, tylko urojeń rzekomo "oświeconych", którzy świat postrzegali PANTEISTYCZNIE, a nie TRANSCENDENTALNIE, jak to czynią Chrześcijanie.
2020-08-18 22:25:00
donekT: IDEOLOGIA i DOKTRYNA NEOMARKSISTOWSKA jest sprzeczna z BIBLIJNYM OBJAWIENIEM. Np. gdzie? Powtarzam: Pan Bóg stworzył człowieka w wyniku AKTU, a nie "PROCESU" jak próbuje sugerować pewna linia światopoglądowa. Człowiek został stworzony jako Mężczyzna i Kobieta, bynajmniej nie staje się mężczyzną, czy kobietą. Tak nawiasem, porównując antyczną gnozę ze współczesnym NEOMARKSIZMEM, dopatrujemy się bardzo wielu punktów wspólnych. Co najciekawsze, NEOMARKSIZM, jak i antyczna GNOZA nastawione są na eksterminację chrześcijaństwa.
2020-08-18 22:36:41
donekT: krzy-sio+ co NEOMARKSISTOWSKA DIALEKTYKA ma wspólnego z RZETELNĄ WIEDZĄ??? NEOMARKSIZM stoi na stanowisku, iż rzeczywistość jest dowolnie KONSTRUOWANA a pojęcia zasadnicze np. RODZINA, KOBIETA etc. są wynikiem KULTUROWEGO KONSTRUKTU, który można dowolnie zmieniać. Rzetelna wiedza odnosi się do OBIEKTYWNEJ PRAWDY, a ta jest niezmienna i wymaga poznania. Rzetelna wiedza stanowi zgodność sądów dotyczących rzeczywistości z tą rzeczywistością.
2020-08-18 22:39:50
donekT: Oto dawka rzetelnej wiedzy, specjalnie dla Ciebie krzy-sio+:
2020-08-18 22:40:11
donekT: W związku z faktem, iż niektórzy mają problemy z kwestią określenia, CZY HOMOSEKSUALIZM STANOWI CECHĘ NABYTĄ, CZY WRODZONĄ? Postanowiłem samodzielnie sprawdzić, jak sprawa wygląda. W szczególności w odniesieniu do pewnych autorytetów, na których lubują się powoływać uważający za postępowych. Mowa o takich postaciach jak ZYGMUNT FREUD i WILHELM REICH. Zaznaczam, iż cytowane treści nie stanowią moich opinii, TYLKO tych KONKRETNYCH POSTACI.
2020-08-18 22:40:37
donekT: Jedną z przyczyn upadku rewolucji kontrkulturowej roku 1968 na zachodzie, była utrata uzasadnienia dla większości postulatów. Większość społeczeństwa Zachodu czerpała już wówczas z bezprzykładnego dobrobytu i trudno było mówić o wyzwalaniu kogokolwiek z „nędzy”. W 1973 roku podpisany został układ paryski, który przygotowywał wycofania wojsk USA (i sojuszników) z Wietnamu, w 1962 Francuzi wycofali się z Algierii, 1960 został ogłoszony rokiem Afryki i proces dekolonizacji trwał w najlepsze. Postulat wyzwolenia seksualnego również stracił atrakcyjność, pokolenie hipisów z rewolucji roku 1968 szybko dorosło i już w roku 1971 posiadało inne priorytety.
2020-08-18 22:41:14
donekT: W związku z niepowodzeniem rewolucji 1968 roku potrzebny był nowy nierozwiązywalny konflikt społeczny (dlaczego nierozwiązywalny→Teoria Krytyczna) i nowa ofiara, której wyzwolenie stałoby się kolejną misją dziejową. Dobrym kandydatem, niemal idealnym, ponieważ odnoszącym się do różnic biologicznych, stała się płeć i wszelkie uznawane za mniejszościowe orientacje.
2020-08-18 22:41:45
donekT: Historia politycznej aktywności homoseksualistów zaczęła się od rozruchów, jakie miały miejsce w 1969 roku w Nowym Jorku, po interwencji policji w klubie STONEWALL. Dopiero, co ciekawe, od 1971 zaczęły powstawać organizacje walczące o prawa homoseksualistów (skupiające również politycznie aktywnych heteroseksualistów). DOPIERO W ROKU 1973 AMERYKAŃSKIE TOWARZYSTWO PSYCHIATRYCZNE WYKREŚLIŁO HOMOSEKSUALIZM Z LISTY ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH, CO PRZYŚPIESZYŁO PROCES JEGO DEPENALIZACJI (akurat w Polsce depenalizację przeprowadzono w latach 30. XX wieku, gdzie wówczas był Zachód?).
2020-08-18 22:42:22
donekT: Co się okazuje? Kwestia homoseksualizmu zaczęła nabierać znaczenia dopiero wtedy, gdy pojawiła się koncepcja DYSKURSU HABERMASA i jego KOLEKTYWNEJ KONCEPCJI PRAWDY i SWOISTEGO POJĘCIA KONSENSUSU. W owym konsensusie nie chodziło o akceptację rozwiązania kompromisowego, ale o uznanie za własny, a nawet wręcz o afirmację wyniku konsensusu. Wykracza to poza ramy tradycyjnie rozumianej tolerancji, która polega na respektowaniu prawa do odmienności i odstępstw od normy, ale nie kwestionuje normy. Dopiero etyka DYSKURSU upoważniła mniejszości seksualne nie tylko do domagania się uznania dopuszczalności ich zachowań, ale do uznania ich za normę. W ramach etyki dyskursu każdy, kto wyklucza możliwość uznania racji homoseksualistów za decydujące, z definicji jest siewcą niezgody i nienawiści. Etyka dyskursu nie rozstrzyga czy wynik dyskursu, rzeczony konsensus jest uzasadniony racjonalnie i zgodny z naturą czy nie. W etyce dyskursu nie ma to żadnego znaczenia.
2020-08-18 22:43:06
donekT: Jednym z postulatów pewnych środowisk, jest wyzwolenie pewnych uznanych za mniejszościowe postaw od STYGMATYZUJĄCEJ OPINII, gdzie pewne zachowania uznane są za zboczenie, grzech, coś niewłaściwego, co wyklucza osoby wykazujące pewne postawy i spycha je na margines życia publicznego. Skutkiem są próby nie tyle tolerancji (która jest faktem) co akceptacja i afirmacja owych zachowań za rzekomo zjawiska naturalne, w znaczeniu zgodnych z NATURĄ i ISTOTĄ RZECZY.
2020-08-18 22:43:42
donekT: W sprawie określonej orientacji seksualnej społecznie uznanej za mniejszościową (nie wnikam, czy taka jest, czy nie), pojawia się kwestia jej istoty, z czego wynika, jest wrodzona, czy nabywana. Ostatnio pojawiło się wiele różnych opinii, odniesień, badań, których wyniki w sporej części pozostają w sprzeczności. Uważam, iż warto odnieść się do przedstawionej kwestii i SPOJRZEĆ NA SPRAWĘ Z PUNKTU WIDZENIA ZYGMUNTA FREUDA i WILHELMA REICHA, których trudno posądzić o jakąkolwiek nienawiść, badali problematykę i po dzisiaj są przedstawiani przez pryzmat autorytetu w konkretnej dziedzinie, także w środowiskach, które uznają się za obrońców ponoć zagrożonej tolerancji. Na wszelki wypadek zaznaczam, iż osobiście do sprawy odnoszę się z dystansem, to znaczy bez emocji, jestem za TOLERANCJĄ I RÓWNYM TRAKTOWANIEM WSZYSTKICH, zgodnie z naturą i zaistniałym stanem rzeczy. Co sobie kto czyni prywatnie, nie obchodzi mnie. Osobiście myślę, aby w kwestii pewnych zachowań wypowiedzieli się merytorycznie Wilhelm Reich i Zygmunt Freud, których trudno posądzić o brak postępowości, także z dzisiejszego punktu widzenia. Zatem postanowiłem przytoczyć ich twierdzenia, ZAZNACZAM, Z KTÓRYMI SAM SIĘ NIE ZGADZAM. Co nie oznacza, iż nie należy znać ich zdania, w określonej treści. Przedstawione poniżej treści stanowią CYTAT I NIE STANOWIĄ MOJEGO STANOWISKA W SPRAWIE.
2020-08-18 22:44:13
donekT: Wilhelm Reich członek KOMUNISTYCZNEJ PARTII NIEMIEC, uczeń i współpracownik Zygmunta Freuda prowadził zajęcia z zakresu edukacji seksualnej oraz zajmował się publikacją broszur związanych z tym tematem. Jedną z przyczyn problemów społecznych, jaką Reich wskazywał, był brak lub odwracanie skutków rewolucji seksualnej. Wśród postulowanych zagadnień była promocja bardzo wczesnej inicjacji seksualnej kobiet, również w kontaktach ze starszymi mężczyznami. Interesująca jest książka pt. „Seksualna walka młodzieży”/” Der Sexuelle Kampf der Jugend”/”The Sexual Struggle of Youth”, która powstała na bazie pierwszych doświadczeń terapeutycznych Reich'a. W przedstawionej pozycji Reich doszedł do takich wniosków jak np. że ponoć dziewictwo młodych kobiet jest chorobą powodującą niedostateczne docieranie bodźców cielesnych do świadomości, co później również wielokrotnie zaznaczał. Jako terapię proponował, aby terapeuta nakłaniał młode kobiety do kontaktów seksualnych z rówieśnikami, w tym grupowych, lub do innych praktyk i czynności mających skłonić pacjentkę do inicjacji seksualnej. Natomiast ten AUTORYTET w kwestii pewnej mniejszości stwierdził: [CYTUJĘ]
2020-08-18 22:44:44
donekT: [CYTAT] „Każdy człowiek jest z natury przygotowany do rozwinięcia OBYDWU płci zarówno pod względem cielesnym jak i psychicznym (duchowym). Do trzeciego miesiąca od poczęcia każdy zarodek może rozwinąć się w kierunku płci męskiej jak i żeńskiej. Dopiero od trzeciego miesiąca życia z reguły rozwija się w jednym z tych kierunków, podczas gdy rozwój w drugim kierunku zostaje zatrzymany. Jednak początkowe cechy tego zatrzymanego kierunku pozostają, chociaż nie pełnią już żadnej funkcji. (…) [ze względu na estetykę pomijam]
2020-08-18 22:45:09
donekT: [CYTAT] Istnieją ludzie, u których rozwój tych niedorozwiniętych cech posunął się nieco dalej, tak, że występują u nich jednocześnie cechy dwóch płci, takich ludzi nazywa się obojnakami. (…) Zwykle takie osoby mają również bardziej złożoną psychikę, tzn. czują pociąg seksualny do osobników ich własnej płci (dominującej). Ta zagadka nie została jeszcze rozwiązana i jest bardzo skomplikowana.”
2020-08-18 22:45:32
donekT: [CYTAT] O ile opisane przypadku homoseksualizmu uwarunkowanego biologicznie są rzadkie, znacznie częściej zdarzają się osoby homoseksualne, które w sensie biologicznym są normalne, (typowe), tzn. mają jednoznacznie ukształtowaną płeć biologiczną. W TAKICH PRZYPADKACH MOŻNA PRZY DOKŁADNYM BADANIU STWIERDZIĆ, ŻE NIE ZAWSZE BYŁY ONE HOMOSEKSUALNE, ALE ICH HOMOSEKSUALNOŚĆ POWSTAŁA W WYNIKU SPECJALNEGO ROZWOJU ICH POPĘDU SEKSUALNEGO. (…) Te odmiany homoseksualizmu nie są wynikiem zaburzonego rozwoju biologicznego, ALE ZABURZONEGO ROZWOJU SEKSUALNEGO WE WCZESNYM DZIECIŃSTWIE, polegającego na tym, że przeżyły one głębokie rozczarowanie wobec przeciwnej płci.
2020-08-18 22:46:12
donekT: [CYTAT] Tak więc, przykładowo, męskie dzieci stają się homoseksualne, jeśli przeżyją rozczarowanie miłosne wobec zbyt oschłej, władczej matki. Podobnie dziewczynki stają się homoseksualne, jeśli przeżyją głębokie rozczarowanie wobec ojca. Takie dzieci łatwo odwracają się od przeciwnej płci i skłaniają ku własnej. Te wczesne bolesne rozczarowania są z reguły wypierane ze świadomości, doświadczeni nimi dorośli nie pamiętają o nich i mogą je sobie przypomnieć, jeśli powrócą do nich w wyniku specjalnej, duchowej terapii, jaką jest psychoanaliza. […]
2020-08-18 22:46:42
donekT: [CYTAT] Obydwa rodzaje homoseksualizmu SĄ WIĘC ZABURZENIAMI ROZWOJU, które można nazwać chorobą, jeśli – co ma najczęściej miejsce- powodują one cierpienie. Jest błędem twierdzić, że to cierpienie jest uwarunkowane wyłącznie społecznie przez prawne prześladowanie homoseksualistów. WIELU HOMOSEKSUALISTÓW JEST RÓWNIEŻ POD INNYMI WZGLĘDAMI „NIE W PORZĄDKU” POD WZGLĘDEM DUCHOWYM I SEKSUALNYM, tzn. SĄ ONI NEUROTYKAMI. Wielu homoseksualistów, którzy tak pogodzili się ze swoim stylem życia, że czują się w nim dobrze, protestują przeciw nazywaniu homoseksualizmu cierpieniem lub wynikiem zaburzonego rozwoju. Widzą oni w tym poniżenie ich orientacji seksualnej; wielu z nich widzi siebie jako „trzecią płeć”, jako specjalną odmianę płciowości.
2020-08-18 22:47:15
donekT: [CYTAT] TRZEBA SIĘ TEMU SPRZECIWIĆ Z POZYCJI CZYSTO NAUKOWYCH. Przede wszystkim młodzież musi być powstrzymywana przed ostatecznym zwróceniem się ku homoseksualizmowi nie z moralnych, ale z seksualno- ekonomicznych przyczyn, ponieważ można stwierdzić, że zaspokojenie popędu seksualnego jest znacznie intensywniejsze w stosunkach heteroseksualnych niż w stosunkach homoseksualnych, a to ma ogromne znaczenie dla równowagi (bilansu) duchowej (psychicznej).
2020-08-18 22:47:45
donekT: [CYTAT] Jako koronny argument przeciw twierdzeniu homoseksualistów, że stanowią oni odrębną orientację seksualną a nie wynik zaburzenia rozwoju należy stwierdzić, że KAŻDY HOMOSEKSUALISTA MOŻE ZMIENIĆ ORIENTACJĘ POD WPŁYWEM SPECJALNEJ TERAPII, ALE NIGDY NIE ZDARZYŁO SIĘ, ŻEBY HETEROSEKSUALISTA STAŁ SIĘ POD WPŁYWEM TERAPII HOMOSEKSUALISTĄ. Jeśli homoseksualista nie przekroczył pewnego wieku, jeśli jego stosunek do płci przeciwnej nie został całkowicie zniszczony, jeśli nie zaakceptował on swojego stanu i chce go zmienić, zaburzenie rozwoju seksualnego jest co do zasady uleczalne.
2020-08-18 22:48:15
donekT: [CYTAT] To, co zostało tu powiedziane jest udowodnionym naukowo faktem, co można jeszcze podkreślić stwierdzeniem, że u ludów pierwotnych prowadzących nieograniczone życie seksualne i które nie hamują rozwoju seksualnego dzieci homoseksualizm- z wyjątkiem uduchowionej formy przyjaźni- nie występuje. Na podstawie najnowszych ustaleń angielskiego naturalisty Malinowskiego, homoseksualizm pojawił się u ludów prymitywnych, gdy misjonarze- agenci kapitalizmu, zaczęli wprowadzać chrześcijańską moralność do naturalnego życia seksualnego i dzielić płci. Potwierdza to także obserwację czynioną nieustannie, że wszędzie tam, gdzie utrudniane są lub uniemożliwiane naturalne stosunki między kobietą a mężczyzną, między dziewczyną a chłopcem, (internaty, armia, marynarka itp.) tam zawsze rozwija się homoseksualizm.
2020-08-18 22:48:45
donekT: [CYTAT] Tak więc homoseksualizm, z wyjątkiem przypadków, gdy wynika on z przyczyn biologicznych, jest zawsze zjawiskiem społecznym, wynikiem seksualnego rozwoju i wychowania, a najlepszym środkiem zapobiegawczym jest wspólnotowe wychowanie seksualne i odpowiednio wczesny początek życia seksualnego.
2020-08-18 22:49:04
donekT: [CYTAT] […] Byłoby całkowitym błędem wyciągać z powyższego wniosek, że homoseksualistów należy zwalczać lub nimi pogardzać. Równie błędnym byłoby- ulegając moralności mieszczańskiej- potępić homoseksualizm jako zachowanie „nieproletariackie”. Jak długo wychowanie będzie prowadzić do powstania homoseksualizmu, nikt nie ma prawa oceniać zjawiska, jeśli homoseksualiści nikomu nie szkodzą i żyją po swojemu. STWIERDZENIE, ŻE HOMOSEKSUALIZM JEST WYNIKIEM ZABURZENIA ROZWOJU, A WIĘC NIE JEST ZJAWISKIEM NATURALNYM NIKOGO NIE UPRAWNIA DO JEGO POTĘPIENIA LUB KARANIA. HOMOSEKSUALISTOM, KTÓRZY CHCĄ WYDOBYĆ SIĘ ZE STANU, KTÓRY JEST DLA NICH ŹRÓDŁEM CIERPIEŃ, ALBO KTÓRZY NIE ZNAJDUJĄ W NIM PEŁNEGO ZASPOKOJENIA, POWINNO POMAGAĆ SIĘ W LECZENIU, ALE NIKT NIE POWINIEN ICH DO TEGO ZMUSZAĆ. Nie tylko dlatego, że nikt nie ma do tego prawa, ale przede wszystkim dlatego, że wymuszona terapia jest nieskuteczna.
2020-08-18 22:49:31
donekT: [CYTAT] W społeczeństwie klasowym homoseksualizm staje się zagrożeniem, ponieważ istnieją szantażyści grożący homoseksualistom denuncjacją i wymuszających od nich pieniądze, czemu sprzyja ekonomiczna nędza. Istnieje wiele proletariackiej młodzieży, która pod wpływem nędzy sprzedaje się homoseksualistom z bogatych kręgów. Homoseksualizm odgrywa również istotną rolę w politycznych kręgach reakcyjnych, jak np. wśród nacjonalistycznych studentów i oficerów. Przyczyną jest hamowanie naturalnych popędów typowe dla tych kręgów.
2020-08-18 22:49:54
donekT: [CYTAT] Abstrahując od powyższego zachowania homoseksualne będące wynikiem kapitalizmu, wpływu kościoła, rozdzielenia płci, opresyjnego wychowania seksualnego są mniej szkodliwe, niż powszechne ogłupianie przez religijne dogmaty. I tak właśnie widzimy różnicę między kapitalizmem i socjalizmem również w tym, że owa ogłupiająca maszyna nazywana religią cieszy się najwyższą czcią i umożliwia zarabianie ogromnych pieniędzy, jednocześnie karząc homoseksualizm. W Związku Radzieckim za to homoseksualizm jest dozwolony, karze się natomiast religijne ogłupianie młodzieży i dzieci do osiemnastego roku życia.„ [KONIEC CYTATU]
2020-08-18 22:50:36
donekT: Jak można zauważyć, Reich nie znał jeszcze zmiany podejścia wobec określonego tematu ze strony STALINA. Wprowadzona przez bolszewików depenalizacja homoseksualizmu utrzymała się tylko do 1934 r. Od tego momentu stosunek homoseksualny był karany pozbawieniem wolności na okres od 3 do 5 lat. Bolszewicka ”wolna miłość” lat 20. XX wieku inspirowała także zachodnioeuropejską i amerykańską Nową Lewicę/skrajną lewicę (lewactwo), czego efektem była rewolucja seksualna lat 60. Teraz pora na przytoczenie myśli, kolejnego autorytetu, Zygmunta Freuda, którego sylwetki i poglądów raczej nie trzeba bliżej przedstawiać. Warto wspomnieć, iż Wilhelm Reich był jego uczniem (?) a z pewnością współpracownikiem. Jak możemy wyczytać również w necie, propagowanie seksu wśród nastoletnich kobiet było najbardziej prawdopodobną przyczyną zerwania współpracy z Reichem przez Freuda. Jak natomiast do pewnego tematu odnosił się sam Zygmunt Freud?
2020-08-18 22:51:13
donekT: [CYTAT] „Szanowna Pani [Prywatne]
2020-08-18 22:51:38
donekT: Wnioskuję z Pani listu, że Pani syn jest homoseksualistą. Bardzo zadziwił mnie fakt, że Pani sama nie użyła tego sformułowania we własnym opisie syna. Czy mógłbym spytać czemu unika Pani tego określenia? Homoseksualizm z pewnością nie jest zaletą, jednakże nie jest niczym, czego można by się wstydzić, nie jest wadą, nie jest degradacją, nie można go klasyfikować jako choroby; uważamy homoseksualizm za odmianę funkcji seksualnej spowodowaną przez specyficzne zahamowanie rozwoju seksualnego. Wiele szanownych jednostek starożytnych i współczesnych czasów było homoseksualistami, w tym wielu z największych ludzi (Platon, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, itd.) Jest wielką niesprawiedliwością prześladowanie homoseksualizmu jako przestępstwa, jest to też okrutne. Jeśli mi Pani nie wierzy, odsyłam do książek Havelocka Ellisa.
2020-08-18 22:52:07
donekT: Pytając mnie czy mogę pomóc, jak mniemam, ma Pani na myśli, czy mogę zastąpić homoseksualizm normalnym heteroseksualizmem. Odpowiedź brzmi, ogólnie rzecz biorąc, nie możemy obiecać, że da się to zrobić. W określonych przypadkach udawało się nam rozwinąć martwe zalążki tendencji heteroseksualnych, które są obecne u każdego homoseksualisty; w większości przypadków nie jest to możliwe. Zależy to od charakteru i wieku danej osoby. Wyników leczenia nie da się przewidzieć.
2020-08-18 22:52:30
donekT: Analiza może pomóc Pani synowi w inny sposób. Jeśli jest on nieszczęśliwy, neurotyczny, nękany problemami w życiu społecznym, to wtedy analiza może przywrócić mu harmonię, spokój ducha, pełną wydajność, niezależnie od tego czy pozostanie homoseksualistą, czy się zmieni. Jeśli zdecyduje się Pani na polecenie go mnie - a nie oczekuję tego - musiałby udać się z wizytą do Wiednia, gdyż tylko tutaj przyjmuję. Proszę pamiętać, by mnie powiadomić.
2020-08-18 22:52:59
donekT: Szczerze oddany z najlepszymi życzeniami, Freud” [KONIEC CYTATU]
2020-08-18 22:53:22
donekT: Z przedstawionych treści możemy wysnuć pewne wnioski. Jak się okazuje, obydwaj przytoczeni psychoanalitycy Freud i Reich, których z pewnością nie można posądzić o homofobię, jakkolwiek, z tego, co możemy zauważyć, mają inne poglądy na temat tego, czy homoseksualizm jest chorobą, to jednak możemy zauważyć, iż zgodnie oni stwierdzają, jakoby miał być on wynikiem „zaburzenia” lub „zatrzymania” rozwoju seksualnego i oni, obydwaj wymienieni twierdzą, że nie jest orientacją wrodzoną, czyli naturalną (nieco inaczej Reich podchodzi do kwestii obojnactwa) – o ile nie nastąpiło utrwalenie nabytej preferencji i głębokie „zainfekowanie skłonności heteroseksualnych”- jest on uleczalny. To nie moje zdanie, tylko ich.
2020-08-18 23:11:50
donekT: ... Tak nawiasem, zdaje się, iż cytowany tu WILHELM REICH miał swój wpływ również na twórczość Woody Allen'a....
2020-08-18 23:15:51
donekT: Czym jest NEOMARKSISTOWSKA DIALEKTYKA?
2020-08-18 23:16:46
donekT: W tym celu warto odnieść się do Marksa i Engelsa, którzy rozwinęli stosowaną przez Nietzschego metodę. Warto przypomnieć, że to Bóg i jego porządek miał być największym wrogiem, Marksa, Engelsa i całej młodoheglistowskiej jaczejki. Podłoże pod to przygotowywali Niemcy, już w XIX wieku. Dlaczego to właśnie Niemcy? Pokolenie młodsze od Marksa znajdowało się pod wpływem antychrześcijańskich heglistów i Schopenhauera.
2020-08-18 23:17:55
donekT: Marks i Engels swe badania skupili na DIALEKTYCE. Dla Greków dialektyka oznaczała sprawy czysto intelektualne, umysłowe, polegała na snuciu myśli bez ich odnoszenia do doświadczenia. W starożytności miejscem, gdzie uprawiano dialektykę była AKADEMIA PLATOŃSKA. Platon i współcześnie jest przez swe poglądy uważany jako „protobolszewik”, do jego myśli nawiązywało i obecnie nawiązuje wiele skrajnych ideologii. Dialektykę często praktykowano poprzez swobodną rozmowę, w której trakcie czyniono rozważania nad postawionym problemem, BARDZO CZĘSTO W ODNIESIENIU DO DOWOLNIE PODJĘTYCH ZAŁOŻEŃ→ PRZYPOMINA WSPÓŁCZESNY sic! D Y S K U R S sic!. Marks założył, iż Boga nie ma, jest tylko materia. Stwierdził, iż skoro myśli podlegają zmianom, zatem zmianie, rozwojowi i perspektywie czasowej adekwatnie podlega materia. Materia miała przybierać różne postacie jak dyskusja filozofów greckich i sama dialektyka. Wykreowany przez Marksa kierunek, materializm dialektyczny, ogranicza świat tylko do ubóstwionej materii, gdzie człowiek nie posiada żadnych duchowych właściwości, stanowi tylko zlepek materii, którą można ukształtować w dowolny sposób. Zdaniem Marksa dla człowieka najważniejsza jest materia, czyli jedzenie, ubranie i społeczna/państwowa własność środków produkcji, przekładająca się na produkcję dóbr (KONSUMPCJONIZM?). Nie można zrozumieć marksizmu, bez dialektyki, która została zapożyczona przez Marksa. Jak się okazuje, za pośrednictwem Bruno Bauera, który wywarł dominujący wpływ na intelektualną formację Marksa, chociażby przez zapoznanie właśnie z dorobkiem i osobą np. Maxa Stirnera, do jego poglądów bezpośrednio nawiązywał Nietzsche.
2020-08-18 23:25:26
donekT: Reasumując, Neomarksizm wyznaje fałszywy pogląd, iż Egzystencja poprzedza esencję - Existence precedes essence- za Jean-Paul Sartre. W odniesieniu do systemu edukacji- szkoła ma nie kształtować charakteru i ma nie dostarczać obiektywnej wiedzy. Zdaniem NEOMARKSISTÓW nie ma obiektywnej wiedzy, zatem dziecko powinno pozostać naturalne i samodzielnie się rozwijać a celem szkoły jest zaznajomienie z APARATEM POJĘCIOWYM...
2020-08-18 23:28:09
donekT: Dlatego postawa takich samorządów jak Istebna, pomimo niechlujstwa w redagowaniu tekstu, powinna nastrajać optymizmem...
2020-08-18 23:35:37
donekT: ... zdaje się, iż w dorobku Jean-Paul Sartre rozczytywał się sam Pol Pot, jeden z największych ludobójców, zbrodniarzy i dyktatorów XX w. ... Był on zafascynowany jego twórczością, którą "starał się" realizować... A ponoć to taki pokojowy i tolerancyjny światopogląd...
2020-08-19 01:13:25
FoxTrot: Na tą chwilę mam 12 łapek w dół, ale żaden "ożeł" nie odpowiedział na postawione przeze mnie pytanie. Żaden. Potraficie tylko bluzgać, obrażać i trollować. Właśnie tacy jesteście, tęczowi obłudnicy. Tym, co się powołują na prawo i wyroki sądów dodam, że nawoływanie do czynów niezgodnych z prawem jest w naszym państwie karalne (mówię tu o głoszonych homo-pseudo-małżeństwach i - nie daj Boże - adopcji przez nich dzieci). Nawoływanie do tego jest póki co NIELEGALNE i powinno być ścigane z urzędu. Dla mniej zdziczałej części hejterów daję drugą szansę i ponawiam pytanie : jakich to praw odmawia się w Polsce ludziom o homoseksualnych skłonnościach? Kolejne stado łapek w dół z dumą potraktuję jako waszą nędzną kapitulację.
2020-08-19 06:42:38
GusGus: Ciekawe też jest źródło z którego rząd wypłaca tym gminom kasę. Pieniądze pochodzą z funduszu dla osób ofiar przestępstw. Czyli dla tych najbardziej poszkodowanych kasy nie będzie, bo pójdą dla gmin które dla celów propagandowych uchwalają nic nie wnoszące deklaracje.
2020-08-19 06:55:00
labraks: FoxTrot nie będzie ciężko odpowiedzieć na na twoje pytanie. Po pierwsze odmawia się małżeństwa. Po drugie odmawia się świadczeń socjalnych z tytułu opieki nad chorym partnerem. Prawo rodzinne adopcja i ogólne przywileje rodzin ( nie mówię że się z tym zgadzam). Prawo podatkowe. Przy głupim najmie lokalu spotykają się z przeszkodami. Jak dla mnie wszystko z tym całym LGBT poszło nie w tą stronę. Oni za bardzo na siłę a inni przez pryzmat książek z wyimaginowanymi postaciami którzy mówią co jest dobre a co złe. Każdy powinien zaglądać do swojego domu i tym się przejmować i póki nie dzieje się krzywda mu czy jego rodzinie. W mojej opinii edukacja seksualna jest bardzo potrzebna w szkołach bo w dzisiejszych czasach, gdzie dzieci mają NIEOGRANICZONY dostęp do tych treści powinien stanąć ktoś kto tą wiedzę przesieje
2020-08-19 07:03:40
labraks: pokaże co ten pan robi tej pani i czy to może ją boleć czy jest to fikcyjny świat czy ktoś takie coś może lubić. Ale także dzieci powinny być uczone o swoim ciele poznawać je aby uniknąć niechcianych sytuacji czy też po prostu głupich śmiechów że koleżance rosną cycki a kolega ma małego beniza i jest gorszy czy też wmawianie komuś od dziecka że osoby homo są zboczone i powinny się leczyć zakazując im prawa do życia jak każdy. Ale społecznie akceptujemy pedofili w sutannach i bronimy ich w imię krzyża.
2020-08-19 07:17:27
labraks: żyjemy w świecie absurdów i przyjmowania prawdy nie całej tylko tej która jest nam wygodna twierdzimy że jesteśmy chrześcijanami którzy miłują wybaczają i kochają bliźniego ALE nie każdego bo somsiad chu** czy też pedały z LGBT będą mi masturbować dziecko w szkole a żonę pier**lnąć przed mszą w niedziele to już tradycja. Oczywiście istnieje druga strona która chce zrozumienia, swoich praw czy też szacunku, ale ubiera się na ulicy w wyuzdane stroje i jawnie obraża uczucia innych nawet nie przez wygląd ale głupie akty takie jak robienie tęczy nad głową facetki czy owijanie flagą pomników obiektów kultu
2020-08-19 07:26:23
satrapa: "Żyj i pozwól żyć innym"
2020-08-19 08:06:34
politykier: FoxTrot nie przejmuj się, te łapki są i tak od jednego autora...
2020-08-19 08:08:44
politykier: jasper-Q BULCZYSZ! Wszyscy ludzie są wobec prawa Równi! Przywileje zostały zniesione w 1921!
2020-08-19 08:14:09
labraks: politykier racja ludzie a tu chodzi o związki
2020-08-19 08:17:23
politykier: labraks Żadnej osobie małżeństwo (cywilne) nie jest odmawiane, o ile spełnia warunki, w Polsce obowiązuje cenzus wieku, świadomości i obowiązuje monogamia. To samo dotyczy pozostałych. Człowiek jest istotą społeczną. Społeczeństwo nie jest dowolnie kształtowanym konstruktem kulturowym, tylko zbiorowością ukształtowaną w wyniku wielowiekowych doświadczeń i odnosi się do konkretnych praw natury. Pewien światopogląd nie odnosi się do wiedzy, tę podważa, nie ma żadnych argumentów, również natury przyrodniczej, czy historycznej. Określanie tego, co jest dobre i złe stanowi przymiot Boga.
2020-08-19 08:21:13
politykier: labraks w komentarzach masz już wyjaśnioną kwestię, skąd się bierze pewna skłonność. W jakich przypadkach jest wrodzona, a kiedy nabyta i z czego to wynika.
2020-08-19 08:24:14
politykier: labraks BULCZYSZ! Czym różni się pedofil w sutannie od pedofila w spodniach? Każdy z nich to przestępca, choć pewien światopogląd na dalszym etapie "postepu" próbuje zalegalizować nawet obrzydliwą pedofilię, czy kazirodztwo...
2020-08-19 08:32:46
politykier: ... Pewne środowisko ma to do siebie, że wypowiada się w imieniu skłonności innych, bez wiedzy i zgody osób o konkretnych skłonnościach. Zazwyczaj niepotrzebnie. Spora (przeważająca) część tych wielkich aktywistów (?) to zwykli pospolici heteroseksualiści. Im, tym aktywistom(?), wcale nie chodzi o niczyje dobro, tylko politykę i bynajmniej nie tolerancję, ale afirmację pewnych zachowań. Wprost przeciwnie, poprzez takich aktywistów(?) społeczeństwo jest szczute na ludzi o pewnych nieszkodliwych i społecznie tolerowanych skłonnościach.
2020-08-19 08:35:41
politykier: labraks zastanawiałeś się jaki charakter ma prawda? Absolutny, czy Relatywny? Może zaczniemy od podstaw...
2020-08-19 08:48:22
: donuś nie fanzol - i weź stoperan koniecznie
2020-08-19 08:49:49
labraks: Racja pedofil w sutannie czy w spodniach, chłop czy baba bez różnicy co do popełnionego czynu ale zawód jaki wykonuje, jego jak to się mówi misja i przywileje którym się rządzi i jak je wykorzystuje ma ogromne znaczenie. Ja w pełni rozumiem że wszystkie te ruchy są sterowane i mają na celu zaostrzać konflikt i zauważ że w żadnej z moich wypowiedzi nie stoję po stronie lgbt ani prawicy zauważam ich negatywne działa które niszczą obie części sporu. Sam posiadam znajomych homoseksualistów, którzy jawne twierdzą że tego typu ruchy szkodzą im bo pokazują skrajności z którymi oni się nie utożsamiają, ale jednak chcą żyć spokojnie a przede wszystkim na równych warunkach.
2020-08-19 09:01:10
labraks: Politykier ciężko mi odpowiedzieć na pytanie o prawdę i jej charakter zależy na jaką sferę życia patrzymy. skłonny byłbym powiedzieć że relatywny bo każdy powinien sam decydować co jest dla niego dobre a co złe ale jak to zrobić bez absolutów?
2020-08-19 10:11:19
czesiohill: donekT: ale Ci puściło rzecz !!!!!!!! Myślisz, że ktoś to czyta? Dalej twierdzę, że te Twoje ... będą użyte jako publikacje do Twojej pracy licencjackiej. Jeśli to nieprawda, to oficjalnie zaprzecz ;-)))
2020-08-19 11:10:36
FoxTrot: labraks - jako jedyny spróbował odpowiedzieć na moje pytanie. Jednak nie mogę przyznać Ci racji, ponieważ polskie prawo nie przewiduje "małżeństw" osób homoseksualnych, więc (jak wspomniałem w pierwszym moim wpisie) nie można komuś odebrać prawa, którego on nie posiada. Możemy się zgodzić, że oni o takie prawo walczą - ale nie jest ono im odebrane, bo nigdy go nie otrzymali. Co do homo-adopcji to ważniejszym prawem jest prawo dziecka do posiadania matki i ojca (polecam literaturę psychologiczną o prawidłowym rozwoju psychicznym dziecka, które zapewnia tylko normalna pełna rodzina oraz patologiach wynikających z jej braku). I to prawo dziecka do posiadania matki i ojca (nawet przybranych) nie może być zdeptane w imię zachcianek osób homoseksualnych. Przecież oni nie mogą mieć dziecka uprzednio nie pozbawiając go naturalnej matki lub ojca. A co do sierot - jest bardzo wiele małżeństw latami oczekującymi na adopcję i to do nich powinny trafiać dzieci, gdyż to w takich rodzinach ich rozwój będzie przebiegał w sposób naturalny i prawidłowy (pewnie na to ostatnie słowo zaraz rzucą się tęczowi pomagierzy, ale podtrzymuję je w pełnej świadomości).
2020-08-19 11:37:27
labraks: Tak jak pisałem tematu adopcji nie ruszam z jednej strony trochę jestem za ale w większości przeciw z względu na dobro psychiczne dziecka. Rozumiem że znajdą się osoby, które powiedzą że lepiej żeby pary homoseksualne wychowywały dzieci z domów dziecka niż żeby tam cierpiały, ale ja twierdze że trzeba tak zmodernizować funkcjonowanie tych ośrodków żeby dzieci miały się jak najlepiej lub po prostu ułatwić cały proces tej adopcji. Skoro nie przewiduje małżeństwa więc te osoby nie mają takiego prawa i o nie walczą by być na równi z innymi a więc sens jest w ich wypowiedziach i protestach, aczkolwiek jeżeli ja byłbym osobą homoseksualną odciąłbym się całkowicie od ruchu LGBT na rzecz dialogu merytorycznego z społeczeństwem w ubraniu zwykłego kowalskiego a nie w skórze z swastyką na ramieniu i w ręku trzymanym berłem z murzyńskiego dilda
2020-08-19 12:41:53
politykier: labraks chcesz być w awangardzie "postępu"? Warto się zapoznać co będzie kolejne... // https://www.nationalgeographic.com/news/2017/12/japanese-macaques-sika-deer-sexual-interactions-spd/ //. Argumenty pozostają te same... W ramach krytyki, równie dobrze moglibyśmy powiedzieć, iż Leonid Breżniew i Erich Honecker (oraz inni komunistyczni przywódcy) byli homoseksualistami, a dowodem są fotografie... // https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ciekawostki/galeria/448310,tak-calowali-komunistyczni-przywodcy-galeria-zdjec.html // - zgodnie z biblijną relację, Judasz także całował się z Jezusem, czyżby oni również byli?
2020-08-19 12:50:24
politykier: labraks skąd się to bierze? Odsyłam, chociażby do poglądów #Michel Foucault.
2020-08-19 12:51:55
politykier: Według teorii Foucault'a, każda władza po cichu stosuje wyrafinowaną POLITYKĘ SEKSUALNĄ, aby uzyskać pożądane zachowanie w sferze seksualności, a ludzie nie mają pojęcia, że zachowują się zgodnie z instrukcjami odgórnymi. Czasami nawet wydaje się niektórym jednostkom, że zachowując się w pewien seksualny sposób, BUNTUJĄ SIĘ PRZECIW PRZEŚLADOWANIOM (OPPRESSION). W rzeczywistości są manipulowani. Bowiem władza i seksualność to subtelna gra wielowątkowych i wielorodnych czynników, które zrozumieć mogą tylko WTAJEMNICZENI, NATURALNIE, POD BATUTĄ FOUCAULT'A.
2020-08-19 12:54:03
politykier: Foucault twierdzi, że władza obsesyjnie chciała kontrolować sprawy intymne. Dla francuskiego myśliciela(?) powiedzmy, najbardziej nieznośne są usiłowania regulacji spraw w rodzinie. Kiedyś- twierdzi Foucault- szczególnie w czasach antycznych (trochę sobie facet nadużył swoich wyobrażeń albo coś sobie pofantazjował), w każdym domu aż kipiało od seksu. Tata nie tylko z mamą, ale jak chciał, to dokazywał z własnymi dziećmi, nie mówiąc już o niewolnikach i sługach. Dzieci mogły natomiast masturbować się do woli. Wyzwolone, taplały się w rozmaitych przyjemnościach. A potem- oświeca czytelnika FOUCAULT- przyszła ciemna NOC ZNIEWOLENIA, któremu na imię CHRZEŚCIJAŃSTWO i wszelkie wywodzące się z niego normy. A normy- jak wiadomo z definicji- TO ZŁO, PRZEŚLADOWANIE = CHRZEŚCIJAŃSTWO. Niestety, aż do REWOLUCJI KULTUROWEJ LAT SZEŚĆDZIESIĄTYCH (1968), „sielanka” chrześcijaństwa, zdaniem FOUCAULT'A miała się skończyć.
2020-08-19 12:55:24
politykier: Aż wreszcie przyszła rewolucja kulturowa lat sześćdziesiątych zeszłego stulecia. Wyzwolenie osiągnęło zenit w sferze nieformalnej, choć jeszcze daleko do pełnej wolności kopulacyjnej w sferze prawnej. Rozmaici „wstecznicy” starają się zapobiec słusznym postulatom o „równouprawnieniu dzieci” (czytaj:legalizacja pedofilii); czy „równouprawnienie alternatywnych stylów życia” (czytaj: normalizacja homoseksualizmu, poligamii, poligymi, poliandrii, poliamorii, zoofilii (seks międzygatunkowy), nekrofilii, oraz rozmaitych innych „postaw”). I dzięki Foucault'owi „wsteczników” udaje się dekonstrukcyjnie zidentyfikować oraz intelektualnie rozbić ich w puch. Zresztą przecież „wstecznicy” sami się identyfikują, bowiem od zarania dziejów są winni rasizmowi, seksizmowi, prześladowaniu kobiet, etc.
2020-08-19 12:58:26
politykier: labraks polecał się zapoznać, na Zachodzie były już próby legalizacji nawet pedofilii, przez środowiska rzekomo postępowe: // https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Partia_na_rzecz_Mi%C5%82o%C5%9Bci_Bli%C5%BAniego,_Wolno%C5%9Bci_i_R%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9Bci?fbclid=IwAR3B8exwfuw_viYu4WrT1S-AviVPxFIECLMZW6RWZE5KkQE0ipa_w4pHBy8 //, czy // https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Vereniging_Martijn
2020-08-19 13:05:14
politykier: labraks Oczywiście masz prawo do swojego światopoglądu, swoich poglądów etc. Z pewnością Twoje poglądy i przekonania dla Ciebie są najlepsze z możliwych. Jednak próbę wyjaśnienia każdej różnicy zdań należy rozpocząć od wyjaśnienia PRINCIPIÓW, czyli podstaw różnicy zdań. Dla mnie PRAWDA MA WYMIAR ABSOLUTNY i jest jedna, obiektywna. Spór o postrzeganie prawdy ciągnie się od czasów antycznych, od kiedy Platona przeciwstawia się Arystotelesowi i odwrotnie.
2020-08-19 13:11:24
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Popieram politykier i FoxTrot. Stop LGBT agresji! Większość ludzi identyfikujących się z tym czymś tak naprawdę nie jest ani homo ani les ani ani trans. Tamci nie afiszują się ze swoimi skłonnościami i zboczeniami, sami homo nie akceptują trans. Przykładem są "stojaki" z cieszyńskiego rynku, którzy mają swoje rodziny i dzieci ale omamieni fałszywą ideologią tolerancji popierają i klaszczą a sami nie wiedzą po co. Do tego dochodzi całe ich zakłamanie bo tym co robią pokazują brak tolerancji wobec wierzących i tradycyjnych wartości. Nikt nie odbiera żadnych praw mniejszościom seksualnym, bo wobec polskiego prawa po prostu ich nie mieli i nie mają. Jeśli któryś z przedstawicieli LGBT żąda takich samych praw do małżeństwa, adopcji czy przywilejów socjalnych co tradycyjne małżeństwa to po prostu chce łamać KONSTYTUCJĘ. Jeśli ONI mają mieć takie same prawa i przywileje to np pedo..., zoofile, nekrofile czy bigamiści mogą tak samo powiedzieć. Jeśli zdarzają się przypadki wrogości to tak jak wszędzie są to marginalne przypadki. Jeśli chcą sobie tak żyć niech sobie żyją ale niech nie narzucają innym aby uznawali ich zboczenia za normalność.
2020-08-19 13:35:20
donekT: Co do postrzegania PRAWDY, w ujęciu kolektywnym/RELATYWNYM: POJĘCIE PRAWDY wg skrajnej lewicy (lewactwa). Prawda w rozumieniu Arystotelesa i wymiarze przejętym przez Chrześcijaństwo to „zgodność sądu z rzeczywistym stanem rzeczy, którego ten sąd dotyczy”. Oczywiście z warunkiem uwzględnionym przez Tomasza z Akwinu, czyli istnieniem w wymiarze metafizycznym, a w odniesieniu do sfery teoriopoznawczej zgodność myśli z rzeczywistością. Natomiast fundamentem całego rozumowaniem, zdaniem Tomasza ma być obiektywne, niezależne od poznania istnienie rzeczywistości. ZWROT LINGWISTYCZNY ZANEGOWAŁ PRZEDSTAWIONE ROZUMIENIE PRAWDY. CO WIĘCEJ, POSŁUŻYŁ DO ZAKWESTIONOWANIA ISTNIENIA OBIEKTYWNIE POJĘTEJ RZECZYWISTOŚCI. Wobec tego wszelka wiedza i prawda stały się pojęciami zmiennymi, ZALEŻNYMI OD OPISU/JĘZYKA i zależnymi od wyniku „SPOŁECZNEGO KONTRAKTU”/DYSKURSU. Także ów społeczny kontrakt pozbawiony został trwałych punktów odniesienia, mowa o obiektywnych kryteriach. Zatem możemy się tylko domyślić, skąd u zwolenników, członków i sympatyków pewnych środowisk taka popularność twórczości Nietzsche'go, lansującej RELATYWIZM. Natomiast PRAWDA zgodnie z teoriami skrajnej lewicy (lewactwa), ma być tworzona KOLEKTYWNIE, UZGODNIENIOWO w ramach komitetów/rad i podobnych ciał kolegialnych w formie DYSKURSU.
2020-08-19 13:36:08
donekT: TEORIĘ PRAWDY KOLEKTYWNEJ opracował Jürgen Habermas, NEOMARKSISTOWSKI GURU, w książce pt. „Teoria działania komunikacyjnego”, a także w eseju „Teorie prawdy”. Przyjął on założenie, iż prawda obiektywna nie istnieje, a jako zasadny należy uznać pogląd wypracowany w dobrowolny sposób na podstawie kolektywnie przeprowadzonego dyskursu. PRAWDA wg Habermasa to OPINIA NA TEMAT RZECZYWISTOŚCI, czy STANOWISKO W KONFLIKCIE INTERESÓW. Nie jak zakłada np. Chrześcijaństwo za Arystotelesem – zgodność opisu z rzeczywistością. Habermas utożsamia pojęcie prawdy z racją, poglądem lub słusznością. Przez takie niuanse TEORIA HABERMASA może znaczyć zupełnie coś innego na różnych poziomach interpretacji (KLUB POSZUKIWACZY SPRZECZNOŚCI ADASIA MICHNIKA???). Istotne jest zastosowanie tej teorii w komunikacji społecznej, gdzie nie ma miejsca na niuanse, ale która przynosi konkretne społeczne skutki (NP. PRÓBA WYKASOWANIA KTÓREGOŚ WYZNANIA).
2020-08-19 13:39:41
donekT: Językowe kreowanie rzeczywistości faktycznie występuje. Świat jest postrzegany za pomocą języka, a więc poprzez kulturę. Przez wpływ na kulturę, zawłaszczenie kultury, oddziaływanie na język w rozumieniu narzędzia służącego do opisu i postrzegania rzeczywistości można dokonywać niemal swobodnej REWOLUCJI KULTUROWEJ. Piecza nad wychowaniem kolejnych pokoleń, spokojnie może przysłużyć się biologicznemu wytępieniu poglądów uznanych za reakcyjne, czy niepoprawne politycznie z punktu widzenia kolektywnie przyjętej słuszności. Tymczasem stopniowej zmianie poddaje się np. pojęcie rodziny. W KONSTYTUCJI jest zapisane, iż RODZINĘ TWORZY ZWIĄZEK KOBIETY I MĘŻCZYZNY. Natomiast obecnie próbuje się to zmienić. Twierdzi się, iż rodzina na przestrzeni dziejów ewoluowała, nie wszędzie jest to związek kobiety i mężczyzny, są różne modele. Do tego, co stoi na przeszkodzie, aby osoby tej samej płci w znaczeniu gender (nie tylko sex) tworzyły rodzinę? Jak się okazuje, dzięki wykorzystaniu narzędzia zwrotu lingwistycznego, obecnie niekoniecznie wiemy, jak mamy pojmować znaczenie rodziny, ponieważ jest zmienne, przynajmniej zdaniem środowisk skrajnej lewicy (lewactwa), które działają wedle kolektywnie podjętej słuszności. Zatem nie dziwmy się, iż pewne środowiska operują głównie sloganami i mają różne pojęcia na temat spraw, w których imieniu występują. Liczy się słuszność kolektywu, która jest zmienna, zależna od punktu etapu.
2020-08-19 13:40:38
donekT: W interesie NEOMARKSISTÓW nie leży rozwiązanie żadnego problemu, tylko jego eskalacja. Nie liczą się z losem docelowo wyzwalanej grupy, tylko ze swoim politycznym interesem i tym aby politycznie nośny temat trwał jak najdłużej. Dla przypomnienia charakteru TEORII KRYTYCZNEJ każda rzeczywistość społeczna jest genetycznie wadliwa, ponieważ realizuje interesy dominującej klasy społecznej. Podstawą dominacji jest przemoc, w każdym elemencie rzeczywistości tkwi mechanizm przemocy. Wadliwość ta jest nieusuwalna, ponieważ dominacja i przemoc stanowią istotę każdej rzeczywistości społecznej. Tworzenie pozytywnych programów i działanie w celu naprawy wadliwej rzeczywistości nie mają sensu, ponieważ mogą doprowadzić tylko do powstania nowej, ale również wadliwej rzeczywistości. ISTOTA POSTĘPU nie leży więc w pozytywnym działaniu, ale w ujawnianiu wadliwości i nieustannej destabilizacji i destrukcji status quo. POSTĘPOWA NIE JEST KONSTRUKCJA, ALE KRYTYCZNA DESTRUKCJA. Stąd niektórym wydaje się za pożyteczne prowokować, nagłaśniać i wytykać kwestie deprecjonujące funkcjonujący system, zwłaszcza w sferze moralności.
2020-08-19 13:43:27
donekT: Pogromca pogromców, Zgadzam się z Tobą, pamiętaj, tylko aby za bardzo nie wpisywać się w narzucone przez kogoś scenariusze i czyiś nominalizm (słownictwo). Każda rewolucja tworzy własną narrację i adekwatne słownictwo.
2020-08-19 13:50:02
donekT: czesiohill, Pamiętaj, że każda rewolucja pożera własne dzieci... Taki Robespierre, Danton i inni już się niegdyś o tym przekonali... Podobnie jak wyzwalani przez ZSRR robotnicy, uprzednio "uciśnieni" przez carat... Jaki z tego wniosek? Kogo najbardziej należy chronić przed konsekwencjami i zgubnym wpływem pewnych skrajnie lewicowych (lewackich) środowisk? Mnie interesują Twoje czesiohill argumenty- masz jakieś??? Tak dla przypomnienia, ja nie prowadzę dyskursu, tylko dysputę, a to różnica...
2020-08-19 13:50:14
labraks: Pogromca szanuje twoje wypowiedzi ale nie porównuj pary 2 świadomych ludzi, którzy żywią do siebie jakieś uczucia z zoofilią, nekrofilia, czy też pedofilią. Tak jak już pisałem to jak jest prowadzony cały ruch LGBT i przez kogo nie ma się jak dla mnie nijak względem , praw które powinien mieć każdy obywatel jeżeli nie krzywdzi drugiej osoby.
2020-08-19 14:12:37
donekT: labraks, Odpowiedź sobie na pytanie, na czym polega małżeństwo i jak się ta instytucja kształtowała w ujęciu historycznym w odniesieniu do kultury Europy? Skąd się biorą pewne skłonności i kiedy te są wrodzone ( a nie nabyte), już przedstawiłem. Warto również zainteresować się pojęciem Zwrotu Lingwistycznego i SUBWERSJI KULTUROWEJ Asger'a Jorn'a. W skrócie: ktoś funkcjonującym od wieków instytucjom życia społecznego związanym z prawem natury, próbuje nadać INNE ZNACZENIE i ten pogląd narzuca jako jedynie posłuszny i właściwy. Nie prowadzi DYSPUTY MERYTORYCZNEJ, ponieważ konkretne środowisko nie posiada ŻADNYCH MERYTORYCZNYCH argumentów i co więcej, jego poglądy rozmijają się z nauką. Dane środowisko nie odnosi się do nauki, jak czasem próbuje przedstawiać, tylko do DIALEKTYKI, gdzie nauka nie ma ŻADNEGO ZNACZENIA!
2020-08-19 14:22:14
donekT: Co więcej, odsyłam do poglądów i dorobku #JACKA KOCHANOWSKIEGO, twierdzi on, iż stałe związki SĄ SPRZECZNE Z IDEĄ pewnych rzekomo zainteresowanych środowisk, ponieważ dla pewnych skłonności atrakcyjne jest maksymalizowanie partnerów seksualnych i doznań, np. patrz zjawisko #DARK ROOM. Natomiast jeżeli chodzi o wychowanie dzieci, najważniejsza jest STABILNOŚĆ!!! Rozwiązłość nie służy stabilności. Co więcej, odsyłam do podręcznika dla dzieci autorstwa Elisabeth Tuider. Zdaje się, iż znajdują się tam polecenia i treści dotyczące poruszania się w ramach i funkcjonowania pewnych PRZYBYTKÓW ROZPUSTY... Po co dzieciom taka wiedza??? Może pewne środowisko chce komuś wskazać potencjalne miejsca pracy, w Szwecji były już takie eksperymenty i się nie powiodły....
2020-08-19 14:27:02
donekT: labraks zajrzyj sobie do dorobku np. #Michel’a Foucault’a i dowiesz się, o co tak naprawdę biega. Należy odróżnić DOKTRYNĘ (faktyczne cele) od ideologii (papki dla pozyskania mas, która niejednokrotnie nie wskazuje rzeczywistych celów).
2020-08-19 14:49:14
donekT: ... W sprawie postrzegania małżeństwa i jego znaczenia był już prowadzony spór w czasach CEZARA AUGUSTA, kiedy jeszcze nawet nie istniało coś takiego jak Chrześcijaństwo, a argumenty były pozbawione odniesień do Chrześcijaństwa, czy Biblii... Warto zapoznać się z polityką Cezara Augusta w odniesieniu do małżeństw, jest bardzo pouczająca, a sam Cezar obecnie pewnie zostałby przez pewne środowisko uznany za FASZYSTĘ, tym bardziej, iż liktorzy poprzedzający orszak imperatora posługiwali się odpowiednią symboliką...
2020-08-19 16:22:54
krzysztof.mm: Łukaszenka liczy na Putina - na kogo mogą liczyć złodzieje i oszuści z Nowogrodzkiej?... na radnych z Istebnej? powodzenia ㋡
2020-08-19 19:27:52
politykier: Umiesz liczyć, licz na siebie...
2020-08-20 06:50:31
labraks: Postaram się przyjrzeć filozofom których przedstawiłeś jednak na ten moment moja opinia jest oparta o moje przekonania, mój wgląd na sytuacje i zdania na ten moment nie zmienię. Tak jak powiedziałem 2 osoby które żywią do siebie uczucia powinny mieć takie samo prawo jak inni a cały ruch LGBT robi anty reklamę i więcej szkodzi normalnym homoseksualistą niż daje pożytku.
2020-08-20 06:56:56
labraks: zastanawia mnie minusowanie waszych komentarzy które w większości są po prostu opiniami opartymi o filozofów, ich przemyślenia i pewnie mają jakieś uzasadnienie. Czy ktoś czyta i mu się nie podoba czy po prostu widzi nick i z automatu minus.
2020-08-20 11:48:22
donekT: labraks zacytuję "cały ruch LGBT robi anty reklamę i więcej szkodzi normalnym homoseksualistą niż daje pożytku. "- W tym miejscu CAŁKOWICIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM. Osobiście nie mam nic do tego, jak sobie ktoś prywatnie funkcjonuje. Co do formalizacji związków osób tej samej płci, również nie miałbym nic przeciw pod warunkiem, iż tego rodzaju związek nie będziemy nazywać małżeństwem, moim zdaniem określenie związek partnerski wystarczy. Dlaczego nie małżeństwo? Ponieważ małżeństwo ma w kulturze europejskiej wykrystalizowaną pozycję i znaczenie. Związek Partnerski pełniłby zastępnik małżeństwa. Oczywiście te rozważania odnoszę do prawa cywilnego, spraw większościowego pod względem wyznawców Kościoła/Kościołów nie poruszam, to autonomiczne instytucje, nieobowiązkowe, mają prawo do kształtowania własnych zasad i te sprawy powinny rozstrzygać we własnym zakresie.
2020-08-20 11:56:08
donekT: labraks, co do minusowania, nie ma się co przejmować, większość (o ile prawie nie wszystkie) uznane za negatywne reakcje pochodzą od jednego autora. Z drugiej strony, nigdzie nie ma napisane, iż zielony kciuk w górę jest czymś pozytywnym, a czerwony w dół czymś negatywnym, indywidualny odbiór wynika z kontekstu kulturowego, gdzie pewne rozwiązania zostały założone. Wystarcza, iż wypowiedź spotyka się z reakcjami;) Właśnie to świadczy o jej prawdziwości, bynajmniej nie ilość łapek w dół, czy w górę;) Wręcz przeciwnie, większość łapek w dół dużo bardziej ZWYKLE świadczy o prawdziwości wypowiedzi...
2020-08-20 17:53:59
satrapa: "... większość łapek w dół dużo bardziej ZWYKLE świadczy o prawdziwości wypowiedzi..." W Dahomeju, u Fon Bronka.
2020-08-20 20:11:49
politykier: krzy-sio+ OX dał Ci możliwość rozładowaniu twoich frustracji... Nie masz argumentów, za to możesz sam sobie ulżyć "palcówką";)
2020-08-20 20:33:56
jasper: „ Homoseksualizm nie jest zjawiskiem nowym, właściwym dla naszych wyzwolonych czasów. Już w starożytności związek dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet nie był niczym dziwnym. Ślady homoseksualizmu odnajdujemy w różnych kulturach, m.in w starożytnym Egipcie i Mezopotamii. Z kolei w kulturze starożytnej Grecji, gdzie miłość między dwoma mężczyznami często była stawiana wyżej niż ta łącząca mężczyznę i kobietę, homoseksualizm uznawany był za coś naturalnego. Dopiero KULTURA CHRZESCIJANSKA przyniosła ze sobą potępienie związków osób tej samej płci. Przez wieki homoseksualizm był ukrywany, karany i stygmatyzowany, a odmienną orientację seksualną uważano za chorobę psychiczną i zboczenie. Nie oznacza to, że niehetoronormatywne zachowania zniknęły zupełnie. Po prostu osoby homoseksualne musiały się ukrywać, kamuflować, często cierpiały z powodu prześladowań, a także poczucia winy “. Matka Polka lesbijka Maria Konopnicka (1842-1910). Jan Lechoń (1899-1956), Jarosław Iwaszkiewicz (1894-1980), Biseksualny egoista Witold Gombrowicz (1904-1969), Maria Dabrowska, Jerzy Waldorf .. Safona, Oscar Wilde, Hans Christian Andersen, Bertold Brecht, Thomas Mann, to pare znanych nazwisk. A nasi prawdziwi z najprawdziwszych polakow katolikow najchetniej zamkneli i ogrodzili siatka kolczasta wszystkich „innych“. I jak tu nie brzydzic sie takich homofobow !
2020-08-20 22:39:50
donekT: krzy-sio+jasper-Q IGNORANCIE, znowu BREDZISZ! Już kiedyś pisałem Ci, żebyś wypowiadał się na tematy, o których masz przynajmniej jakieś nikłe pojęcie.
2020-08-20 22:40:36
donekT: Od kiedy TORA jest wytworem kultury chrześcijańskiej???
2020-08-20 22:45:33
donekT: krzy-sio+ jasper-Q, A z czego Ty "wyzwolony" jesteś? Dlaczego odwołujesz się do starożytności, skoro zjawisko homoseksualizmu w społeczności ludzkiej dotyczy już czasów przedhistorycznych? Powinieneś tak jak ENGELS i MARKS odnieść się w pierwszej kolejności do WSPÓLNOTY PIERWOTNEJ! Antyczne kultury (pomimo zarzutu rzekomego niszczenia homoerotycznych treści) faktycznie często tolerowały relacje homoseksualne, nawet natury seksualnej, JEDNAK Z TYM ZASTRZEŻENIEM, IŻ DZIELONO STRONY HOMOSEKSUALNEGO STOSUNKU SEKSUALNEGO NA STRONĘ DOMINUJĄCĄ (CZYNNĄ) I ZDOMINOWANĄ (BIERNĄ). O ile osoba występująca w tej relacji jako dominująca (czynna) nie spotykała się z negatywnymi reakcjami społecznymi, o tyle występowanie w relacji jako strona zdominowana (bierna) spotykała się z POGARDĄ I OSTRACYZMEM SPOŁECZNYM. Przykłady? Chociażby związek homoseksualny króla Bitynii Nikomedesa IV (strona dominująca) z Gajusem Juliuszem Cezarem (strona zdominowana). O ile nikt nie kpił z Nikomedasa IV, Cezarowi do końca życia wytykano jego postępek, nazywając go niewiastą, czy nałożnicą. Co więcej, biorąc pod uwagę przykłady innych antycznych państw np. Sparta, czy Ateny spotykamy się z sytuacją, kiedy skłonności homoseksualne faktycznie były tolerowane, jednak od homoseksualistów wymagano założenia rodziny (podjęcia związku z kobietą) w celu spłodzenia dzieci. Kto tego obowiązku nie spełniał, pomimo swych skłonności narażał się na pogardę współobywateli, co najjaskrawiej jest widoczne na przykładzie Sparty. krzy-sio+ jasper-Q, PO RAZ KOLEJNY WYPOWIADASZ SIĘ NA TEMAT, o którym nie masz żadnego pojęcia!!! KRZY-SIO+ JASPER-Q, ZNOWU KRZEWISZ CIEMNOTĘ!!!
2020-08-20 22:50:54
donekT: Co do stawiania miłości pomiędzy mężczyznami nad miłością pomiędzy kobietą i mężczyzną, pragnę przypomnieć, iż w świecie antycznym małżeństwo, założenie rodziny było postrzegane w kategoriach interesu i umowy. Uczucie zwykle odgrywało poślednią rolę. Z kolei postać kobiety z reguły traktowano jako istotę gorszą od mężczyzny. Antyczni filozofowie wychodzili z założenia, iż prawdziwa miłość może zaistnieć pomiędzy osobami równymi sobie. Wywyższanie związku uczuciowego pomiędzy mężczyznami nad związek pomiędzy kobietą i mężczyzną odnajdujemy np. w "Uczcie" Platona i założenie to wynika raczej z filozoficznych rojeń autora. Co więcej, wychwala on zjawisko, które współcześnie określa się mianem pederastii, czyli uczucia mężczyzny nie tyle względem drugiego mężczyzny, ile wobec dorastającego chłopca. Platon twierdził, iż miłość pomiędzy osobami odmiennych płci w zasadzie jest w pełni odwzajemniona fizycznie, z kolei miłość pomiędzy mężczyzną o dorastającym chłopcem pozostaje w świecie IDEI, ma metafizyczny wymiar i odpowiada miłości ojcowskiej.
2020-08-20 22:55:40
donekT: Oczywiście nie możemy generalizować, na kulturę antyczną (w tradycyjnym rozumieniu, europocentrycznym) składają się różne nacje i co więcej, antyk przechodził różne stadia rozwojowe. Homoseksualistów nieco inaczej postrzegali Germanie, inaczej Rzymianie, a jeszcze inaczej Żydzi. Jeżeli chodzi o antycznych Żydów (HEBRAJCZYKÓW/IZRAELITÓW), ich OGROMNYM WKŁADEM W ROZWÓJ KULTURY EUROPEJSKIEJ BYŁO ZWRÓCENIE UWAGI NA ZNACZENIE RODZINY MONOGAMICZNEJ. Warto zauważyć, iż antyczni Żydzi homoseksualizm potępiali, karali (Tora np. Księga Kapłańska/Wajikra) i traktowali to zjawisko jako przejaw dekadencji i upadku.
2020-08-20 22:57:39
donekT: krzy-sio+jasper-Q Przestań w komentarzach na tym portalu krzewić POSPOLITĄ CIEMNOTĘ!!!!
2020-08-20 23:12:39
jasper: W lesie na Podkarpaciu Polacy mordowali Polakow. Ten wstrzasajacy film - „Wielki strach“ powinien kazdy, ku przestrodze obejrzec. Dzieciom zabroniono mowic o mordach w lesie Debrzyna. To bylo 70 lat temu i dopiero teraz o tym mowia ! a dzisiaj ? demony nienawisci, klamstwa i obludy nadal istnieja u wielu z was !!! Tak, to o was donki, bronki, politykiery i cwaniaczkowi pogromcy i wam podobnym, palajacych nienawiscia do Polakow, ktorzy nie chca byc takimi hipokrytami jak wy.
2020-08-20 23:40:42
donekT: krzy-sio+jasper-Q Może podać ci przykłady postrzegania homoseksualizmu z punktu widzenia antycznej kultury egipskiej??? Jest on widoczny np. w ramach mitów dotyczących relacji Seta i Horusa... krzy-sio+ jasper-Q, może przedstawisz, w jaki sposób Set próbował poniżyć Horusa?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: