Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inwestycje drogowe w Gminie Hażlach

Wczoraj (17.04) Gmina Hażlach otrzymała informację o przyznaniu środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę trzech ulic w Kończycach Wielkich – Miodowej, Truskawkowej oraz Prostej. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł.

W czwartek (16.04) premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie z FDS z naszego powiatu otrzymała m.in. Gmina Hażlach i Istebna.  

Niedawno zakończyliśmy generalny remont ulicy Sośnie w Kończycach Wielkich, który był finansowany z Funduszu Dróg Samorządowych, a wczoraj (17.04) otrzymaliśmy informację, że przyznano nam kolejne środki finansowe na przebudowę ulicy Miodowej, Truskawkowej oraz Prostej w Kończycach Wielkich. Wartość inwestycji to 2.141 tys. zł., a rządowe wsparcie wynosi 1.178 tys. zł. Dzięki tym środkom generalnie przebudujemy ww. drogi oraz uporządkujemy odwodnienie. Dodatkowo ulica Prosta zostanie poszerzona aby poprawić kwestię miejsc parkingowych w obrębie budynku wielofunkcyjnego znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Prostej z ulicą Ks. Olszaka – informuje Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

Jak zapewnia Wójt na tym nie koniec drogowych inwestycji w gminie Hażlach. Generalnej przebudowy ma się doczekać również ulica Długa w Hażlachu na odcinku od lasu Bzie w kierunku istniejącego chodnika przy przedszkolu. Koszt inwestycji wynosi 4.358 tys. zł., a dofinansowanie 2.397 tys. zł. Zakres zadania obejmuje budowę chodnika, przebudowę jezdni oraz uregulowanie kwestii odwodnienia. Inwestycja ta jest efektem porozumienia ze stycznia 2016 roku zawartego z ówczesnym starostą cieszyńskim Januszem Królem. Wtedy jako samorząd aplikowaliśmy o środki finansowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w celu przebudowy drogi gminnej – ul. Rudowskiej w Hażlachu i Zamarskach, na odcinku około 2,4 km od granicy z miastem Cieszyn do skrzyżowania z ul. Długą. Dzięki zawartemu porozumieniu pozyskaliśmy środki zewnętrzne i zrealizowaliśmy tę inwestycję. Dzisiaj dziękuję aktualnemu staroście Mieczysławowi Szczurkowi za kontynuowanie współpracy i pozyskanie środków na przebudowę ul. Długiej – mówi Grzegorz Sikorski.

Wójt ma również nadzieję, że w bieżącym roku uda się rozpocząć przebudowę ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie, tj. od granicy z miastem Cieszyn w kierunku istniejącego chodnika. W przygotowaniu są również inwestycje drogowe w Rudniku (ul. Szkolna) oraz w Brzezówce – ul. Polna. Aktualnie opracowujemy dokumentację techniczną dla ulicy Szkolnej w Zamarskach. Generalnie jesteśmy w trakcie opracowania naszego wewnętrznego Gminnego Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej – chodzi o wyznaczenie długofalowych działań w tym zakresie oraz zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych, własnych oraz zewnętrznych - zaznacza Sikorski. 

 

MSZ

Czytaj również: Istebna: są pieniądze na remont drogi

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: