Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inwestują w drukarstwo

Cieszyńskie Muzeum Drukarstwa postało w budynku przy ulicy Głębokiej w 1996 roku. Początkowo twórca muzeum prowadził drukarnię typograficzną, co jednak okazało się nieopłacalne. W związku z tym rozpoczęto przygotowania do tworzenia muzeum, które działa już ponad 20 lat. Teraz czeka je modernizacja.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało w 1996 roku i aktywnie działa do dziś. Jest ono dostępne nie tylko dla zwiedzających, ale również dla artystów – odbywają się w nim różnego rodzaju wernisaże i wystawy. Wciąż poszerza się również gama wystawianych eksponatów. Głównym celem działań Muzeum jest zachowanie dóbr kulturowych i materialnych cieszyńskiego drukarstwa.

Jesienią 2010 roku Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, jako jedyny przedstawiciel miasta, przyjęte zostało do prestiżowego grona obiektów tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Uczestnicząc aktywnie w organizowanych imprezach, promuje miasto Cieszyn również na turystycznej mapie Polski i Europy.

Teraz Muzeum Drukarstwa ma się ukazać w nowej odsłonie. Wszystko za sprawą projektu, który zakłada adaptację, remont i rozbudowę obiektu — Przede wszystkim planowanym efektem projektu jest wzrost liczby odwiedzin w objętym wsparciem miejscu należącym do dziedzictwa kulturalnego oraz stanowiącego atrakcję turystyczną, a także dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Celem jest zwiększenie atrakcyjności obiektów kulturowych regionu – wyjaśniają władze Cieszyna.
Koszt realizacji zadania to niespełna dwa miliony złotych, z czego ponad milion ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej. Remont, adaptacja i odbudowa planowo mają się zakończyć w wakacje 2019 roku.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: