Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inwestycje drogowe w Cieszynie

W środę (28.08.2019) podczas konferencji prasowej w cieszyńskim Urzędzie Miejskim poruszony został temat remontu lokalnych dróg. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceburmistrza Przemysława Majora, inwestycje realizowane są planowo – w najbliższym czasie możemy spodziewać się otwarcia ulicy Frysztackiej. Niedługo po otwarciu remontowanej drogi nadejdzie czas na remont ulicy Rzeźniczej, którą aktualnie wytyczony jest objazd.

- Aktualnie realizowany jest remont ulicy Frysztackiej w Cieszynie. Planowo prace miały zostać zakończone do 30 sierpnia 2019 roku, jednak aktualnie wciąż trwają prace z położeniem ostatniej warstwy nakładki i przygotowaniem chodnika. Szacuje się, że droga zostanie otwarta w ciągu najbliższych dwóch tygodni, czyli droga zostanie otwarta jeszcze we wrześniu – poinformował Major.

Dodatkowo rozpoczęły się prace na ulicy Hażlaskiej od skrzyżowania z Frysztacką do ulicy św. Jerzego. Zadanie zostało wprowadzone do budżetu, aby wykorzystać moment prac na ulicy Frysztackiej – przy tej okazji warto zaznaczyć, że jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowej na przebudowę całej ulicy Hażlaskiej aż do ekspresówki. W tym roku zostanie skończona dokumentacja projektowa – wyjaśniał Major.

Nadchodzące otwarcie drogi jest dobrą informacją dla osób, które usiłują przedostać się do centrum miasta od strony Marklowic, czy Pogwizdowa. Aktualnie objazd wytyczony został m.in. przez ulicę Rzeźniczą i Dojazdową. Ta pierwsza ma zostać wyremontowana po otwarciu Frysztackiej, planowane prace obejmują również wykonanie kanalizacji deszczowej.

Z ważnych inwestycji drogowych, wspominano również o remoncie ulicy Katowickiej, który ma potrwać do drugiej połowy września.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-31 10:45:35
doler: W tym tempie to będą to robic nawet 2 miesiące. 5 facetów kszatajacych sie po placu budowy...a robota stoi i opóźnienia. Sa chyba takie zapisy o karach umownych za nie terminowe wykonanie uslugi...wiec powinni im dowalic zdrowo. To samo z katowicka męczą to juz 3 tygodnie. Mieszkając w Niemczech widzialej jak wygladaly remonty glownych drug dojazdowych, firma wchodzila noca zdzierala 200m na dwoch pasach kladla asfalt i nawet malowala pasyw Polsce standard 10 x dluzej i na odpier... Druga sprawa jak ja otworza Frysztacka to ciekawe kiedy ja zamkna...ile wytrzyma droga na ktorej asfalt byl położony na błocie wymieszanym ze klincem z starej podbudowy drogi...partacze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: