Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

W niedzielę i poniedziałek (28 i 29 marca 2021) strażacy interweniowali m.in. w związku z wezwaniami do udzielenia pierwszej pomocy (zamiast karetek) i pomiarem tlenku węgla.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (28.03) w Iskrzyczynie na ulicy Laskowej – wezwanie dotyczyło 20-miesięcznego dziecka które było przytomne, jednak bardzo osłabione i miało wysoką gorączkę – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Ojciec dziecka miał pozytywny wynik testu covidowego, w związku z czym istniało ryzyko, że choroba u dziecka również jest spowodowana koronawirusem. Ratownicy w strojach ochronnych weszli do domu i podali dziecku tlen. Po przyjeździe karetki mały pacjent został zabrany do szpitala.

Kolejna interwencja to kolejne wezwanie strażaków, w miejsce niedostępnej karetki. O 18:36 strażacy pojawili się w Ustroniu na ulicy Wybickiego, gdzie miało dojść do zasłabnięcia 15-latka. 15-latek reagował na bodźce, jednak był wyczerpany. Strażacy udzieli mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania zakończono po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w poniedziałek (29.03). O 1:08 strażacy pojawili się w Cieszynie na ulicy Hallera, gdzie dokonali pomiarów tlenku węgla. Faktycznie, w kotłowni budynku stwierdzono niewielką ilość czadu. Pozostałe pomieszczenia były bezpieczne. Strażacy przewietrzyli kotłownię i dokonali kolejnego pomiaru. Nie stwierdzono zagrożenia.

O 13:33 strażacy udali się do Drogomyśla, gdzie na ulicy Głównej ciężarówka wpadła do rowu. Na czas trwania działań ruch w tym rejonie był utrudniony.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: