Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna - ruszył Złoty Groń

Niestety - dla narciarzy - wysokie temperatury nadal nie opuszczają Beskidów. Śniegu coraz mniej jest nawet w Trójwsi.
Pogoda nie rozpieszcza miłośników zimowego szaleństwa. Wyciągi czekają na biały puch, a tego od wielu dni nie było. Nie ma również warunków, by armatki mogły dobrze naśnieżać trasy. Własciciele wyciągów tylko w nocy, kiedy temperatura na to pozwala, próbują wytworzyć sztuczny śnieg.

Dzisiaj (2 stycznia) w Wiśle na nartach można pojeździć tylko na Soszowie. Tutaj można można korzystać z trasy nr 2 (niebieska), na której pokrywa ubitego śniegu to 25 cm. Trasa jest nocą naśnieżana. Pozostałe trasy są zamknięte. Wyciąg, nawet dla przejazdów turystycznych, został zatrzymany na Stożku.

Równie źle sytuacja wygląda w Trójwsi, tutaj czynne są tylko dwa wyciągi. Jak informuje Aneta Legierska z Informacji Turystycznej w Istebnej, dzisiaj udało się uruchomić trasę na Złotym Groniu. Przy dolnej stacji wyciągu, przy Olzie zawsze panuje niższa temperatura, dzięki temu można było wytworzyć sztuczny śnieg. Całą noc ciężarówkami zwożono zmagazynowany śnieg w rejony górnej stacji kolei. W pozostałych miejscach śnieg został przerzucony za pomocą ratraków oraz ręcznie. Dzięki temu można było wyznaczyć pas trasy, na którym grubość pokrywy śnieżnej (ubitej) przekracza średnio 20 cm. - mówi Legierska. Przy tym wyciągu czynny jest również mały wyciąg talerzykowy.

W Szczyrku, też nic się nie zmieniło, czynne są tylko trzy wyciągi. "Bartuś" oraz "Biały Krzyż" na Przełęczy Salmopolskiej. Panują tam bardzo dobre warunki narciarskie Wyciągi są czynne od 8:00 do godzin wieczornych w zależności od ilości chętnych. Szczyrk zaprasza również do Czyrnej na wyciąg "Krasnal". Czynny codziennie od godziny 9:00 do ostatnich klientów. Warunki dobre.


Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: