Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i w środę (25 i 26 maja 2021) strażacy interweniowali m.in. w związku z plamami oleju, czy pożarem samochodu.

Wtorek (25.05) upłynął strażakom pod znakiem plam oleju. Aż trzy razy interweniowali w związku z takimi zdarzeniami – w Koniakowie, Ustroniu i Skoczowie. Za każdym razem ratownicy zneutralizowali wyciek.

O 6:36 ratownicy interweniowali w związku z pożarem samochodu osobowego w Istebnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy podali 1 prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

Kolejna interwencja miała miejsce już w środę (26.05). O 7:30 ratownicy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR w Chybiu na ulicy Wyzwolenia.

O 7:55 strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy Leśnej – na miejscu doszło do pożaru skrzynki elektrycznej budowlanej, umieszczonej na słupie. Teren zabezpieczono do czasu przybycia na miejsce pogotowia energetycznego. Po dojeździe PE odłączono prąd, co doprowadziło do ugaszenia ognia – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 8:41 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Hallera – w szkole podstawowej. Na szczęście alarm był fałszywy, zagrożenia nie było.

O 10:49 ratownicy pojawili się w Cieszynie na ulicy Świeżego, gdzie mieli udzielić pierwszej pomocy mężczyźnie w stanie zagrożenia życia. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że mężczyzna jest pod opieką ZRM, strażacy pomogli w transporcie chorego do karetki.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: