Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inwestycje w regionie. Zebrzydowice

Ponad 9,2 mln zł przeznaczy zebrzydowicki magistrat na wydatki majątkowe w tym roku.

Blisko 5 mln zł, z czego 3 mln w tym roku, zostanie przeznaczonych na realizację programu poprawy efektywności energetycznej budynków komunalnych. Modernizacji doczekają się Szkoła Podstawowa w Kaczycach, zameczek w Kończycach Małych i ośrodek zdrowia w Zebrzydowicach - o szczegółach pisaliśmy tutaj

Inną dużą inwestycją, której łączny koszt wyniesie ponad 5,6 mln zł (z czego ponad 1,2 mln w tym roku), będzie budowa ponad 2,5 tys. metrów bieżących sieci kanalizacji sanitarnej (oraz około 50. przyłączy do nieruchomości) w rejonie ul. Folwarcznej w Kończycach Małych. Modernizację przejdzie też tamtejsza Stacji Uzdatniania Wody, a cały projekt zakończyć się ma w 2025 roku i jest dofinansowany ze środków z budżetu państwa.  

W planach są także przebudowy kilku gminnych ulic: Staropolskiej w Kończycach Małych (za ponad 1,2 mln zł, z dofinansowaniem z krajowych środków), a także Polnej w Marklowicach Górnych (za 500 tys. zł), Owocowej w Zebrzydowicach (350 tys. zł), Lipowej w Marklowicach Górnych (300 tys. zł), Pocztowej w Kaczycach (200 tys. zł) i Słowiczej w Zebrzydowicach (200 tys. zł). Zebrzydowicki samorząd dofinansuje też kwotą 500 tys. zł zakup wozu strażackiego dla komendy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z pełnym tekstem uchwały budżetowej można zapoznać się tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: