Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: Nagrodzeni za kulturę

Teresa Legierska, Bronisława Polok i Marek Michałek zostali nagrodzeni w Istebnej w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

W sobotę 11 listopada 2023 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Istebna, podczas uroczystego spotkania miało miejsce rozdanie nagród Wójta Gminy Istebna w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Tegorocznymi laureatami zostali Teresa Legierska, Bronisława Polok i Marek Michałek.

- Podczas uroczystego spotkania Pani Wójt Łucja Michałek-Chudecka przybliżyła zebranym sylwetki laureatów i podziękowała za wielkie serca, ogromne zaangażowanie w życie naszej społeczności i niegasnące chęci do współpracy. Laureaci otrzymali z rąk Pani Wójt i Zastępcy Wójta Pana Łukasza Małysza okolicznościowy list gratulacyjny i nagrodę pieniężną - relacjonują pracownicy GOKu w Istebnej.

 

Teresa Legierska

Koniakowianka, urodzona 25 listopada 1958 roku. Utalentowana koronczarka, zdobywczyni wielu nagród w konkursach na koronkę koniakowską. Posiada bardzo bogate doświadczenie w tworzeniu koronek. Jest wieloletnią członkinią Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Uczestniczy w wielu Wystawach Twórczości Ludowej, a wykonane przez nią koronki zyskują uznanie w wielu konkursach. Jej prace docenione zostały także przez ogólnopolską telewizję. Ekipa telewizyjna programu „Dzień Dobry TVN” nagrała reportaż z jej udziałem. Uczestniczyła także w programie „Pytanie na Śniadanie”, nagrywanym podczas tegorocznego „Mieszania Owiec” w Koniakowie.

Bronisława Polok

Urodzona 9 kwietnia 1977 roku utalentowana hafciarka i fotografka, zdobywczyni wielu nagród w konkursach, zarówno w kategorii haftu, jak i fotografii. Posiada bardzo bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od wielu lat prowadzi warsztaty haftu. Kandydatka jest założycielką portali społecznościowych: ,,Piękne miejsca Trójwsi’’ i ,,Fotografia Bronka Polk’’.

Marek Michałek

Urodzony 24 czerwca 1995 r. w Istebnej, z wykształcenia specjalista do spraw bezpieczeństwa, absolwent studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, z zawodu pracownik administracji samorządowej na stanowisku Inspektora w Referacie Rozwoju Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Istebna. Redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Trójwieś”.  Od lat szkolnych zaangażowany w działalność patriotyczną, wieloletni inicjator utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Istebna. W latach 2017-2019 Prezes Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Studenci dla RP, organizator i współorganizator lokalnych inicjatyw patriotycznych, instruktor samoobrony i taktyk interwencyjnych. Interesuje się historią, polityką, działalnością samorządową i wojskowością. Organizator marcowych spotkań historycznych poświęconych Żołnierzom Wyklętym (w latach 2017-2018 realizowane w ramach inicjatywy „Namioty Wyklętych” pod patronatem Prezydenta RP).

Red./GOK Istebna

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-17 21:12:58
perpetua: szkoda słów
2023-11-18 07:18:04
AntyklerForte+: wszystkich na głowę bije ten hiper-patriota od wyklętych z namiotów, po wyższych studiach na niższej uczelni, zadekowany na etacie w gminie ambitny kandydat na partyjne awanse - niech mu Bóg błogosławi w jego błyskotliwej karierze na południowej rubieży ojczyzny, z takimi dzielnymi bojowcami nawet PiS Polsce niegroźny
2023-11-18 14:48:12
bolo 5064: Cześć.Jak jej to umknęło ,Dzień Dobry TVN. No chyba ,że już "luzuje".Najpierw "Samoobrona",potem PIS, teraz z posłowania guzik a trzeba się jakoś ustawić.Do wyborów samorządowych pół roku. Pozdrawiam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: