Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (29-30.03.2021) to kolejne interwencje strażaków z powiatu Cieszyńskiego Ratownicy znów pomagali, gdy nie było wolnej karetki i interweniowali w związku z pożarem.

 

Do pierwszej interwencji doszło w poniedziałek (29.03) w Koniakowie. Ratownicy zostali wezwani  w związku z zasłabnięciem 83-latki. Strażacy podali jej tlen i udzieli wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu karetki. Kobieta została przewieziona do szpitala.

O 21:17 podobna interwencja miała miejsce w Skoczowie na ulicy Górny Bór. Tym razem problemy zdrowotne dopadły 91-latka z zapaleniem płuc i niewydolnością serca. Ratownicy podali mu tlen. Gdy karetka przybyła na miejsce, interwencję zakończono.

Do kolejnej interwencji doszło już we wtorek (30.03). O 4:48 ratownicy zostali wezwani do pożaru budynku dawnej stacji klejowej na ulicy Kolejowej w Drogomyślu  - paliła się kanapa, drzwi i kawałek stropu. Po odłączeniu prądu do budynku podano dwa prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Następnie przeszukano budynek i najbliższą okolicę w celu ustalenia, czy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie znaleziono żadnych poszkodowanych – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Po sprawdzeniu bezpieczeństwa ratownicy zakończyli działania.

O 13:45 strażacy udali się do Ustronia na ulicę Bładnicką. Właściciel zgłosił, że na posesji, w rejonie reduktora, czuć gaz. Ratownicy dokonali pomiarów, jednak nie stwierdzili zagrożenia. Miejsce zostało przekazane Pogotowiu Gazowemu.JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: