Dookoła Polski przez Cieszyn

W sobotę 19.08 o godz. 12:00 rozpoczął się ekstremalny wyścig rowerowy MRDP - Maraton Rowerowy Dookoła Polski. Przejedzie również przez Cieszyn.

Impreza skierowana do amatorów długodystansowej jazdy na rowerze o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym jak i psychicznym. Jest to dopiero trzecia edycja rozgrywanych co 4 lata zawodów zaliczanych do jednych z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie.

3130 km w limicie 10 dni mają do pokonania zawodnicy, którzy zdecydowali się na start w tym ekstremalnym wyzwaniu.

Trasa maratonu poprowadzona jest możliwie najbliżej granic Polski. Start i meta zlokalizowane są przy latarni morskiej na Przylądku Rozewie.

Zawodnicy ruszyli w stronę Trójmiasta a dalej jadą wzdłuż północnej, wschodniej, południowej i zachodniej granicy kraju. Na koniec odcinek wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Maraton ma charakter NON-STOP, uczestnicy sami wybierają czas, miejsce i długość odpoczynków, o których muszą poinformować organizatora. Wychodzi zatem na to, że najważniejsza będzie strategia i odpowiednie rozłożenie sił.

Na stronie internetowej zawodów http://mrdp.pl/ można zobaczyć mapkę, profile trasy, kto jedzie itp. Można śledzić poczynania zawodników dzięki wysyłanym przez nich wiadomościom SMS a także obserwować ich lokalizację w trybie on-line
http://app2.trackcourse.com/view/mrdp-2017

Jeśli ktoś mieszka blisko trasy, sam może zobaczy przejeżdżających uczestników.

Prawdopodobnie przez Ziemię Cieszyńską przejadą w okolicach czwartku. Każdy będzie miał numerek startowy z logiem MRDP.

W zawodach nie przewidziano żadnych nagród rzeczowych jak i finansowych. Nagrodą dla każdego zawodnika będzie ukończenie trasy i wielka satysfakcja bez względu na zajęte miejsce.

Dotychczas najlepszy wynik osiągnął Jan Lipczyński startujący w pierwszej edycji w 2009 r. Jego czas brutto to 8dni 9h 55min.
W 2013 r. Michał Wolf uzyskał czas 8dni 14h 16min.


DP
 

źródło: OX.PL
dodał: NG,DaPi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-21 15:42:45
sasy11: A kolega Leszek Sz. przejechał ponad 4600 km. i nikt z miasta mu nie wiwatował.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją