Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna świętowała Dzień Rodzin

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji w Istebnej zorganizowano rodzinny piknik. Na scenie istebniańskiego amfiteatru uroczyście wręczono brucliki i kabotki nowo narodzonym mieszkańcom Trójwsi, a także dyplomy i nagrody laureatom gminnego konkursu profilaktycznego "W trzeźwości więcej możliwości" oraz konkursu plastycznego "Moja Rodzina". Na uczestników festynu czekały stoiska gastronomiczne KGW z terenu gminy Istebna, występy artystyczne disco polo, pokazy straży pożarnej, animacje i gry dla rodzin z nagrodami.

Pierwszą edycję Istebniańskiego Dnia Rodziny zorganizowała Wójt Gminy Istebna wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Imprezę rozpoczęła Łucja Dusek, dyrektor GOK, która zaprosiła przybyłych mieszkańców do wzięcia udziału w rodzinnych konkursach, do skorzystania z pokazu strażackiego przygotowanego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Istebna Zaolzie. Dzieci z ochotą korzystały z możliwości malowania twarzy, modelowania balonów, animacji, gier i zabaw.

Stroje regionalne, w ramach "nowiecki" na scenie amfiteatru nowo narodzonym obywatelom gminy Istebna wręczał Stanisław Szwed, który honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej objął tą imprezę. Minister pogratulował wójt gminy wspaniałej inicjatywy oraz pozdrowił strażaków. Podziękował wszystkim mieszkańcom za gościnność okazaną dla naszych braci z Ukrainy, za włożone serce, pokazując tym samym naszą solidarność i otwartość serc.

Organizatorzy imprezy podkreślali, że priorytetem w gminie Istebna są rodzina i dzieci. Uhonorowane zostały również rodziny, które były na miejscu, w Amfiteatrze, i wzięły udział w konkursie na najliczniejszą rodzinę z Istebnej, Jaworzynki, Koniakowa i rodzinę ukraińską. W organizowanym gminnym konkursie pt. "W trzeźwości więcej możliwości" nagrodzone zostały dzieci ze szkół podstawowych. Rodziny chętnie przystąpiły również do konkursu plastycznego, zatytułowanego "Moja rodzina" zdobywając nagrody główne oraz nagrody za udział. Otrzymały m.in. darmowe vouchery do Base Camp Istebna – Park Linowy, Paintball, Gry Integracyjne i do Parku Wodnego Olza na „Zagroniu” oraz gadżety sportowe i słodycze.
Nagrody ufundowała Gmina Istebna.

(ii)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-23 10:51:45
GusGus: Bardzo zacna inicjatywa. Pochwalam. Zwłaszcza w tak niełatwych dla rodzin czasach. Fajnie by było jakby w fotorelacji pokazać też włodarzy gminy z ich rodzinami. Jakby Pani wójt z mężem i dziećmi prowadziła ten piknik. Niech przykład idzie z góry.
2022-05-23 13:17:09
oxjas1: Na zewnatrz - slodziutko, cukierek no landrynki ! Co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. Rocznie umiera ok. 500 kobiet Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Zdrowie-kobiety/Pol-tysiaca-Polek-rocznie-umiera-z-powodu-przemocy-domowej Według danych z 2016 roku ponad 90 tys. osób w Polsce uznano za ofiary przemocy domowej. 90 proc. z nich to kobiety i dzieci. Co na to władze? Rząd cofnął dofinansowanie dla takich organizacji jak Centrum Praw Kobiet czy fundacja Autonomia a Ministerstwo Sprawiedliwości drastycznie ograniczyło środki na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, co doprowadziło do przerwania działalności słynnych „Niebieskich linii” !
2022-05-23 14:22:49
Vito: Oxjas, to prawda, zapomniałeś tylko dodać że w kwestii przemocy domowej jesteśmy w ogonie Europy. Najgorzej jest w Skandynawii i Francji. Na tle tych państw u nas problem jest marginalny, pomimo że liczby budzą grozę.
2022-05-23 18:01:52
oxjas1: Vito, - „Odsetek kobiet, które doświadczyły konsekwencji zdrowotnych przemocy fizycznej i / lub seksualnej od 15. roku życia wynosi dla Polski  77,9 przy średniej europejskiej 68,9.“ Do tego przemoc w rodzinie nie jest w Polsce traktowana z nalezyta powaga na zasadzie -„ jak chlop baby nie bije, to jej watroba gnije“. Chocby na przykladzie radnych w Zakopanem, ktorzy od kilku lat nie przyjeli i nie wprowadzili w zycie ‭ ‬gminnego programu przeciwdzialania przemocy w ‭ ‬rodzinie oraz ‭ ‬ochrony ‭ ‬jej ofiar. Wiele danych jest niepelnych i nie pokazuje faktycznej skali przemocy w polskiej rodzinie. Do tego 70% spraw sadowych toczacych sie wokol przemocy ‭ ‬domowej jest umarzanych, a ofiary nie ‭ ‬uzyskuja zadnych form ochrony ‭ ‬ze strony ‭ ‬panstwa ! I taka jest gorzka prawda !
2022-05-23 18:48:56
Vito: Rozumiem że to dane wg radiozet. Dla mnie bardziej wiarygodne są dane Eurostatu. Nie rozumiem ze was aż tak boli jak ktoś coś dobrego powie o Polsce. Wtedy mówicie o niedoszacowaniu itp. Żal mi was.
2022-05-23 19:50:36
oxjas1: Nie rozumiem Vito, kogo masz na mysli piszac - „ze was az tak boli“. Pisze jako osoba pojedyncza, nie jestem w „trojcy jedyny“ , nie naleze do zadnej partii. Patrze na realia i osadzam obecna rzeczywistosc a nie co uwaza prezes i jego poplecznicy. Rzadzi teraz PiS i rzadzi wedlug mnie zle, klamiac na okraglo, dajac na wysokie stolki zwyklych nieukow, dyletantow. Nic nie jest cenniejsze dla prawdziwego Polaka niz slowo prawdy z ust premiera czy szczery usmiech prezesa, zawsze dziewicy, oby zyl wiecznie … ale nie jako Lenin.
2022-05-23 20:40:31
Luter: Jedna z najtragiczniejszych postaci w dziejach, M. Luter jako dziecko nie zaznał szczęścia, spotkał się z przemocą ze strony swego ojca. Winą za doznane zło Luter obciążył Boga.
2022-05-23 21:49:18
oxjas1: Luter, abp Polak powiedzial: „W skrzywdzonym człowieku został sprofanowany Bóg“. Wiec cos jest na rzeczy.
2022-05-23 22:44:52
Vito: Oxjas, "wy" czyli antypolacy. Komuchy.
2022-05-24 15:30:21
oxjas1: Vito, widze, ze sekta Kaczynskiego cie omotala, bo wszedzie widzisz wrogow a kto nie zgadza sie z linia partii przewodniej to od razu komunista i nieprzyjsciel narodu ! Wy prawiczki to jednak swirusy jestescie!
2022-05-24 17:42:33
Artur_z_bažin: Cechą charakterystyczną członków sekt jest ignorowanie i nieprzyjmowanie do wiadomości niewygodnych dla nich i ich wierzeń faktów oraz choćby najbardziej oczywistych prawd, z tego punktu widzenia internauta Vito jest wręcz podręcznikowym przykładem sekciarza. Módlmy się o jego otrzeźwienie i uwolnienie.
2022-05-24 20:29:59
Vito: https://www.google.com/amp/s/amp.tvn24.pl/swiat/konwencja-stambulska-turcja-oficjalnie-wystapila-z-konwencji-antyprzemocowej-5137476 Oxjas, artykul troszke o czym innym ale jest tam ramka pokazująca dane o przemocy wobec kobiet w EU za 2019 rok. Polska na końcu. Art z tvn24 więc chyba nie będziesz podważać. Artur z bazin, to chyba oxjas nie przyjmuje nie pasujących mu faktów i rysuje swój obraz. Pozdrowko
2022-05-24 20:31:52
Vito: Natomiast co do tego że zniszczyli 'niebieska linie', taka już pisowska mentalność. Chca naprawiać świat po swojemu A wychodzi im jak zwykle. Nie znaczy to jednak ze można manipulować danymi.
2022-05-24 22:09:12
Anthony: Vito "w ogonie Europy" to my jesteśmy ale w paru innych bardzo ważnych obszarach, mam ci powymieniać? zanim się zdecydujesz ostrzegam, te ogony o których pisze to ewidentna zasługa PiS
2022-05-24 22:57:19
Vito: Anthony, jesteś dobrym przykładem komuszego sekciarza. W tym temacie nie idzie to zmieńmy temat, byle tylko pluc. Nie podoba Ci się w Polsce? Droga na wschód otwarta. Brać moskiewska czeka.
2022-05-25 18:27:36
Anthony: Vito nie podoba mi się w Polsce, jak znam sondaże to jakieś 70% jest podobnego zdania, ale zamiast wyjeżdżać stąd zrobimy porządek zaczynając od wsadzenia do pierdla złodziei oszustów z PiS
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: