Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna projektuje Centrum Muzyki Karpat. "Wyróżnik tego, co w Trójwsi najpiękniejsze"

Ponad 4 mln zł będzie kosztować remont i przebudowa dawnego budynku Straży Granicznej w Jasnowicach, w którym powstać ma Centrum Muzyki Karpat. Istebniański magistrat otrzymał na ten cel rządowe wsparcie z funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin górskich.

Pisaliśmy: Centrum Muzyki Karpat w miejsce dawnej galerii

Występy muzyczne, warsztaty gry na instrumentach i ich tworzenia, a także pokazy, przeglądy czy konferencje - Centrum Muzyki Karpat ma tętnić życiem i stanowić sporą atrakcję turystyczną gminy. - Planujemy też rozbudować ten obiekt i w jednej z części zostanie utworzona salka koncertowa ze sceną. Wstępnie mowa była o 200 miejscach dla publiczności, jednak będzie to  weryfikowane na dalszym etapie projektowania - mówiła na wczorajszej (12.04) sesji Rady Gminy Istebna wójtka Łucja Michałek.   

Działalność centrum ma stanowić dla gminy także źródło dochodu. - Część na piętrze budynku będzie przeznaczona na pokoje na wynajem, ponieważ chcemy, aby ten obiekt na siebie zarabiał - zaznaczała Michałek.

Zdaniem wójtki gminy miejsce to ma pełnić też ważną funkcję dla mieszkańców Istebnej, Koniakowa czy Jaworzynki. - Centrum Muzyki Karpat jest po to, aby być wyróżnikiem tego, co w Trójwsi jest najpiękniejsze i najważniejsze dla nas, jako społeczności istebniańskiej i górali uzdolnionych muzycznie. To nas naprawdę wyróżnia, a ostatnie nagranie programu w Koniakowie, gdzie występował zespół Mała Jetelinka z Moniką Wałach-Kaczmarzyk, spowodował, że magazyn rolniczy "Tydzień" miał jedną z najwyższych oglądalności - podkreślała.

Warto dodać, że wspomniany program emitowany był na antenie TVP1, a jego gościem był minister Grzegorz Puda:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-13 18:58:19
wojtoj: Warto dodać, że wg raportu fundacji Batorego środki na inwestycje lokalne przyznawane są ewidentnie wg partyjnego klucza. W myśl zasady kto nie z Mieciem tego zmieciem.
2021-04-13 21:25:30
św. Patryk.: dla ekipy TKM każdy pretekst jest dobry aby więcej udoić
2021-04-13 23:50:47
GusGus: ,,Ponad 4 mln zł będzie kosztować remont i przebudowa dawnego budynku Straży Granicznej w Jasnowicach, w którym powstać ma Centrum Muzyki Karpat. Istebniański magistrat otrzymał na ten cel rządowe wsparcie z funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin górskich. '' Niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób muzeum muzyki Karpat ma przeciwdziałać COVID-19?! Naprawdę nie ma innych wydatków w sytuacji kiedy umierają ludzie? Kasa z funduszu na przeciwdziałanie COVID pójdzie na taki cel? Moim zdaniem osoba która zdecydowała o takim wydatkowaniu tych środków powinna kiedyś odpowiedzieć karnie za taką decyzję. Bardzo chciałbym przeczytać uzasadnienie takiego wydatkowania tak potrzebnych teraz pieniędzy, które mogły by pomóc w ratowaniu istnień ludzkich.
2021-04-14 01:12:45
politykier: kto nie z Mieciem tego zmieciem? Z Mieczysławem Wachowskim?
2021-04-14 09:17:31
koszor: Marnowanie pieniędzy. Jak gospodarka padnie, to ludzie będą chleba szukać a nie muzyki. Pani Michałek- pokoje na wynajem- może to i dobry pomysł, ale powiedzmy sobie szczerze - to co jest państwowe prawie zawsze jest nieudolnie zarządzane i przynosi tylko straty.
2021-04-14 12:02:49
GusGus: W tym miejscu pokoje na wynajem? Wolne żarty. Budynek ma okna pół metra od drogi wojewódzkiej. Z drugiej strony las, zero widoku, obok z jednej strony ogromny zakład przetwórstwa drzewnego z drugiej budy z alkoholem po czeskiej stronie. No i 5 km do centrum Istebnej. Już widzę jak świetnie się wynajmują.
2021-04-14 18:08:02
bolo 5064: Witam .Dziwi mnie zachowanie tej pani /wójtki/. Rano /9,17/ piszą o problemach z modernizacją oczyszczalni ścieków w Koniakowie i konieczności zaciągnięcia na ten cel kredytu,a po południu o dotacji 4mln na centrum muzyki karpat."Bedzie kaj potańcować ale pudymy srać pod krzoczek".Czy nie można przełożyć pieniędzy z "jednej kapsy do drugij" ? Pozdrawiam
2021-04-15 07:39:10
GusGus: Tym bardziej, że polepszenie infrastruktury sanitarnej na terenie gminy, ma jednak więcej wspólnego z przeciwdziałaniem COVID-19, niż Muzeum Muzyki Karpat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: