Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Jaworzu...noga z gazu

W Jaworzu zainstalowano urządzenia mierzące prędkość. To bat na kierowców, którzy łamią przepisy. Gmina zainwestowała w cztery zestawy, składające się z radaru oraz tablicy. Radary mają uspokoić ruch drogowy w Jaworzu. Wielu kierowców zapomina, albo nie chce pamiętać, że jadąc przez gminę, poruszają się po terenie zabudowanym.

Urządzenia generują informacje o natężeniu ruchu, średnich prędkościach w poszczególnych godzinach. Także o tym ile wynosi mandat za zbyt szybką jazdę oraz na ile punktów karnych może liczyć kierowca, który nie zdjął nogi z gazu wyjaśnił Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

Na każdej tablicy wyświetla się prędkość jedynie do wcześniej ustawionej maksymalnej wartości, to pozwala zapobiec ścigania się pojazdów przed tablicą i „pobijania” rekordów. - Bardzo się cieszę, że w końcu zamontowano te urządzenia. Mieszkam w Jaworzu już kilkadziesiąt lat, a kierowcą jestem ponad 40. Obserwuję, że ludzie jeżdżą coraz szybszymi samochodami i coraz częściej łamią przepisy. Wydaje im się, że zawsze zdążą zareagować i zahamować. Brakuje im absolutnie wyobraźni, więc może te radary sprawią, że zwolnią i zrezygnują z brawury – powiedział redakcji, mieszkaniec Jaworza.

Inwestycja kosztowała 80 tysięcy złotych. 60 tysięcy złotych Jaworze otrzymało na ten cel z PZU. Realnie więc z budżetu gminy wydano 20 tys. złotych. Tyle kosztuje jedno urządzenie. - W tych 80 tysiącach są też dodatkowe cztery maszty, bez tablic. Prawdopodobnie dokupimy jeszcze do dwóch z nich wyposażenie i ustawimy w kolejnych miejscach – dodał wójt.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-30 09:05:09
kierowca_bombowca: Piraci drogowi takie urządzenia mają gdzieś, przecież oni nie potrafią myśleć. Za 80 tys można kupić prawdziwy fotoradar, a tak 80 tys zł wyrzucone w błoto.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: