Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inwestycja w nowe przystanki

Gmina Zebrzydowice inwestuje w nowe przystanki. Mają być nie tylko ładniejsze ale także wyposażone w oświetleniowy system solarny. Na remont przystanków autobusowych udało się pozyskać środki unijne.

Jadąc drogą DK 937 z Jastrzębia Zdroju do Cieszyna w całej gminie Zebrzydowice co rusz widać utrudnienia w ruchu, a to za sprawę remontu zatok autobusowych. Utrudnienia polegają na zwężeniu jezdni drogi wojewódzkiej. Łącznie w całej gminie zaplanowano wymianę aż 20. wiat przystankowych.

W ramach realizowanego właśnie projektu pn. Modernizacja infrastruktury komunalnej polegająca na remoncie zatok autobusowych wraz z wymianą wiat przystankowych na terenie Gminy Zebrzydowice" wyremontowana zostanie część przystanków w Zebrzydowicach, Kończycach Małych i Kaczycach. Ciekawostką będzie wyposażenie montowanych wiat przystankowych w oświetleniowy system solarny w postaci ogniw fotowoltaicznych sprzężonych z oświetleniem LED

Na projekt udało się pozyskać środki Unijne z Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich. 

Miejmy nadzieję, że nowe przystanki skutecznie oprą się wandalom. Krzepcy młodzieńcy niejednokrotnie właśnie na nich wyładowywali swoją agresję…

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją