Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ireneusz Korzonek napisał kodeks drogowy dla dzieci

Wkrótce do szkół w województwie śląskim, małopolskim i mazowieckim trafi blisko 100 tysięcy egzemplarzy książek pt.: ''Kodeks dla Ciebie'', autorstwa asp. sztab. Ireneusza Korzonka zastępcy naczelnika cieszyńskiej drogówki.

Blisko 100 tysięcy egzemplarzy „Kodeksu dla Ciebie” wkrótce trafi do dzieci szkół w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim. Wydawcą kodeksu jest Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  w Bielsku Białej. Książka jest autorskim pomysłem zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. sztab. Ireneusza Korzonka.

Książeczka z przepisami ma trafić do dzieci szkół podstawowych, lecz głównie przeznaczona jest dla 10 -latków. 

- To wiek wymagany dla kandydata chcącego uzyskać swoje pierwsze uprawnienia - kartę rowerową. Kodeks jest napisany bardzo prostym językiem, tak aby zawiłe i nieraz skomplikowane przepisy określone w ustawie prawo o ruchu drogowym, dziecko mogło łatwo przyswoić, bez dodatkowej pomocy - interpretacji dorosłego. Dzięki Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Bielska Białej i sponsorowi strategicznemu - firmie z Pszczyny, udało się wykonać olbrzymi nakład tego kodeksu – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

Wydrukowano blisko 100 tysięcy egzemplarzy. Każde dziecko w powiecie cieszyńskim w szkole otrzyma od policji taki kodeks. 

- Oprócz naszego powiatu otrzymają je dzieci w całym woj. śląskim, mazowieckim i małopolskim Dystrybucja będzie prowadzona przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wydziały Ruchu Drogowego Komend Wojewódzkich Policji w Katowicach i Krakowie – dodaje rzecznik. 

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: