Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: Co po kaflarni?

Co stanie na terenie po niegdysiejszej kaflarni w centrum Strumienia? Miasto ma pomysł!

Strumieńska kaflarnia przy ul. Koscielnej, czyli byłe zakłady, gdzie produkowano kafle, a potem szyto odzież czy produkowano znicze, odeszła do historii. Choć z początku pojawiały się pomysły, żeby obiekt wyremontować, to jednak koszty jego modernizacji byłyby nie do udźwignięcia przez strumieński budżet, dlatego kaflarnia została ostatecznie rozebrana pod koniec 2021 roku. Pisaliśmy: Co z byłą kaflarnią? 

Potem pojawił się inny problem – jak zagospodarować teren po byłej kaflarni? Co ma powstać w tym miejscu? Pomysłów było wiele: od parkingów, po budynki hotelowe. Na niedawnej, wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni zdecydowali dać zielone światło na przygotowanie do realizacji projektu pn. „Beskidzki HUB - Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii”, który zakłada w przyszłości miałby powstać w tym miejscu 1200 metrowy budynek, swoiste centrum przedsiębiorczości. Pisaliśmy: Strumień: Dyskusja o Beskidzkim HUBie 

Jest już plan koncepcyjny

Teraz gmina chce pokazać efekty prac koncepcyjnych na spotkaniu informacyjnym z mieszkańcami, które ma odbyć się w dniu 23 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu, ul. Młyńska 14.

Na spotkaniu omówiony zostanie temat wspólnej realizacji z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej projektu pn. „Beskidzki HUB - Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up” na działce po byłej Kaflarni.

- Gmina szuka pomysłów na rewitalizację poprzemysłowego terenu. Obecnie dysponujemy wstępnymi założeniami koncepcyjnymi wizualizacji budynku, który mógłby powstać w miejscu po rozebranych obiektach byłej kaflarni – informują władze Strumienia.

 Jak ma wyglądać zagospodarowanie tego terenu?

W miejscu byłej kaflarni ma pojawić się budynek, którego kubatura będzie mniejsza niż dawne budynki kaflarni oraz miejsca parkingowe.

- Teren, który do tej pory był wykorzystywany pod działalność gospodarczą, nadal służyłby mieszkańcom, dając miejsca pracy i stwarzając wsparcie dla osób planujących lub prowadzących własne firmy – zauważają strumieńscy urzędnicy.

W budynku mają znajdować się biura, showroom, FabLab, sala konferencyjna, aneks kuchenny, część gastronomiczna, magazyn, zaplecze czy toalety. Łącznie strefa burowa ma mieć prawie 800 m2 powierzchni, strefa FabLab 252,7 m2, gastronomiczna ma zająć 136,2 m2 powierzchni. [Zobacz Zestawienie powierzchni].

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-17 21:17:42
perpetua: za 100 mln jak w Otwocku, "Instytut Dziedzictwa Narodowego I Wychowania Patriotycznego W Duchu Wartości Chrześcijańskich W Obronie Cywilizacji Zachodniej Przed obcymi Wpływami Niemiec I Islamu" - coś w tym stylu trzeba było przepchać, Puda Szwed Gaża Kawulok Kałuża w radzie nadzorczej itd, proste - teraz tylko wybieg dla piesków
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: