Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w regionie

W poniedziałek i wtorek (9 i 10 grudnia 2019) strażacy z lokalnych jednostek OSP i PSP mieli pełne ręce roboty. Każdego dnia interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami na drogach i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (9.12.2019) w Ustroniu na ulicy Laskowej. O 8:39 strażacy otrzymali wezwania do konara, zwisającego nad drogą. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pień drzewa, z którego zwisa konara, jest pęknięty na całej długości. Strażacy wycięli drzewo, usuwając zagrożenie.

Kolejne zdarzenie to interwencja z 10:56. W Wiśle na ulicy Kolejowej pojazd wypadł z jezdni i uderzył w rozdzielnię kolejową. Gdy strażacy przybyli na miejsce, stwierdzili, że pojazd nie zagraża ruchowi kolejowemu, gdyż znajduje się na poboczu. Ratownicy odłączyli akumulator i uprzątnęli torowisko. Na miejsce przybył pracownik PKP, który oznajmił, że wezwano specjalistę w celu odłączenia zasilania elektrycznego ze skrzynki rozdzielni.

W Istebnej o 12:26 strażacy interweniowali w związku z plamą oleju. Ratownicy zneutralizowali wyciek.

O 15:10 w Wiśle na ulicy Kopydło kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny rów. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia stwierdzili, że kierowca jest przytomny i znajduje się wewnątrz pojazdu. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i za pomocą narzędzi hydraulicznych wydostano go z pojazdu. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala, samochód został usunięty na pobliski parking.

Kolejna interwencje miała miejsce o 22:26 w Kaczycach – strażacy na próbę policji udali się na ulicę Sobieskiego do Kaczyc. Najpierw odłączono dopływ gazu i prądu do domu, a następnie wyważono drzwi do pomieszczenia warsztatowego. W środku nikogo nie znaleziono, w związku z czym następnie wykonano dostęp do części mieszkalnej. W środku znajdował się mężczyzna, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał go do szpitala – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Interwencja była związana z ryzykiem podjęcia próby samobójczej przez mężczyznę.

Do kolejnego zdarzenia doszło już we wtorek (10.12.2019) w Jaworzynce. O 6:37 strażacy interweniowali w związku z samochodem osobowym, który wypadł z drogi i zawisł na skarpie. W pojeździe znajdował się kierowca, który nie opuścił samochodu, ze względy na brak stabilności pojazdu. Ratownicy ustabilizowali auto i pomogli mężczyźnie wydostać się na zewnątrz. Następnie pojazd został wyciągnięty. W akcji uczestniczyły 3 zastępy w sile 19 osób.

O 8:12 strażacy interweniowali w związku z plamą oleju, która początkowo miała mieć długość 5 km i znajdować się w Cieszynie na ulicach: Stawowej, Bielskiej i Wiślańskiej. Ostatecznie okazało się, że substancja ropopochodna znajduje się również na ulicach: Kolejowej, Katowickiej, Moniuszki i św. Jerzego. Strażacy zneutralizowali wyciek, ostatecznie okazało się, że plama znajdowała się łącznie na odcinku ok. 10 km.

Dosyć nietypową interwencję odnotowano w Chybiu. Strażacy zostali poproszeni przez policję o pomoc w schwytaniu dzika, który biegał w rejonie ulicy Lochowej. Zwierzę zostało zagonione do zagrody.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-11 13:40:36
krzysztofmn: u nas strażacy w akcji, a w Chinach naukowcy skrzyżowali świnię z małpą - dacie wiarę, że wyszedł im k a r t o f e l??...
2019-12-11 14:28:28
markuez: Hmm no i popatrz już wiem skąd się się wziął krzysztofmn...z chin..a myslalem ze jesteś jakimś odrzutkiem z PiS że tak jadem ziejesz... .
2019-12-11 18:30:47
utopiec: Z jakiej krzyżówki wyszedł krzysztofmn@ ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: