Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inwestycje w Chybiu

Janusz Żydek, wójt Chybia, podsumował tegoroczne inwestycje oraz informuje o tych, które zostaną zrealizowane wkrótce.

W bieżącym roku dla poprawienia bezpieczeństwa i standardu życia w gminie zakończono  budowę nowopowstałego placu zabaw dla dzieci w Zarzeczu, przebudowę ulicy Krętej, remonty cząstkowe dróg w całej gminie, oświetlenie ulic Asnyka i Darwina oraz sporo przed czasem - oświetlenie ulicy Spacerowej (dawna ulica Świerczewskiego). -  Mimo wielu perturbacji, jakie zafundował nam niestety Wykonawca zadania, odbioru technicznego doczekał się również I etap chodnika na ul. Bielskiej – opisuje wójt. Finalizowane są  również prace przy drugim etapie tegoż chodnika. Ku końcowi mają się też prace przy budowie długo wyczekiwanego chodnika na ulicy Wyzwolenia.

Do końca września poszerzona zostanie ulica Okrężna oraz termomodernizacji ulegnie pawilon sportowy.  Ponadto do końca października Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Piłsudskiego w Chybiu zyska nową  elewację dzięki kompleksowej termomodernizacji budynku. - 11-go sierpnia br. podpisaliśmy umowę na realizację jednego z najtrudniejszych, jak się okazało, zadań – przebudowę trybuny zadaszonej na stadionie, a 16-go na realizację modernizacji ulicy Kochanowskiego. W kolejce czekają też budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Mnichu, odwodnienie i utwardzenie nawierzchni wokół Szkoły Podstawowej nr 2 im. L. Kobieli w Chybiu, budowa sal gimnastycznych w Zaborzu i w Chybiu, elewacja zewnętrzna urzędu, jeśli tylko uda nam się pozyskać środki unijne oraz rewitalizacja parku. A na koniec pragnę nadmienić, iż jeszcze w tym roku powstanie plenerowa siłownia zewnętrzna w Zaborzu, na którą wraz z gminą partnerską Terlicko uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych – wylicza plany Janusz Żydek.

Warto także odnotować fakt, że Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych przeprowadza na terenie gminy remonty ulic Polnej, Olchowej we Frelichowie oraz Czereśniowej w Zaborzu.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: