Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: są pieniądze na remont drogi

Droga gminna Zaolzie w końcu doczeka się remontu. Gminie udało się pozyskać spore dofinansowanie na tę inwestycję.

To najwyższe kwotowo dofinansowanie spośród 69 przyznanych dotacji w woj. śląskim dla zadań gminnych z listy podstawowej.  Wysokość dotacji wynosi 7.032.325,00 zł, co stanowi ogółem 75% wartości złożonego do dofinansowania projektu – ogółem wartość projektu wynosi dokładnie  9.376.434,00 zł

O dofinansowaniu mowa była już w 2019 roku, jednak wtedy gmina otrzymałaby dofinansowanie w wysokości 50%, czyli niespełna 3 miliony złotych. Skąd ta rozbieżność? Przede wszystkim, w wyniku postępowania przetargowego okazało się, że inwestycja jest znacznie droższa, a wtedy wartość dofinansowania wyniosłaby 30% (ta sama kwota dofinansowania, jednak wyższe koszty). Wtedy też odstąpiono od realizacji zadania, ze względu zbyt wysokich kosztów, które gmina poniosłaby z własnych środków.

Zaraz po tym władze gminy rozpoczęły starania o wyższy poziom dofinansowania. Wójt gminy wystosowała również pismo do premiera — Z dzisiejszej perspektywy widzimy, iż podjęte działania były słuszne i skuteczne, a odniesiony sukces jest wyjątkowo cenny, biorąc pod uwagę realia budżetowe naszej gminy. Wójt Gminy dziękuje współpracownikom zaangażowanym w pozyskanie środków na rozbudowę drogi gminnej Zaolzie, która jest bardzo ważna dla lokalnej społeczności oraz turystycznego rozwoju – komentuje wójt Gminy Łucja Michałek.

  • O planach związanych z remontem i problemami finansowymi pisaliśmy w artykule: Istebna zaciska pasa?

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-18 18:59:21
Vito: Ciekawe czy pani wójt pamięta o drogach, które, przed wyborami, obiecała wyremontować. Np droga w Jaworzynce Jasie. Zaklejana byle czym od ponad 20lat, pol drogi już w sumie znikło bo woda zmyla. Pani wójt, jeszcze jako kandydat na wojta twierdziła, że to skandal i jeśli wygra to będzie to jej priorytetem, aby ją wyremontować. I co? Wygrała. I zrobiła drogę ale do siebie do domu. Przez Wawrzaczow Gron. Choć droga była w dobrym stanie. I jeszcze ogłoszono to sukcesem.
2020-04-18 20:19:30
krzysztof.nn: gmina wolna od przyzwoitości i uczciwości
2020-04-18 20:29:27
Selma: Dramatyczna susza wynikająca z toczącej się katastrofy klimatycznej, pandemia, ale co jest najważniejsze w tej sytuacji? Zdrowie? Poprawa stanu środowiska? Ależ nie. Wszędzie w Polsce najważniejsze są drogi :D
2020-04-18 20:32:36
donekT: krzysiu+, To nie Cieszyn;)
2020-04-18 23:05:33
tuluza: k.nn. to zakała tego portalu !!! jak już wspominałem idź facet się leczyć ! stanowisz fizyczne zagrożenie dla swojego otoczenia, współczuję bardzo twojej rodzinie, pewnie masz założoną niebieską kartę !!! opamiętaj się chory z nienawiści człowieku !!! Ciekawe, gdzie pracowałeś, czyżby w służbach SB -pewnie tak !!!
2020-04-18 23:29:39
krzysztof.nn: tuluza, siostro - na pewno pomoże ci lewatywa, nie zaszkodzą egzorcyzmy bo masz typowe objawy reakcji diabła na wodę święconą - a może jakiś znajomy pleban, jedno i drugie za jednym zamachem?...
2020-04-18 23:47:16
donekT: krzysiu+, ile razy już dostałeś bana na tym portalu???
2020-04-19 07:22:48
hanbes: Donek, to ty obrywasz bany codziennie! Nie ma sensu pisać i komentować twoich bzdur więc nie szukaj poklasku tym razem u nawiedzonej tuluzy, a tak przy okazji, czy ta tuluza to jakieś połączenie ojca Tadeusza i pani Krystyny trybunału cateringowego..?
2020-04-19 07:25:42
krzysztof.nn: a skoro o pieniądzach, Morawiecki łże jak bura suka, jak zawsze: ✍212 mld pakietu pomocowego to kwota wyssana z palca, bo większość to poręczenia i gwarancje. 70 mld trafi do sektora finansowego tak aby zapewnić mu płynność, a realnego wsparcia dla ludzi zostanie około 60 mld, z czego najwyżej połowa może trafić do pracowników. Premier Morawiecki po prostu zakłamuje rzeczywistość, a działania rządu nie powstrzymały zwolnień. Rząd doskonale wie, jaka jest prawdziwa sytuacja, ale brnie w zaparte i usiłuje wmówić opinii publicznej, że problem jest rozwiązany. Polityka oszczędności nie przyniesie spodziewanych skutków. Mamy przed sobą kataklizm gospodarczy, którego nikt nigdy nie doświadczył. Zaciskanie pasa w takich czasach oznacza zaciskanie go sobie na szyi. ✍
2020-04-19 07:27:50
czesiohill: I widzicie,opłaci się być włazi. d. upskim? Jeździ PAD w Istebnej na nartach? Wszędzie helikopterem nie wyląduje, to i ceste sie naprawi.
2020-04-19 07:34:03
krzysztof.nn: i to jest główna przyczyna dla której kaczyści dosłownie po t r u p a c h chcą się utrzymać przy władzy - ale to nie pomoże, żaden kabaretowy budyń w belwederze decyzją szarego kurdupla tam osadzony, żadne ogłoszenia grupy kolesiów okupujących budynki TK, ani poniżona przez PiS milicja nie pomoże, ani łapanka antka zamachowca - zmiecie ich wszystkich suweren jak kacze odchody sprzed koryta
2020-04-19 08:46:57
jasper: „Koronawirus w powiecie” - gdzie podsumowanie dnia na ox.pl ? Czyzby odgorny zakaz informacji ?
2020-04-19 12:37:30
donekT: Oto przykłady, jak jakość wypowiedzi na tym portalu przez pewne środowisko i jego sympatyków jest równana do reprezentowanego przez to środowisku braku poziomu. Z drugiej strony możemy zauważyć, jak nienawiść niektórych np. względem rywala politycznego, nakazuje epatować ich negatywne emocje również względem miejsca, gdzie ten znalazł zatrudnienie. Pozdrowienia dla środowiska CIESZYŃSKIEJ PRZYKOPY i spółki, i ich liderek;) Zwłaszcza cieszyńskiej Pańci, niech swego Cerbera wyprowadzi w końcu na spacer;)
2020-04-19 21:07:17
wyśmienity cwaniaczek: co za dramat - LUDZIE PRACY NIE MAJĄ , SUSZA JAK CHOLERA A BABKA SIĘ NAPINA Z JAKĄŚ DROGĄ !!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: